Trzy przepisy na wspaniałe ciasta warstwowe
gastronomia 04 września 2023 r4,71 (7)WskaźnikDodaj do ulubionychUdział3Komentarz
Dla prawdziwego miłośnika jedzenia ważne jest, jak ciasta i ciasta wyglądają nie tylko z zewnątrz, ale także po przekrojeniu. Nasi dzisiejsi bohaterowie są piękni zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie – są jak torty. Ciasto z suszonymi śliwkami, ciasto z wątróbką i ciasto naleśnikowe z kurczakiem. Wybierz nadzienie na każdy gust!
Przepis na Domowy tort warstwowy ze śliwkami
To ciasto warstwowe jest iście domowe – takie piekła nasze babcie. Zanurzone w delikatnym kremowym sosie śmietanowym, z dodatkiem suszonych śliwek i orzechów włoskich – po prostu nie można się od niego oderwać.
Domowe ciasto warstwowe ze śliwkami
6–8 porcji, przygotowanie: 1 godzina + 2 godziny
- – 360 g mąki
- – 200 g masła
- – 50 g kwaśnej śmietany o zawartości tłuszczu 20%.
- – 3 żółtka
- – 300 g cukru
- – 10 g proszku do pieczenia
- Do kremu:
- – 500 g śliwek
- – 200 g obranych orzechów włoskich
- – 500 g kwaśnej śmietany o zawartości tłuszczu 20%.
- – 200 g masła
- – 75 g cukru pudru
- Do dekoracji:
- – 60 g śliwek
- – 30 g łuskanych orzechów włoskich
- – okruszki waflowe
Co zrobić:
- 1. Na ciasto w misce ubić żółtka z cukrem mikserem, aż do całkowitego rozpuszczenia. Dodać śmietanę i miękkie masło. Mieszaj, aż będzie gładkie. Dodać przesianą mąkę i proszek do pieczenia. Zamieszać. Ciasto podzielić na 5 części. Każdą z nich rozwałkowujemy na okrągły placek o średnicy 22–26 cm. Piec ciasta w piekarniku nagrzanym do 180°C przez 3–4 minuty.
- 2. Na śmietanę w misce ubić śmietanę z cukrem pudrem mikserem na puszystą masę. Dodać miękkie masło i ubijać miksturę przez kolejne 5 minut. Dodaj suszone śliwki i orzechy posiekane w blenderze. Mieszaj, aż będzie gładkie.
- 3. Wystudzone ciasta obficie smarujemy kremem. Ułóż je w stos. Wierzch ciasta smarujemy kremem, posypujemy bułką tartą i dekorujemy suszonymi śliwkami i orzechami. Włożyć do lodówki na 2 godziny.
Przepis: Ciasto z wątróbką
Oprócz wątroby, to ciasto warstwowe zawiera smażoną marchewkę zmieszaną z majonezem. Okazuje się, że jest to bardzo delikatne nadzienie. Najważniejsze jest, aby ciasto dokładnie się namoczyło.
Ciasto wątrobowe
8 porcji, przygotowanie: 2 godziny + 2 godziny
- – olej roślinny do smażenia
- Do testu:
- – 500 g wątroby wołowej
- – 250 ml mleka
- – 2 jajka
- – 1 średnia marchewka
- – 1 średnia cebula
- – olej roślinny
- – 3 łyżki. l. mąka
- – sól, świeżo zmielony czarny pieprz
- Do napełniania:
- – 150 g majonezu
- – 3 średnie marchewki
- – liście koperku, opcjonalnie
Co zrobić:
- 1. Na ciasto obrać wątrobę wołową z folii i pokroić na duże kawałki. Drobno posiekaj cebulę i marchewkę i smaż na oleju roślinnym do miękkości. Razem z wątrobą przepuść warzywa przez maszynę do mięsa.
- 2. Do powstałej masy dodajemy ubite na gładką masę jajka i przesianą mąkę. Doprawić solą i pieprzem. Zamieszać. Wlać zimne mleko, mieszać, aż uzyska jednorodną konsystencję płynnej śmietany.
- 3. Do nadzienia zetrzyj marchewki na grubej tarce. Smażymy i przekładamy na sito. Ostudzić i wymieszać z majonezem. W razie potrzeby wymieszać z drobno posiekanym koperkiem.
- 4. Dobrze rozgrzaną patelnię naleśnikową nasmaruj niewielką ilością oleju. Placki wątróbkowe smażymy jak zwykłe naleśniki, tylko trochę grubiej. Odsączyć na ręcznikach papierowych i całkowicie ostudzić.
- 5. Aby złożyć każdy naleśnik posmaruj z jednej strony przygotowanym nadzieniem. Na wierzch kładziemy kolejny naleśnik, delikatnie dociskając go rękami i ponownie smarując nadzieniem – i tak dalej, aż do ostatniego naleśnika. Wierzch „ciasta” smarujemy nadzieniem i posypujemy ziołami. Odstaw na co najmniej 2 godziny.
Przepis Na ciasto naleśnikowe warstwowe z kurczakiem
Warstwowe ciasto naleśnikowe można przygotować nie tylko na Maslenicę. Dobrą okazją będą urodziny, spotkanie z przyjaciółmi, niedzielny obiad z rodziną. I po prostu dobry nastrój – co nie jest powodem?
Puff bpasztet z kurczaka
8 porcji, przygotowanie: 1 godzina
- Do testu:
- – 300–400 g mąki
- – 1 litr mleka
- – 3 jajka
- – 1 łyżka. l. Sahara
- – 120 ml oleju roślinnego + więcej do smażenia
- – sól
- Do napełniania:
- – 500 g gotowanej piersi z kurczaka
- – 200 g twarogu plus do dekoracji
- – 25 g koperku
- – 100 ml śmietanki 30% tłuszczu
- – 20 g suszonej smażonej cebuli
Co zrobić:
- 1. W przypadku naleśników do miski wlej połowę mleka. Dodać jajka, sól i cukier, ubić. Do powstałej masy przesiej mąkę i mieszaj, aż będzie gładka i pozbawiona grudek. Dolać pozostałe mleko i zagnieść na jednolite ciasto o konsystencji płynnej śmietany. Dodaj olej roślinny, wymieszaj. Piecz cienkie, duże naleśniki.
- 2. Do farszu pokrój pierś kurczaka w drobną kostkę. Do piersi dodać ser, drobno posiekany koperek i śmietanę. Dokładnie wymieszaj.
- 3. Na każdym naleśniku rozsmaruj nadzienie i wygładź. Na wierzch kładziemy kolejny naleśnik, ponownie nakładamy nadzienie – i tak składamy całe ciasto. Wierzch ciasta posmaruj cienką warstwą sera i posyp smażoną cebulą i ziołami.
Julia Artemyjewa i Paweł Mokruszynzałożyciele cukierni „Brusznica”:
Julia Artemyjewa i Paweł Mokruszyn
„Przygotowujemy domowe jedzenie w nowoczesnej interpretacji. Mamy to wszystko – super świeże, wszystko „pod nożem”. Używając wyłącznie naturalnych i wysokiej jakości składników, chcemy, aby tradycyjne dania wyglądały świeżo i miały swoje rozpoznawalne oblicze Ciasto wątróbkowe przekładamy marchewką, mieszamy z majonezem i dodajemy dużo świeżego koperku, a do wypełnienia ciasta naleśnikowego używamy twarogu i śmietany. Te proste rozwiązania dodają potrawom soczystości i oryginalności suszone śliwki, znane wielu z dzieciństwa, również znajdują się w naszym menu tiny i od razu wyróżniają się na tle innych.”
Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #na herbatę #śliwki #naleśnik #naleśniki #tort wątróbkowy #ciasto domowe #cukiernia-gotowanie Borówka Borówka #NaleśnikPOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGISortuj według popularności Jesteś już zarejestrowany na ? Zaloguj się lub zostaw komentarz jako gość Konstancja6 lutego 2021 r
Świetne przepisy na ciasta warstwowe! Chcę od razu ugotować taki splendor!
00OdpowiedźKonstanca30 stycznia 2021 r
Cudowne przepisy! Ja kiedyś robiłam ciasto wątróbkowe trochę inaczej, bez marchewki w cieście i nadzieniu. Ale myślę, że z marchewką też jest bardzo smaczna.
00OdpowiedźAnia S5 lipca 2019 r
Nie ma nic lepszego niż domowe ciasto!
00Odpowiedź Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych