Naleśniki lniane

Naleśniki lniane

gastronomia 19 lipca 2023 r5,00 (2)WskaźnikDodaj do ulubionychUdział0KomentarzNaleśniki lniane Do przepisu

Naleśniki lniane to danie niskowęglowodanowe, które śmiało można zaliczyć do dietetycznych. Dodając do ciasta mąkę lnianą, naleśniki stają się mniej kaloryczne, a ilość substancji korzystnych dla organizmu znacznie wzrasta. Udowodniono, że mąka z mielonych nasion lnu jest produktem wysokobiałkowym, sprzyjającym odchudzaniu dzięki zawartości błonnika. Jedzenie mąki lnianej normalizuje poziom cholesterolu, poprawia odporność i uzupełnia niedobory niezbędnych minerałów i aminokwasów. Smak naleśników lnianych ma charakterystyczną „orzechową” barwę, lekko słodką i subtelną. Naleśniki kefirowe wychodzą bardzo miękkie i puszyste i świetnie nadają się na pełne śniadanie.

Złożoność: łatwo Kalorie: 342,52 kcal/porcję Porcje: 4 Gotowanie: 20 minut Dodać. czas: 25 minut Używany: 14,39 g/21,40 g/22,67PiekarniaWegetarianizm: Ovo-laktoWegetarianizmSKŁADNIKI NA 4 PORCJImąka lniana – 4 łyżki. l.mąka pszenna – 100 gkefir – 200 mljajko C0 – 2 szt.olej roślinny – 3 łyżki. l.soda – ½ łyżeczki.sól – ½ łyżeczki. Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Wyjmij jajka z lodówki wcześniej, aby osiągnęły temperaturę pokojową. Kefir wlać do małego pojemnika i podgrzać w kuchence mikrofalowej lub łaźni wodnej. Kefir powinien być ciepły. Przygotuj pozostałe składniki.

Krok 2

W głębokiej misce wymieszaj mąkę pszenną i lnianą, dodaj sodę i zalej ciepłym kefirem. Mieszaj szpatułką, aż masa będzie gładka. Powstałe gęste i lepkie ciasto pozostawić na powierzchni roboczej na 10-15 minut, aby oba rodzaje mąki spęczniały.

Krok 3

Jajka rozbić do małej miski, dodać sól i ubić trzepaczką lub mikserem. Do miski z ciastem wbij jajka i dodaj 2 łyżki. l. olej roślinny. Wymieszaj ponownie.

Krok 4

Zagotuj 150 ml wody pitnej. Do miski z ciastem cienkim strumieniem wlać wrzącą wodę i dokładnie wymieszać mikserem. Ciasto powinno być dość płynne i lejące.

Krok 5

Rozgrzej suchą patelnię o średnicy nie większej niż 16 cm na dużym ogniu. Zmniejsz ogień do średniego. Za pomocą pędzla do ciasta posmaruj dno patelni olejem roślinnym.

Krok 6

Wlać porcję ciasta i rozsmarować je na dnie, przechylając patelnię. Piecz naleśnik przez 1,5 minuty, następnie ostrożnie przewróć go na drugą stronę i kontynuuj smażenie przez kolejne 45 sekund-1 minutę. Gotowe naleśniki układamy w stos na talerzu.

PRZYDATNE RADY

Gotowe naleśniki można od razu zwinąć w tubę, przełożyć do głębokiego talerza lub miski i przykryć pokrywką – dzięki temu na dłużej pozostaną miękkie i ciepłe, a także wygodnie będzie je maczać w sosach czy dipach, które sami Państwo podawać.

PRZY OKAZJI

Najwygodniejszym sposobem nasmarowania dna patelni olejem roślinnym jest użycie pojemnika na olej z dozownikiem. Są specjalnie zaprojektowane w taki sposób, że rozpylacz pokrywa powierzchnie równą i bardzo cienką warstwą oleju – dokładnie to, czego potrzebujesz podczas pieczenia naleśników!

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja