Jak gotować śledź pod futrem

Jak gotować śledź pod futrem

Należy od razu to powiedzieć śledź pod futrem – nie sałatka, jak wielu uważa, ale prawdziwa przystawka. Wynika to już z nazwy, a jeszcze lepiej z technologii. Zacznijmy od tego – zwłaszcza, że ​​każda gospodyni domowa już od wieku przedszkolnego zna na pamięć wszystko, co dotyczy kolejności dodawania składników.

Technologia przygotowania śledzia pod futrem

Co właściwie daje tego rodzaju nakładanie warstw? Ludzie często myślą, że jest pięknie i smacznie. Można polemizować z tym pierwszym, bo jakąkolwiek piękność można zobaczyć tylko wtedy, gdy śledź pod futrem będzie podany ściśle porcjowany – tak, jak w restauracji. Aby przygotować, musisz wziąć duży płaski talerz, umieścić na nim pierścień do serwowania, posmarować jego wewnętrzne ścianki olejem roślinnym, a następnie ułożyć w najczystszych warstwach wszystko, co zwykle wpycha się do dwulitrowej emaliowanej formy ( choć nawet kryształowe naczynie nie czyni śledzia pod futrem bardziej eleganckim).

Jednocześnie ręka nie powinna drżeć, a wzrok nie powinien być rozpraszany – żadnego telewizora, żadnego telefonu przyciśniętego ramieniem do ucha! Układając warstwy, nie należy ich zbytnio ubijać, ale też nie pozostawiać zwiniętych na wietrze – szukaj złotego środka, aby słowo „futro” w nazwie nie było tylko przenośnią. Po ułożeniu wszystkich warstw przykryj talerz z foremką folią (zabezpieczy to wierzch przed działaniem czynników atmosferycznych) i włóż do lodówki. Po 20 minutach konsystencja potrawy będzie bliska idealnej i taka pozostanie przez godzinę lub dwie (w zależności od jakości i ilości użytych składników). Tuż przed podaniem należy wyjąć talerz z lodówki, zdjąć folię, a następnie ostrożnie i szybko zdjąć pierścień do serwowania. Powinno być pięknie.

Jak ozdobić śledzie pod futrem

Teraz talerz można ozdobić, co w tym przypadku oznacza posypanie cienko pokrojoną w plasterki zieloną cebulką, najlepiej jej najbardziej mięsistą częścią, albo posiekanym koperkiem, albo natką pietruszki (ale nie bezsensownej kędzierzawej – niech jedzą Amerykanie, ale rodzimej pachnącej płasko- jeden liściasty) i posiekany dość duży. Nie polecam używać majonezu do dekoracji, choćby dlatego, że jest ewidentnie brzydki i dlatego, że jest go już wystarczająco dużo w tej przystawce.

Argumenty „przeciw” i „za”

Można powiedzieć, gdzie dostanę tak potężną lodówkę, aby pomieścić tyle talerzy na raz? A gdzie mogę dostać te pierścienie do serwowania? I co ostatecznie daje ten kłopot? A co do lodówki to zapytam: ile porcji śledzia pod futrem planujesz podać? Zatem śledź pod futrem będzie jedynym daniem, prawda? Tak naprawdę będziesz potrzebować połowy standardowej dolnej półki lodówki, ponieważ talerze z umieszczonymi na nich pierścieniami do serwowania układają się idealnie, a taki talerz ma wysokość 8-10 cm. Ten kłopot powoduje, że Twoje danie traci status samodziału i nabiera prawdziwego stylu, Twoi goście jedzą to jako najważniejszą rzecz w życiu i faktycznie smakuje lepiej, bo taki był zamysł.

Jak przygotować składniki na śledzie pod futrem

Są oczywiste i powszechnie znane. Można podać tylko kilka wskazówek dotyczących konkretnie niektórych składników. Jedyne, co dotyczy wszystkich na raz: przygotuj je z wyprzedzeniem, dwa dni wcześniej, a gotowanie śledzia pod futrem nie będzie ciężką pracą. Cebule – jeśli ich używasz. Jeśli to możliwe, używaj białej cebuli zamiast żółtej. W każdym razie podczas obierania bezwzględnie usuń zewnętrzne warstwy, które zawierają choćby cień suchości lub zieleni – chcesz tylko soczystego i całkowicie białego miąższu. Weź cebulę tak dużą, jak to możliwe; przy wszystkich innych parametrach są słodsze. Jeśli cebula jest nadal zbyt ostra, pokrój ją w piórka, posyp solą i cukrem, lekko rozgnieć w dłoniach, a następnie zalej możliwie zimną wodą.

Przykryj, wstaw do lodówki i zostaw na noc. Rano odcedzić cebulę na durszlaku, osuszyć papierowym ręcznikiem, a tuż przed użyciem drobno posiekać. Drugim sposobem na pozbycie się goryczy cebuli jest włożenie talerza cebuli wypełnionego osoloną wodą do kuchenki mikrofalowej na około dwie minuty; Okazuje się szybciej, ale tekstura może zostać utracona. Śledź. Jeśli to możliwe, staraj się używać całej ryby. Śledzie należy oczyścić, wypatroszyć, pokroić w duże kawałki, włożyć do miski i zalać półtoraprocentowym mlekiem. Nie trzeba go dodawać, ale mleko podniesie poziom soli w śledziu do gwarantowanego poziomu gastronomicznego, ani więcej, ani mniej. Śledzie wypełnione mlekiem wstawić na noc do lodówki, następnie odsączyć mleko, osuszyć śledź papierowym ręcznikiem i pokroić w cienkie plasterki. Warzywa ozime – ta koncepcja obejmuje zwykle buraki, marchew, ziemniaki i inne warzywa korzeniowe, które Twoja wyobraźnia podpowie Ci, aby dodać je do „futra”. Należą do nich wszystko, co zostało już powiedziane w tekście o winegrecie: można je gotować lub piec, w zależności od pory roku i osobistych upodobań. Majonez. W żadnym wypadku nie używaj dietetycznego majonezu do śledzi pod futrem! Ona zemści się na tobie. Używaj majonezu jak najbardziej pełnotłustego (ostatnio widziałem majonez 80% – myślę, że to najlepsza opcja) oraz możliwie tradycyjnego i klasycznego. W dobrym tego słowa znaczeniu nawet prowansalski będzie tu zbyt intensywny – choć w jego industrialnych wersjach smak musztardy jest ledwo wyczuwalny. Jabłko. Nie wiem, gdzie na zimę kupić odpowiednie jabłko – kwaśne jak ocet winny, słodkie jak kompot i chrupiące jak łamiący się ołówek. Można kupić dowolny, obrać go i pokroić w jak najdrobniejszą kostkę, skropiając jednocześnie sokiem z cytryny. Tak naprawdę potrzebujesz tylko kilku łyżek.

Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #śledź pod futremPOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGI Jesteś już zarejestrowany na ? Pokaż więcej komentarzy Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów w naszych sieciach społecznościowych

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja