Egzotyczna Fuzja Smaków: Dżem Porzeczkowy i Malinowy

Dżem porzeczkowy i malinowy

Dżem porzeczkowy i malinowy Do przepisu

Dżem porzeczkowy i malinowy zdecydowanie powinien pojawić się na stole szanującego się letniego mieszkańca. Szczerze kochamy te jagody i zawsze uprawiamy je w naszym ogrodzie. Równie smaczne są zarówno świeże, jak i gotowane: konfitury, dżemy i kompoty nigdy nie zalegają na półkach. Ich sekret jest prosty – pachnące jagody kojarzą się z latem. Jedzone są z naleśnikami, naleśnikami i sernikami. A smakuje też po prostu w misce z gorącą herbatą! Okazuje się, że magiczne ciasta i ciasta. Cóż mogę powiedzieć, trzeba spróbować chociaż raz. Co jest dobrego w naszym przepisie? Jedząc go, masz wrażenie, że jesz świeżo zebrane jagody, prosto z krzaka – jest niezwykle aromatyczne. Dzieje się tak dlatego, że dżemu nie gotujemy zbyt długo: gotujemy go dosłownie 5 minut i rozprowadzamy pomiędzy słoikami!

Złożoność: łatwo Kalorie: 232,75 kcal/porcja Porcje: 12 Gotowanie: 1 godzina Używany: 0,67 g/0,34 g/55,70DeserPustyWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmMenu dla dzieciSKŁADNIKI NA 12 PORCJImaliny – 450 g czarna porzeczka – 450 g cukier – 600 kwas glimonowy – 4 g Tabela miar i wag PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Ostrożnie posortuj maliny i usuń wszelkie zanieczyszczenia. Ostrożnie opłucz jagody w następujący sposób: napełnij miskę wodą, maliny włóż do durszlaka i opuść do wody. Podnieś i pozostaw do ostygnięcia.

Krok 2

Najpierw usuń także czarną porzeczkę z resztek: gałązek i liści. Usuń zepsuty. Następnie dokładnie spłucz pod czystą bieżącą wodą. Połóż wszystkie jagody na serwetkach lub ręczniku w jednej warstwie i wysusz.

Krok 3

Umieść jagody w pojemniku odpowiednim na dżem i dodaj cukier. Zamieszać. Pozostawić na 1-2 godziny w temperaturze pokojowej. Powinny dawać sok.

Krok 4

Pojemnik z dżemem postawić na kuchence i podgrzewać na małym ogniu, mieszając. Niech się zagotuje. Ostrożnie usuń pianę, która się na nim utworzyła.

Krok 5

Kontynuuj gotowanie dżemu, po czym zmniejsz ogień do małego i gotuj przez kolejne 4-6 minut, ciągle mieszając łyżką. Dodać kwasek cytrynowy i wymieszać. Wyłącz ogień i przygotuj słoiki.

Krok 6

Gotowy dżem rozłóż do wysterylizowanych słoików i zamknij pokrywkami. Odwróć go, zawiń w koc i zostaw na jeden dzień. Następnie przechowuj w ciemnym i chłodnym miejscu.

UWAGA DO GOSPODARKI

Kwas cytrynowy pomoże zachować dżem na długą zimę. Ale jeśli to możliwe, gotuj bez gotowania. Będziesz potrzebować więcej cukru. Na 1 kg jagód – 1 kg cukru. Preparaty takie należy przechowywać wyłącznie w lodówce.

PRZY OKAZJI

Jeśli potrzebujesz gęstszego dżemu, gotuj go co najmniej pół godziny, a nawet dłużej. Można też dodać agar-agar lub pektynę, ale wtedy otrzymamy dżem, a nie konfiturę.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja