Zimowy zapas: Egzotyczny kompot wiśniowy z pestkami

Kompot wiśniowy z pestkami na zimę

Kompot wiśniowy z pestkami na zimę Do przepisu

Chcesz zrobić kompot wiśniowy z pestkami na zimę? Skorzystaj z naszego szczegółowego przepisu! Od razu powiedzmy, że jest to dość prosta sprawa, wykonalna dla każdego. Jeśli więc na twojej daczy są wiśnie, to oprócz słoików z dżemem i konfiturami zwiń także kilka z kompotem. Okazuje się niezwykle aromatyczny, o przyjemnym słodko-kwaśnym smaku, który urzeka każdego dosłownie od pierwszego łyku. Jeśli chcesz, aby kompot z wiśni w puszkach był mniej słodki, po prostu przed wypiciem rozcieńcz go wodą pitną. Nie ma potrzeby zmniejszania ilości cukru w ​​przepisie, pełni on funkcję konserwantu.

Złożoność: łatwo Kalorie: 104,58 kcal/porcja Porcje: 12 Gotowanie: 30 minut Dodać. czas: 24 godziny Używany: 0,33 g/0,21 g/25,48PustyDrinkWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmSKŁADNIKI NA 12 PORCJIWiśniowy 500 grWoda 2,5 lCukier 250 gr Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Przygotuj trzylitrowy słoik na kompot. Dokładnie umyj go sodą oczyszczoną i spłucz. Sterylizuj w dowolny dogodny sposób. Gotuj pokrywkę (najlepiej 2-3) przez pięć minut.

Kompot wiśniowy z pestkami na zimę
Kompot wiśniowy z pestkami na zimę ()

Krok 2

W tym samym czasie postaw rondelek z wodą na dużym ogniu. Gdy się zagotuje, przygotuj wiśnie. Dokładnie opłucz i połóż wiśnie na ręcznikach papierowych, aby je wysuszyć. Sortuj, usuwając uszkodzone owoce.

Kompot wiśniowy z pestkami na zimę
Kompot wiśniowy z pestkami na zimę ()

Krok 3

Wiśnie włóż do gorącego, wysterylizowanego słoika i zalej wrzącą wodą aż do samej góry. Przykryć pokrywką i pozostawić na 20 minut w temperaturze pokojowej.

Kompot wiśniowy z pestkami na zimę
Kompot wiśniowy z pestkami na zimę ()

Krok 4

Napar ze słoiczka przelej do czystego rondla. Możesz użyć specjalnej pokrywy z otworami. Dodaj cukier. Postawić na dużym ogniu i doprowadzić do wrzenia. Gotuj przez 3 minuty.

Kompot wiśniowy z pestkami na zimę
Kompot wiśniowy z pestkami na zimę ()

Krok 5

Wrzącym syropem zalej wiśnie w słoiku. Natychmiast zamknij i odwróć na podwójny ręcznik. Przykryj grubym kocem lub dywanikiem. Pozwól kompotowi wiśniowemu całkowicie ostygnąć.

Kompot wiśniowy z pestkami na zimę
Kompot wiśniowy z pestkami na zimę ()

Krok 6

Słój z kompotem odstawiamy w chłodne i suche miejsce. Ważne jest, aby obrabiany przedmiot nie był narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Kompot wiśniowy w puszkach z pestkami można przechowywać nie dłużej niż 1 rok.

UWAGA DO GOSPODARKI

Wiele osób boi się przygotowywać kompot z wiśni z pestkami, ponieważ zawierają one substancję, która w żołądku zamienia się w kwas cyjanowodorowy. Spieszymy Cię uspokoić: świeży napój jest całkowicie bezpieczny! Nie zalecamy jednak przechowywania go zbyt długo, dłużej niż rok.

PRZY OKAZJI

Kompot wiśniowy z pestkami można przygotować także metodą one-wur, czyli do słoika z owocami wrzącego syropu cukrowego dodać i od razu zwinąć. W tym przypadku również lepiej jest trzymać napój pod kocem, a następnie przechowywać go w lodówce.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja