Atrakcyjny dżem wiśniowy na zimowe dni

Dżem wiśniowy na zimę

trzydniowy dżem Do przepisu

Przygotuj dżem wiśniowy na zimę, aby w chłodnej porze roku móc mieć niezrównaną przyjemność z otwarcia słoiczka i wdychać głęboko zapomniany już aromat lata. A jaki smak ma ten preparat! Nie bez powodu dżem wiśniowy jest liderem wśród wszystkich innych. Konkurować z nią może tylko truskawka, ale to, jak mówią, kwestia gustu. Bardzo lubimy dżemy z wiśni, zwłaszcza, że ​​dzięki szczególnie długiemu gotowaniu przewidzianemu w tym przepisie, owoce doskonale zachowują swój kształt, a także kolor i aromat. Spróbuj!

Złożoność: przeciętny Porcje: 1 Gotowanie: 2 godziny 30 minutPustyWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmSKŁADNIKI NA 1 PORCJĘwiśnia – 1 kg 300 g cukru – 1 kg Tabela miar i wag PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Przygotuj wiśnie na dżem. Posortuj owoce, ułóż je na stole warsztatowym w jednej warstwie, następnie umyj i wysusz. Za pomocą specjalnego narzędzia usuń pestki z wiśni.

Krok 2

Wypestkowane wiśnie włóż do szerokiego rondla lub miski. Dodać połowę cukru, przykryć pojemnik czystą gazą i pozostawić na 3-4 godziny w temperaturze pokojowej.

Krok 3

Odcedź syrop wiśniowy, który się wydzielił. Dodać pozostały cukier i doprowadzić do wrzenia. Ułożyć przygotowane wiśnie. Ponownie zagotuj i okresowo usuwając pianę, gotuj przez 7–10 minut. Pozwól ostygnąć.

Krok 4

Ponownie umieść wiśnie w syropie na ogniu. Doprowadzić do wrzenia. Gotuj, usuwając pianę, przez 10 minut. Zdjąć z ognia i ostudzić. Pozostawić w temperaturze pokojowej na 24 godziny.

Krok 5

Ostatni raz zagotuj dżem. Gotuj przez 10 minut, usuwając pianę. Całkowicie ostudzić. Wlać zimny dżem do wysterylizowanych, suchych słoików i przykryć gotowanymi plastikowymi pokrywkami.

PRZYDATNE RADY

Do dżemu wiśniowego można dodać przyprawy do smaku. Doskonałym dodatkiem będzie anyż gwiazdkowaty lub laski cynamonu. Należy je umieścić na ostatnim etapie gotowania, około dziesięciu minut przed ich gotowością.

PRZY OKAZJI

Jaki jest sekret sukcesu tego dżemu wiśniowego? W powolnym gotowaniu, dzięki czemu owoce są stopniowo moczone w syropie. Dzięki temu nie zamieniają się w puree, co najlepiej wpływa na wygląd dżemu.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja