Zupa grzybowa
Andriej Bugajski 31 sierpnia 2022 r0,00 (0)WskaźnikDodaj do ulubionychUdział5Komentarz
Kiedy Mark Twain redagował gazetę rolniczą, napisał: „Nadszedł czas, aby wysłać chłopca, aby potrząsnął drzewem arbuzowym” Dla nas nadszedł czas, aby wstrząsnąć koszami Ojczyzny w poszukiwaniu grzybów leśnych. I oczywiście zrób zupę grzybową.
Grzyby
Podejść do zupy grzybowej może być wiele, od czysto użytkowych po zapomniane luksusy. Rozważmy obie skrajności. Załóżmy, że poszedłeś do lasu i wróciłeś z koszem różnorodnych grzybów. Załóżmy, że jesteś pewien, że wszystkie grzyby w koszyku są jadalne. Przyjmijmy jako aksjomat, że nie gotujesz zupy dla teściowej. Następnie grzyby należy posortować. Do zupy nadają się mocne grzyby rurkowe, które po ugotowaniu nie rozpłyną się w nieprzyjemny śluz. Borowiki osikowe, borowiki, borowiki, borowiki, borowiki, mszyce – wszystko trafi do użytku. Jeśli dążysz do celów wyjątkowo utylitarnych, używaj tylko nóg – są najmocniejsze, a czapki zostaw na bardziej wyrafinowane dania. Zrobią to również najsilniejsze grzyby blaszkowate – te same niebiesko-zielone russule często wyróżniają się niezwykłą gumowatością. To są te, których potrzebujemy. A nawet grzyby miodowe – dobrze znoszą także obróbkę cieplną. Teraz grzyby należy oczyścić. Na stole rozłóż gazetę, postaw obok niej duży rondel z zimną, najlepiej osoloną wodą (to wypędzi ukryte robaki, pająki i robaki), weź do ręki zakrzywiony nóż grzybowy i wyczyść go. Wiele osób daje się ponieść emocjom, próbując usunąć i odciąć wszystko, co się da. Nie ma potrzeby. Mięso na rosół nie jest filetowane, jak w przypadku Chateaubrianda, nie staraj się być świętszy od Papieża. Ale wszelkiego rodzaju igły, liście, gleba muszą zostać usunięte, nie mówiąc już o żywych obiektach biologicznych. Oczyszczone grzyby wrzucamy do garnka z wodą i od czasu do czasu mieszamy. Na porządną zupę potrzeba co najmniej 200 gramów grzybów na porcję – trzeba pamiętać, że one mocno się gotują. Gdy na patelni będzie ich wystarczająca ilość, dokładnie je potrząśnij, odłóż rękami na durszlak i ponownie dokładnie spłucz pod bieżącą wodą. Wlać wodę z patelni na skarpę.
Bulion
Do zupy od razu wlej tyle zimnej wody, ile spodziewasz się wylać. I gotuj. Najpierw, na dużym ogniu, gdy tylko się zagotuje, usuń pianę i zmniejsz ogień do niskiego. Książki zalecają gotowanie grzybów, aż utoną. Trwa około 40 minut i jest bardzo długi. Nie zalecałbym dłuższego gotowania niż 15-20 minut; grzyby nie stają się lepsze po długim gotowaniu.
Ale przekonaj się, czasami rzeczywiście lepiej jest przezwyciężyć podejrzliwość czujnością. Na koniec wrzuć na patelnię kilkanaście zmiażdżonych ziaren czarnego pieprzu i dwa lub trzy liście laurowe – poprawi to smak. Nie zapomnij dodać soli. Rosół najprawdopodobniej okaże się ciemnobrązowy, prawie czarny. Nie jest straszny i nie wpływa na smak.
Tankowanie
Zupę grzybową trzeba doprawić. Najłatwiej jest z ziemniakami, bardziej poprawnie i autentycznie – z pęczakiem perłowym. Ziemniaki ugotujesz sam, ale kaszę perłową ugotuj w osobnej wodzie do miękkości, a następnie opłucz. Grzyby i tak sprawią, że bulion stanie się śliski; nie potrzebujemy dodatku śluzu z jęczmienia. Przygotowany bulion grzybowy łączymy z grzybami z kaszą jęczmienną, mieszamy, doprowadzamy do wrzenia i mamy wyśmienitą zupę grzybową. Jeśli chcesz, możesz podsmażyć drobno posiekaną marchewkę i cebulę na odrobinie masła i dodać je razem z kaszą perłową – to podniesie smak. Jeśli jesteś doświadczonym zbieraczem grzybów i kucharzem grzybowym lub właśnie kupiłeś na rynku pudełko doskonałych borowików, ugotuj ceremonialny makaron grzybowy. To starożytne danie kuchni rosyjskiej, godne książęcego stołu. Będziesz potrzebować zupy z kurczaka. Gotuj przez długi czas, trzy godziny lub do momentu, aż stanie się przynajmniej trochę miękki. Z korzeniami i przyprawami. Następnie wyjmij z bulionu, odcedź bulion, pozwól kurczakowi trochę ostygnąć, oddziel od niego białe mięso, a resztę wykorzystaj gdzie indziej. Podczas gdy bulion się gotuje, przygotuj domowy makaron. Do miski przesiać pół kilograma mąki, wbić do niej 3 całe średniej wielkości jajka i 8 żółtek, dodać pół łyżeczki soli i wlać kilka łyżek masła roślinnego lub roztopionego. Zagnieść gęste ciasto, zwinąć w kulę i odstawić na pół godziny. Następnie cienko rozwałkuj, poczekaj aż trochę podschnie i pokrój makaron długim nożem. Rozłóż makaron na gazecie lub ręczniku i pozostaw do wyschnięcia. Trzeba go ugotować osobno, we wrzącej wodzie, żeby krusząca się mąka nie zmąciła krystalicznie czystego (mam nadzieję) bulionu z kurczaka. Pokrój borowiki w cienkie i piękne plasterki. Najpiękniejsze są kalibrowane małe białe pieczarki, pokrojone w całości wzdłuż na cienkie plasterki. Tak, aby kształt całego grzyba był widoczny w każdym plasterku. Zagotuj bulion ponownie, dodaj posiekane grzyby i gotuj przez 10 minut. Na koniec dodaj makaron i podgrzej go w bulionie, aż się zagotuje. Do misek z zupą ułóż pięknie posiekanego kurczaka i zalej go bardzo gorącą zupą. Oczywiście z wazy. Chochla fajansowa. Szczególnie elegancko jest ułożyć na talerzach oddzielnie gotowane zarozumialec. Podczas serwowania posyp zupę bardzo drobno posiekaną natką pietruszki i koperkiem. Danie o rzadkiej urodzie.
Przepisy na zupę grzybową:
Zupa grzybowa Najprostszy (i najpopularniejszy w Rosji) przepis polega na dodaniu do zupy jarzynowej dla smaku kilku świeżych grzybów. Zobacz więcej…
Inne klasy mistrzowskie:
Jak marynować grzyby Ogólnie rzecz biorąc, z grzybami można zrobić prawie wszystko lub nie można nic zrobić – to zależy od grzyba. Grzyby są gotowane, smażone, pieczone, suszone, marynowane i oczywiście solone. Zobacz więcej…
Pomidory suszone. Taki sposób konserwowania pomidorów wynaleziono oczywiście tam, gdzie jest dużo pomidorów i dużo słońca – czyli w basenie Morza Śródziemnego. Z czasem od prostych zimowych zapasów… Zobacz więcej…
Jak gotować gazpacho Jedna ze znanych na całym świecie i bardzo lubianych zup – gazpacho – przybyła do nas z Kordoby i Sewilli, a przywieźli ją tam Maurowie lub Rzymianie. Zobacz więcej…
Marynowanie ogórków To przedsięwzięcie jest tak stare, że nie w każdej książce kucharskiej znajdziesz przepis – wiedzą o tym oczywiście ci, którzy mówią po rosyjsku. Zobacz więcej…
Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #grzyby #Andriej Bugajski #zupa #zupagrzybowaPOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGISortuj według popularności Jesteś już zarejestrowany na ? Zaloguj się lub zostaw komentarz jako gość Anastazja Tasja Bubnova18 września 2014 r
A ja naprawdę kocham Laurel. A jeśli wszystko zostanie zrobione poprawnie, to jego aromat będzie tak subtelny, że tak organicznie wkomponuje się w ogólną grzybową tonację, że będzie po prostu rozkoszą dla zmysłu węchu!!!
00Odpowiedź
21 sierpnia 2014
Jak tylko przeczytałem o liściu laurowym, nie czytałem dalej (((Po co przerywać cudowny aromat grzybów?
00Odpowiedź
25 września 2012
Język, język!!! +100500 dla autora za poczucie humoru i łatwość prezentacji
00Odpowiedźverunya24 września 2012
Dlaczego nie ugotować zupy grzybowej z kurczakiem? Moim zdaniem jest to dobra opcja; sam robię to nie raz.
00Odpowiedź
13 września 2012
Co za bzdury z kaszą perłową, po co ją gotować osobno, a potem płukać? A dlaczego w zupie grzybowej jest kurczak?
00Odpowiedź Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych