Zimowy Przysmak: Przepis na Pyszna Galaretkę Agrestową

Galaretka agrestowa na zimę

Galaretka agrestowa na zimę Do przepisu

Galaretka agrestowa na zimę to jedna z najlepszych opcji przygotowania przetworów z tej aromatycznej i smacznej jagody. Agrest idealnie nadaje się na galaretki: zawierają dużo pektyny, która działa jak naturalny zagęstnik, dlatego przygotowanie galaretki na zimę nie wymaga dodawania żelatyny. To nie tylko przyspiesza i upraszcza proces, ale także sprawia, że ​​galaretka agrestowa jest dostępna dla rygorystycznych wegetarian. Tutaj również ważne jest, aby zrozumieć różnicę między zwykłą galaretką a przygotowaniem na zimę. Do zwykłej galaretki można dodać odrobinę cukru i wody oraz obowiązkowy środek żelujący i mamy lekki, niskokaloryczny deser. Galaretka zimowa to zupełnie inna sprawa. To przysmak zbliżony do dżemu czy marmolady, ale nie tak gęsty i mniej słodki. Nasz przepis pozwala szybko i łatwo przygotować galaretkę na zimę z obniżoną ilością cukru i bez wody.

Złożoność: łatwo Kalorie: 112,93 kcal/porcję Porcje: 30 Gotowanie: 35 minut Używany: 0,33 g/0,09 g/28,86KonserwowaniePustyWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmSKŁADNIKI NA 30 PORCJIAgrest 1,4 kgCukier 700 gr Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Agrest włóż do miski z wodą, dokładnie opłucz jagody i zbierz wszelkie zanieczyszczenia, które wypłyną na powierzchnię. Następnie agrest przełóż na durszlak i spłucz pod bieżącą wodą.

Galaretka agrestowa na zimę
Galaretka agrestowa na zimę ()

Krok 2

Nie odcinając „ogonów” i „dziobków” jagód, umieść je w rondlu i zmiksuj blenderem. Nie jest konieczne osiągnięcie całkowitej jednorodności. Zamiast blendera można użyć maszynki do mięsa.

Galaretka agrestowa na zimę
Galaretka agrestowa na zimę ()

Krok 3

Postaw patelnię z agrestem na ogniu, zagotuj mieszaninę, a następnie gotuj na średnim ogniu przez 5–7 minut. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz usunąć powstałą pianę.

Galaretka agrestowa na zimę
Galaretka agrestowa na zimę ()

Krok 4

Zdjąć patelnię z pieca i nie czekając aż ostygnie, przetrzeć masę agrestową przez sito. Za pomocą łyżki lub szpatułki wyciśnij pozostałe pozostałości na sicie. Powinieneś otrzymać jednorodne, miękkie puree bez nasion i innych stałych wtrąceń.

Galaretka agrestowa na zimę
Galaretka agrestowa na zimę ()

Krok 5

Do rondelka z puree z agrestu wsyp cukier, dobrze wymieszaj, aby cały cukier był równomiernie rozłożony i postaw rondelek na ogniu. Doprowadzić mieszaninę do wrzenia i gotować przez 1–2 minuty.

Galaretka agrestowa na zimę
Galaretka agrestowa na zimę ()

Krok 6

Wlać przyszłą galaretkę agrestową do przygotowanych sterylizowanych słoików. Zwiń słoiki pokrywkami i przykryj kocem. Schłodzone słoiki przechowuj w chłodnym miejscu.

Galaretka agrestowa na zimę
Galaretka agrestowa na zimę ()

UWAGA DO GOSPODARKI

Do naszego przepisu na galaretkę agrestową na zimę najlepiej jest użyć dojrzałego agrestu dowolnej odmiany. Jeśli weźmiesz zielony niedojrzały agrest, przepis będzie musiał zostać dostosowany. Najpierw ugotuj jagody w wodzie, aby ułatwić ich puree. Po drugie, dodaj więcej cukru.

PRZY OKAZJI

Galaretkę agrestową na zimę można w razie potrzeby aromatyzować. Na przykład dodaj cukier waniliowy. Podczas gotowania możesz dodać do puree kilka liści wiśni.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja