Kompot z czerwonych porzeczek na zimę
Do przepisu
Przygotowywaliście kiedyś kompot z czerwonych porzeczek na zimę? Jeśli nie, to czas nadrobić tę lukę w Twojej kulinarnej „edukacji”! Przepis na kompot jest prosty i zrozumiały dla każdego: umyj jagody, wlej je do wysterylizowanego trzylitrowego słoika, napełnij syropem cukrowym i zamknij. Okazuje się, że jest to bardzo smaczny napój, który może zastąpić w menu kupowane w sklepie soki i napoje gazowane. Jak zrobić kompot z czerwonej porzeczki, który przetrwa całą zimę? Postępuj zgodnie z zasadami podanymi w przepisie i przechowuj puszkę z napojem w chłodnym, suchym miejscu, z dala od światła.
Złożoność: łatwo Kalorie: 128,17 kcal/porcję Porcje: 12 Gotowanie: 30 minut Dodać. czas: 24 godziny Używany: 0,40 g/0,13 g/30,06KonserwowaniePustyDrinkWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmSKŁADNIKI NA 12 PORCJICzerwona porzeczka 800 grCukier 300 grWoda 2,6 l Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekran
Krok 1
Przygotuj 3-litrowy słoik i pokrywkę na kompot z czerwonych porzeczek. Dokładnie umyj je sodą oczyszczoną lub innym odtłuszczaczem. Sterylizuj słoik w piekarniku nagrzanym do 120°C. Po prostu zagotuj pokrywkę.
Kompot z czerwonej porzeczki na zimę ()
Krok 2
Przygotuj czerwone porzeczki. Sortuj jagody, usuwając gałęzie. Porzeczki opłucz zimną wodą i osusz, rozkładając je na dwóch lub trzech warstwach ręczników papierowych.
Kompot z czerwonej porzeczki na zimę ()
Krok 3
Zagotuj syrop na kompot. Do rondelka wsypać cukier i zalać wodą. Postawić na dużym ogniu i doprowadzić do wrzenia. Cukier powinien całkowicie się rozpuścić. Gotuj syrop kompotowy przez 3 minuty.
Kompot z czerwonej porzeczki na zimę ()
Krok 4
Połóż słoik na gorącym ruszcie lub drewnianej desce. Wlać jagody przez szeroki lejek. Stopniowo, aby nie rozbić słoika, wlewaj wrzący syrop.
Kompot z czerwonej porzeczki na zimę ()
Krok 5
Nałóż pokrywkę na słoik z porzeczkami w syropie i zamknij. Odwróć go na złożony ręcznik i owiń ciepłym kocem. Pozwól kompotowi porzeczkowemu całkowicie ostygnąć, a następnie przechowuj go na zimę.
Kompot z czerwonej porzeczki na zimę ()
UWAGA DO GOSPODARKI
Kompot z czerwonej porzeczki na zimę okazuje się dość gęsty i słodki, dlatego najczęściej pije się go rozcieńczony wodą pitną. Nie zalecamy zmniejszania ilości cukru, w przeciwnym razie produkt będzie gorzej przechowywany.
PRZY OKAZJI
Czerwone porzeczki w tym kompocie można uzupełnić czarną i białą, a także jabłkami lub gruszkami. Wypróbuj różne opcje: otrzymasz zupełnie inne, ale równie wspaniałe smaki!