Zimowe Przygotowania: Fascynujące Przepisy na Solone Borowiki

Solone borowiki na zimę

Solone borowiki Do przepisu

Solone borowiki na zimę są doskonałym przygotowaniem na każdy stół. Oferujemy prosty przepis na gotowanie, który nie zajmie dużo czasu i z którym poradzi sobie nawet początkująca gospodyni domowa. Jak marynować borowiki na zimę, aby były smaczne i zachowały jak najwięcej korzystnych mikroelementów? Użyj metody na zimno. Ten rodzaj marynowania nie wymaga użycia marynaty, nie ma też potrzeby gotowania grzybów – wystarczy je dobrze przetworzyć przed gotowaniem. Dlatego znacznie łatwiej jest sobie z tym poradzić. Aby uzyskać jaśniejszy smak i aromat, należy użyć przypraw – czosnku, chrzanu, porzeczki i liści wiśni, koperku. W razie potrzeby można dodać ziele angielskie i liść laurowy.

Złożoność: łatwo Kalorie: 53,82 kcal/porcja Porcje: 2 Gotowanie: 1 godzina Dodać. czas: 140 godz Używany: 3,97 g/0,88 g/6,84KonserwowanieMarynowaniePustyPrzekąskaWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmUrodzinyKarnawałNowy RokWielkanocBoże NarodzenieSKŁADNIKI NA 2 PORCJE2 główki czosnku 1,5 kg grzybów leśnych 2 liście chrzanu 2 duże gałązki koperku z kwiatostanami 1 mały pęczek tymianku 3–4 liście wiśni 4 łyżki. l. z kupą grubej, niejodowanej soli morskiej 3–4 liście porzeczki Tabela miar i wag PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Aby przygotować solone borowiki na zimę, obierz czosnek i pokrój każdy ząbek w poprzek na jednej trzeciej jego grubości. Posortuj grzyby, odetnij zanieczyszczone miejsca na łodygach i dokładnie wytrzyj kapelusze serwetką.

Krok 2

Małe pieczarki pozostawić bez zmian, duże pokroić na kilka części: nóżki pokroić w poprzek w koła o grubości 1,5–2 cm, kapelusze wzdłuż na ćwiartki lub na 6–8 części.

Krok 3

Oparz i wysusz beczkę, wiadro lub głęboką emaliowaną patelnię bez wiórów. Na dnie ułożyć liście chrzanu, warstwę grzybów, czosnek oraz część ziół i liści, a następnie ponownie grzyby. Każdą warstwę posypać solą.

Krok 4

Na wierzchu ułóż parasole koperkowe, lekko ugniatając je w dłoniach, a na wierzchu – drewniany okrąg lub talerz, który można swobodnie zdjąć.

Krok 5

Przykryj talerz lnianą serwetką i połóż na niej ciężarek. Jako ładunek możesz użyć dużego kamienia, należy go umyć szczotką i mydłem, a następnie dokładnie poparzyć ze wszystkich stron i wysuszyć.

Krok 6

Raz dziennie zdejmij obciążenie, serwetkę i kółko i spłucz zimną przegotowaną wodą. Gdy pojemnik zapełni się do góry, należy go przenieść w chłodne miejsce. Solone borowiki będą gotowe na zimę za 7 dni.

UWAGA DO GOSPODARKI

Metodę marynowania na zimno wybiera się, jeśli grzyby mają być przeznaczone do spożycia w najbliższej przyszłości. Tak przygotowane grzyby należy przechowywać wyłącznie w lodówce lub piwnicy, najlepiej w słoikach i nie dłużej niż półtora miesiąca.

PRZY OKAZJI

Grzyby, i to nie tylko białe, można solić metodą na gorąco. Przed soleniem grzyby są wstępnie gotowane i przygotowuje się dla nich również marynatę lub solankę. Proces ten wymaga więcej czasu i wysiłku, ale przekąska będzie gotowa szybciej. A takie solone grzyby trwają dłużej.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja