Zakręcone smaki: Przepis na pierogi z kapustą kiszonaą!

Pierogi Z Kapustą Kiszoną

Pierogi Z Kapustą Kiszoną

Pierogi Z Kapustą Kiszoną hit na domowym stole. Jeśli sam fermentowałeś kapustę Wspaniały! Ale sprawdzony, kupiony w sklepie też się sprawdzi. Trochę poddusić, dodać szczyptę cukru konieczne, aby zrównoważyć smak, a nadzienie jest już gotowe.

Pierogi z kapustą kiszoną i mięsem mielonymKnedle wielkopostne z zasmażaną kapustą Pierogi z kapustą kiszoną i smalcemPierogi z kapustą kiszoną i mięsem mielonymKnedle wielkopostne z zasmażaną kapustą O czym porozmawiamy w artykule:Ciasto na kluski z kiszoną kapustą Nadzienie do klusek z kiszoną kapustąKluski wielkopostne z kiszoną kapustą zasmażanąPierogi z kiszoną kapustą i smalcemPierogi z kiszoną kapustą i mięsem mielonymPierogi z kiszoną kapustą i grzybamiLeniwe kluski z kiszoną kapustą

Jak wszystkie pierogi na słono, nasze z kapustą kiszoną mają gotowe nadzienie. Być może pierogi mają taką nazwę właśnie dlatego, że nadzienie jest już ugotowane lub usmażone. Ale w przypadku kiszonej kapusty nadal trzeba ją „kondycjonować” smażyć, dusić.

Najpierw ciasto. Wybierz swój ulubiony lub to, co działa najlepiej. Ponieważ knedle z kapustą kiszoną mogą być chude, ciasto można przygotować także bez jajek. Tylko woda, mąka, sól i olej roślinny.

Ciasto na pierogi z kapustą kiszoną

Ciasto na pierogi z kapustą kiszoną
Ciasto na pierogi z kapustą kiszoną

Ciasto na pierogi z kapustą kiszoną

Do przygotowania ciasta potrzebujesz:

  • woda – 380 ml
  • mąka pszenna – 650 g
  • sól – 1/4 łyżeczki.
  • olej roślinny – 2 łyżki. l.

Krótka uwaga na temat mąki. Zwykle używa się mąki pszennej premium. Ale w praktyce okazuje się, że ciasto okazuje się inne mocniejszy lub odwrotnie, zbyt miękki z tej samej ilości składników. Wszystko zależy od wilgotności mąki, ile jest w stanie wchłonąć, aby uzyskać elastyczne i przyjemne w obróbce ciasto. Dlatego należy nawigować poprzez wyczucie. Ciasto zbyt miękkie Oznacza to, że mąka jest mniej wilgotna. W takim przypadku podczas pracy z ciastem możesz dodać trochę więcej mąki. Albo ciasto jest za ciasne Oznacza to, że mąka jest wilgotna i sucha. Następnie lekko spryskaj nieuformowane ciasto wodą i kontynuuj wyrabianie.

Oto bardzo wygodna metoda ugniatania:

  1. Rozpuść sól w wodzie, dodaj olej roślinny i zamieszaj.
  2. Do miski wsypać mąkę.
  3. Mąkę podsypujemy odrobiną wody z solą i olejem, mieszamy ręką, aż masa będzie lekko zwilżona. Następnie dodaj wodę także z plamami. Wymieszać z mąką: powstaną drobne okruszki. Stopniowo podlewaj wodą i mieszaj z mąką: okruchy będą coraz większe i powstanie ciasto. W tym momencie musisz wyczuć, czy ciasto nie będzie zbyt mocne, suche, czy też odwrotnie, trzeba dodać trochę mąki.
  4. Zbierz ciasto w kulę i trochę ugniataj Nie musisz wkładać wiele wysiłku. Zawinąć w folię i odstawić na 20 minut.
  5. Po 20 minutach przypomnij sobie ciasto trochę więcej. Powinno się już zmienić, stać się bardziej elastycznym. Pozostaw na kolejne 20 minut. Powtórzyć wyrabianie i ponownie odstawić na kilka minut.
  6. Za godzinę ciasto będzie gotowe do użycia. elastyczny, przyjemny w pracy.

Jak widać, nie trzeba wkładać w to wiele wysiłku. Czas i odpoczynek wykonają całą pracę za Ciebie.

Jak kontynuować pracę z testem twój wybór. Możesz rozwinąć duży i wyciąć półfabrykaty (kółka) do modelowania. Możesz też uformować kiełbasę, odciąć z niej krążki i zwinąć je w puste miejsca. Druga opcja jest bardziej ekonomiczna.

Podczas formowania pierogów należy uważać, aby olej z nadzienia nie dostał się na brzegi ciasta, w przeciwnym razie pierogi będą trudne do uformowania. Jeśli tak się stanie, należy posypać go odrobiną mąki lub zwilżyć wodą.

Aby kluski z kiszoną kapustą nie rozpadły się w wodzie, należy dokładnie zabezpieczyć brzeg Zapleć warkocz lub naciśnij zębami widelca.

Kluski wrzucamy do wrzącej, osolonej wody i po ugotowaniu gotujemy 3-4 minuty. Aby kluski nie przykleiły się do dna, należy mieszać wodę, aż się zagotuje.

Dobra rada: aby kluski po ugotowaniu nie sklejały się, do wody należy dodać odrobinę oleju roślinnego.

Gotowe produkty smaruje się warzywami lub masłem. Jest jeszcze smaczniejszy po usmażeniu na złoty kolor.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kiszonej kapusty, jeśli nie masz własnej, domowej roboty? Często na targu lub w sklepie sprzedaje się kapustę, która nie jest kiszoną kapustą, ale doprawiona mniej więcej do smaku kwasem octowym i cukrem. Kapusta ta nie została poddana fermentacji i oczywiście bardzo odbiega smakiem i jakością od prawdziwej kiszonej kapusty. Dlatego kupuj od zaufanych sprzedawców, a wtedy kluski z kapustą Cię zachwycą.

Nadzienie z kiszonej kapusty To podstawowa, najbardziej bezpretensjonalna opcja. Jeśli masz ochotę na eksperymenty, dodaj do niego grzyby, mięso mielone, dynię i smażony smalec.

Nadzienia do pierogów z kapustą kiszoną

Knedle wielkopostne z zasmażaną kapustą

Dusząc kapustę kiszoną należy dodać odrobinę cukru do nadzienia. Kapusta szybciej się karmelizuje, a smak stanie się bardziej harmonijny.

Knedle wielkopostne z zasmażaną kapustą
Knedle wielkopostne z zasmażaną kapustą

Aby przygotować, potrzebujesz:

  • kapusta kiszona – 500 g
  • średnia żarówka
  • cukier – 1 łyżeczka.
  • olej roślinny – 2 łyżki. l.
  1. Cebulę pokroić w średnią kostkę.
  2. Rozgrzej olej roślinny na patelni i podsmaż cebulę, aż będzie przezroczysta i lekko złocista.
  3. Kapustę lekko odcisnąć i dodać na patelnię z cebulą. Posypać cukrem. Rada. Jeśli kapusta jest pokrojona w długie paski, w razie potrzeby można ją pokroić na mniejsze.
  4. Kapustę i cebulę wymieszać, przykryć i dusić na małym ogniu przez 20–25 minut, od czasu do czasu mieszając.
  5. Ostudzić, gdy będzie gotowe. Kapusta powinna stać się miękka.

Do nadzienia użyj schłodzonej kapusty.

Smażyć gotowe produkty na oleju roślinnym. Podawać ze smażoną cebulą.

Pierogi z kapustą kiszoną i smalcem

Moja ulubiona opcja to ze smalcem i pastą pomidorową. Przecier pomidorowy, szczypta cukru a wypełnienie staje się jaśniejsze i ciekawsze. To nadzienie będzie wyglądać jak mieszanka, a małe smażone kawałki smalcu tylko podkreślą to podobieństwo.

Pierogi z kapustą kiszoną i smalcem
Pierogi z kapustą kiszoną i smalcem

Aby przygotować, potrzebujesz:

  • kapusta kiszona – 400–500 g
  • słony smalec – 150 g
  • żarówka
  • koncentrat pomidorowy – 2 łyżki. l.
  • cukier – 1 łyżeczka.
  1. Smalec pokroić w bardzo drobną kostkę, włożyć na zimną patelnię, włączyć ogień i smażyć na średnim ogniu, aż smalec się wytopi i pojawią się skwarki. Nie ma potrzeby zbytniego smażenia skwarków.
  2. Cebulę pokroić w średnią kostkę i wrzucić na patelnię ze smalcem. Smażyć na złoty kolor. Dodać koncentrat pomidorowy, wymieszać i smażyć z cebulą przez 1-2 minuty.
  3. Kapustę na kluski lekko odcisnąć i dodać do podsmażonej cebuli.
  4. Dodać cukier, wymieszać, przykryć i dusić na małym ogniu przez 20–25 minut, od czasu do czasu mieszając.

Całkowicie ostudź gotową kapustę i użyj jej do nadzienia.

Pierogi z kapustą kiszoną i mięsem mielonym

Odżywczy, brutalny doskonały. Do mięsa mielonego można użyć dowolnego mięsa: wołowego, wieprzowego lub mieszanki obu. Z wieprzowiną będzie bardziej soczysta, ale też bardziej kaloryczna. W lżejszej wersji można użyć mielonego udka z indyka.

Połączenie rozdrobnionej kapusty kiszonej i mięsa mielonego jest dość trudne: nadzienie się rozpadnie. Aby ułatwić „upakowanie” nadzienia w ciasto, należy je posiekać. Wtedy mięso mielone i kapusta dobrze się wymieszają i łatwiej będzie pracować z nadzieniem.

Pierogi z kapustą kiszoną i mięsem mielonym
Pierogi z kapustą kiszoną i mięsem mielonym

Do przygotowania pierogów potrzebujesz:

  • kapusta kiszona – 300 g
  • mięso mielone – 200 g
  • średnia żarówka
  • warzywne lub ghee – 2 łyżki. l.
  • sól, mielony czarny pieprz do smaku
  • śmietana, warzywa do serwowania
  1. Przygotuj kiszoną kapustę lekko odcisnąć i posiekać nożem lub przepuścić przez maszynkę do mięsa z dużymi otworami.
  2. Cebulę pokroić w kostkę.
  3. Podgrzej 1 łyżkę. l. olej na patelni i podsmaż cebulę, aż będzie przezroczysta. Następnie dodać kapustę do cebuli i dusić razem przez 20–25 minut, aż kapusta będzie miękka. Przełożyć do miski.
  4. Na patelni rozgrzej pozostały olej i podsmaż mięso mielone. Sól i pieprz do smaku. Włożyć do miski z kapustą i wymieszać.
  5. Całkowicie ostudzić i stosować jako nadzienie do pierogów z kapustą kiszoną i mięsem mielonym.
  6. Gotowe kluski podawać z kwaśną śmietaną i ziołami.

Pierogi Z Kapustą Kiszoną I Grzybami

Kolejna chuda opcja. Jest doskonale uzupełniony białkiem roślinnym grzyby. Danie natychmiast staje się kompletne: węglowodany, białka, błonnik, witaminy. Jakie grzyby najlepiej brać? Tak, te, które macie w koszach: mrożone, suszone, albo można kupić pieczarki.

Pierogi Z Kapustą Kiszoną I Grzybami
Pierogi Z Kapustą Kiszoną I Grzybami

Do przygotowania pierogów potrzebujesz:

  • kapusta kiszona – 300 g
  • grzyby (pieczarki, boczniaki, mrożone grzyby leśne) – 200 g
  • średnia żarówka
  • olej roślinny – 3 łyżki. l.
  • sól, mielony czarny pieprz do smaku
  • żarówka
  • zielony
  1. Cebulę pokroić w kostkę i podsmażyć na patelni w rozgrzanym oleju roślinnym na złoty kolor.
  2. Pieczarki pokroić w drobną kostkę i dodać na patelnię z cebulą, smażyć wszystko razem przez 5-7 minut. Sól i posyp pieprzem do smaku.
  3. Kapustę kiszoną wyciśnij z zalewy i jeśli paski są za długie, pokrój ją na mniejsze kawałki.
  4. Na patelnię z cebulą i grzybami włóż kapustę kiszoną. Zamieszać.
  5. Przykryj nadzienie do klusek pokrywką i gotuj na małym ogniu przez 20 minut, od czasu do czasu mieszając.
  6. Gotowe nadzienie zdejmij z ognia i całkowicie ostudź.
  7. Zrób pierogi w zwykły, znajomy sposób.

Przed podaniem podsmaż cebulę na oleju roślinnym i ułóż na przygotowanych kluskach. Posypać posiekanymi ziołami.

Leniwe knedle z kapustą kiszoną

Zagnieść ciasto, wycinać koła, formować knedle Jest to oczywiście proces powolny. Zajmie to co najmniej półtorej godziny. Czy można przyspieszyć ten proces? Bez wątpienia. Najłatwiejszy sposób przygotować kapustę kiszoną (podsmażyć z cebulą na oleju roślinnym). A skupiając się na leniwych kluskach twarogowych, zagnieść ciasto z kapustą, kefirem, mąką, semoliną i proszkiem do pieczenia. Kroimy w krążki, gotujemy w osolonej wodzie i podajemy z podsmażoną cebulą.

Ale nadal wolę inną metodę. Bardzo często robię leniwe knedle i danie zwane strudlami. Metoda eliminuje najbardziej pracochłonny proces robienie pierogów.

Ciasto rozwałkowujemy na duże ciasto, nadzienie rozprowadzamy na całej powierzchni ciasta i wszystko zwijamy w rulon. Następnie bułkę kroi się na kawałki (jak kiełbasa), a powstałe bułki wysyła się na patelnię lub patelnię.

Można podsmażyć jeszcze trochę kapusty, ułożyć ją na bułkach i całość ugotować. Dodatkowym dodatkiem będzie pyszna kapusta. Lub zrób smażoną cebulę i marchewkę i ugotuj razem z leniwymi knedlami.

Do nadzienia można dodać grzyby i mięso mielone.

Leniwe knedle podawaj z kwaśną śmietaną. Niedrogie, satysfakcjonujące i bardzo smaczne danie na lunch lub kolację.

Leniwe knedle z kapustą kiszoną
Leniwe kluski z kapustą kiszoną

Do przygotowania pierogów potrzebujesz:

  • kapusta kiszona – 500 g
  • średnia żarówka
  • olej roślinny – 2 łyżki. l.
  • cukier – 1 łyżeczka.
  • mielony czarny pieprz do smaku
  • liść laurowy

Do smażenia:

  • duża cebula
  • duża marchewka
  • olej roślinny – 1 łyżka. l.
  • śmietana do podania
  1. Cebulę pokroić w kostkę i podsmażyć na oleju roślinnym na złoty kolor.
  2. Kapustę lekko odcisnąć i dodać na patelnię z cebulą. Posypać cukrem, mielonym czarnym pieprzem,…
Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja