Wino jabłkowe z dodatkiem czarnego bzu

Wino jabłkowe z dodatkiem czarnego bzu

gastronomia 27 stycznia 2015 rWino jabłkowe z dodatkiem czarnego bzu Do przepisu

Domowe wino jabłkowe pachnie fantastycznie. Po otwarciu butelki i po cichu upewnieniu się, że wino nie zamieniło się w ocet ponad Twoje oczekiwania, przelej je do otwartej karafki – pozwól swoim gościom i domownikom cieszyć się aromatem. A jeśli nagle się to zmieni, nie martw się: dobry ocet jabłkowy nikomu nie zaszkodzi.

Złożoność: trudny Porcje: 35 Gotowanie: 2 godziny 30 minutPustyDrinkSKŁADNIKI NA 35 PORCJI10 kg „lokalnych” słodko-kwaśnych, soczystych jabłek zimowych 1 kg brązowego cukru z czarnego bzu Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Rozpocznij przygotowania 4-6 miesięcy wcześniej

Krok 2

Usuń nasiona z jabłek, miąższ zetrzyj na drobnej tarce, włóż do wysterylizowanego szerokiego pojemnika i dodaj 1 litr wody. Przetrzyj jagody czarnego bzu przez sito. Wymieszaj mus jabłkowy z puree z czarnego bzu, pozostaw pod przykryciem w temperaturze pokojowej na 2 dni, mieszając 3 razy dziennie. Nie dotykaj masy przez kolejny 1 dzień.

Krok 3

Za pomocą sitka zebrać wypływający na powierzchnię miąższ i wycisnąć sok. Do pozostałej brzeczki dodać cukier (250 g cukru na 1 litr płynu). Wlać brzeczkę do wysterylizowanej butelki tak, aby nie przekraczała 3/4 jej objętości.

Krok 4

Szczelnie zamknij butelkę, wkładając długą gumową rurkę do szczeliwa. Umieść koniec rurki w pojemniku z wodą, 3 cm poniżej poziomu wody. Wino pozostawić do fermentacji w ciemnym miejscu w temperaturze około 20°C na 30–40 dni. Gaz powinien przestać wydobywać się z rurki.

Krok 5

Następnie wino z osadu wlać do wysterylizowanej butelki „pod szyjkę”, nie pozostawiając miejsca na powietrze i pozostawić do dojrzewania na 3-4 miesiące. Następnie ponownie odcedź osad i butelkuj. Wino to można wypić od razu lub przechowywać do 1,5 roku.

UWAGA DO GOSPODARKI

Część czarnego bzu można łatwo zastąpić suszonymi owocami, na przykład suszonymi śliwkami lub połową tej samej ilości dobrych rodzynek. Następnie dodajemy kolejny kilogram jabłek, może innej odmiany, np. bardziej aromatycznej i kwaśnej.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja