Twarożek: co to jest i z czym się go spożywa?
gastronomia 21 listopada 2022 r5,00 (4)WskaźnikDodaj do ulubionychUdział1Komentarz
Twarożek zbożowy to popularny produkt, który można spożywać jako samodzielne danie lub wykorzystać w kuchni. Czym różni się od tradycyjnego twarogu i co można z niego przygotować?
Historia partii
Serek twarogowy to produkt popularny na całym świecie, znany już od czasów starożytnych. W starożytnych Indiach wierzono, że przynosi szczęście: podczas święta ku czci boga Kryszny rozbijano garnek twarogu w nadziei, że zyska się jego przychylność na cały rok.
Według legendy przepis na twarożek zbożowy Domaszny został wymyślony dla przywódcy dużej partii, który zwiedzał fabrykę Karat. Technologom powiedział, że marzy o produkcie nabiałowym, który niczym magia będzie w stanie korygować błędy w diecie. W ten sposób specjaliści zakładu opracowali twarożek zbożowy Domaszny, który od niemal 40 lat cieszy się popularnością wśród miłośników zdrowego trybu życia.
Naturalny i nietłusty
Twarożek ziarnisty (swoją drogą trafnie mówi się „ziarnisty”, a nie „ziarnisty”) to kruchy produkt mleczny, wytwarzany z ziaren twarogu z dodatkiem śmietanki i soli. Zawartość tłuszczu wynosi tylko 4%, a skład jest całkowicie naturalny: Domaszny nie zawiera stabilizatorów ani konserwantów. Dziś oprócz klasyki można znaleźć także twaróg z nadzieniem owocowo-jagodowym.
Nie tak jak wszyscy inni
Twarożek ziarnisty ma szczególną, bardzo delikatną konsystencję: zawarte w nim ziarna twarogu są wyraźnie widoczne i pokryte świeżą śmietaną. Taka budowa pozwala na zaklasyfikowanie go zarówno do produktów twarogowych, jak i do serów. Twarożek zbożowy jest mniej kaloryczny niż zwykły twarożek, dlatego mogą go spożywać nawet osoby uważnie monitorujące swoją dietę lub będące na diecie. Twarożek zbożowy ma przyjemny zapach kwaśnego mleka i kremowy smak z lekką słonością.
I jest też przydatny
Twarożek zawiera białko mleka i niezbędne aminokwasy – metioninę, lizynę i cholinę. Organizm potrzebuje ich do utrzymania równowagi hormonalnej i prawidłowego metabolizmu. Zawiera witaminy B, C, A i PP, a także minerały – fosfor i łatwo przyswajalny wapń, niezbędne dla zdrowia układu kostnego. Dlatego też produkt powinien być regularnie spożywany przez dzieci i osoby starsze. Nawiasem mówiąc, badania pokazują, że twarożek jest głównym źródłem wapnia dla większości ludzi na świecie. Jeśli chodzi o potas, który występuje również w twarogu, jest on dobrze znanym środkiem łagodzącym stres, który pomoże Ci się uspokoić i zmniejszyć niepokój.
Twarożek zbożowy zawiera selen – silny przeciwutleniacz, który wspomaga odmładzanie i gojenie całego organizmu. Uważa się, że ten popularny nabiał jest w stanie oprzeć się nawet rakowi piersi: lekarze zalecają go w celu zapobiegania tej niebezpiecznej chorobie. Twarożek cenią także sportowcy, dla których daje możliwość szybkiego przyrostu masy mięśniowej.
Twarożek zbożowy dobrze nasyca i energetyzuje: to doskonała propozycja na wesoły początek dnia lub przekąskę w pracy. Można go spożywać także przed snem: na przykład po aktywnym treningu. Serek twarogowy zawiera białko kazeinowe, które skutecznie tłumi uczucie głodu. To właśnie on pomaga nam nie zawieść podczas diety.
Kupić
Co połączyć z twarożkiem zbożowym
Twaróg Zbożowy to produkt uniwersalny, o neutralnym smaku. Można go łączyć z owocami i jagodami, takimi jak banany, truskawki, brzoskwinie i gruszki. Można je położyć na wierzchu lub wrzucić wszystkie składniki do blendera i zrobić smoothie. Do twarogu można dodać miód, dżemy i konfitury, aby uzyskać smaczną i zdrową przekąskę.
Ale jeśli połączysz twarożek z ziołami i przyprawami, możesz uzyskać lekki i smaczny dodatek do ryb lub mięsa. Ponadto ten produkt mleczny jest dobry jako nadzienie do naleśników i ciast. Z twarogu powstają puszyste zapiekanki i pyszne serniki, które z łatwością zmieszczą całą rodzinę przy jednym stole.
3 przepisy z twarogiem zbożowym z
Zapiekanka z twarogu zbożowego z gruszkami i pomarańczą
Zapiekanka z twarogu zbożowego z gruszkami i pomarańczą
Do przygotowania 4 porcji potrzebne będą:
- 1 opakowanie twarogu ziarnistego KARAT „Domowy” (350 g)
- 3 duże jajka C0
- 6 łyżek l. Sahara
- 130 g semoliny
- 2 duże gruszki
- 1 średnia pomarańcza
- masło i kasza manna do formy
- Rozgrzej piekarnik do 170°C. Głębokie naczynie do pieczenia wysmaruj olejem i posyp semoliną, nadmiar strząśnij.
- Pomarańczę umyj szczoteczką i osusz ręcznikiem. Za pomocą drobnej tarki usuń skórkę. Pomarańczę przekrój na pół i wyciśnij sok.
- Jajka ubić z cukrem i sokiem pomarańczowym mikserem na jasną pianę. Dodaj skórkę i cały twarożek, a następnie semolinę. Włóż ciasto do przygotowanej formy.
- Gruszkę przekroić na pół, a następnie w plastry o grubości 1 cm, usuwając rdzeń. Na cieście ułóż gruszkę.
- Piec w dolnej jednej trzeciej części piekarnika przez 45 minut. Podawać zapiekankę ciepłą.
Omlet z twarogiem, papryką i zieloną cebulką
Omlet z twarogiem, papryką i zieloną cebulą
Do przygotowania 1 porcji potrzebujesz:
- 3 łyżki l. twarożek zbożowy KARAT „Domowy”
- 2 duże jaja C0 lub SV
- 2 łodygi zielonej cebuli
- 1 łyżka. l. masło
- 0,5 łyżeczki słodka mielona papryka
- sól, świeżo zmielony czarny pieprz
- tosty do podania
- Jajka rozbić do miski, sól i pieprz, dodać 2 łyżki. l. śmietanę z twarogu zbożowego i ubić widelcem na gładką masę.
- Cienko pokrój zieloną cebulę. Twarożek wymieszać z papryką.
- Postaw patelnię z powłoką nieprzywierającą o średnicy 22–26 cm na dużym ogniu. Dodaj masło i poczekaj, aż się rozpuści i zacznie pienić.
- Wlać masę jajeczną na gorącą patelnię. Gotuj, lekko przesuwając zrumienione kawałki, aby płynna część mogła spłynąć na swoje miejsce, około 1,5 minuty.
- Posyp omlet zieloną cebulą. Na środkową część omletu połóż ziarnisty twarożek, zamknij pokrywkę, zmniejsz ogień, gotuj przez 2 minuty.
- Przechyl patelnię nad talerzem i pozwól, aby omlet zsunął się na nią. Podawać z tostami.
Ciepła sałatka z twarogiem i jesiennymi warzywami
Ciepła sałatka z twarogiem i jesiennymi warzywami
Do przygotowania 4-6 porcji potrzebne będą:
- 1 opakowanie twarogu ziarnistego KARAT „Domowy” (350 g)
- 3 duże pomidory
- 2 słodkie czerwone papryki
- 1 duża czerwona cebula
- 4–6 gałązek natki pietruszki
- 2 ząbki czosnku
- 4 łyżki l. olej roślinny
- sól, świeżo zmielony czarny pieprz
- Czosnek rozgniatamy, obieramy i siekamy razem z natką pietruszki.
- Pomidory pokroić w średnie plasterki i ułożyć na talerzach.
- Obierz paprykę i cebulę i pokrój w cienkie plasterki. Na patelni rozgrzać oliwę, na dużym ogniu dodać cebulę i paprykę, smażyć mieszając przez 3 minuty.
- Na pomidorach ułóż paprykę i cebulę, sól i pieprz. Na wierzchu ułożyć serek twarogowy, polać kremem twarogowym, posypać natką pietruszki i czosnkiem i podawać.
Reklama. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością „Tander”
Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #reklamaPOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGISortuj według popularności Jesteś już zarejestrowany na ? Zaloguj się lub zostaw komentarz jako gość Konstanca21 listopada 2022 r
Dziękuję za przydatne informacje i przepisy.
00Odpowiedź Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych