Tosty z konfiturą dyniowo-pomarańczową
Maria Egorowa 20 marca 2017 r5,00 (1)WskaźnikDodaj do ulubionychUdział0Komentarz Do przepisu
Od dzieciństwa uwielbiam dżemy warzywne. Absolutnym faworytem jest cukinia. Ale ostatnio przybyła cała grupa ulubieńców – dyniowy „brat” okazał się równie wspaniały w połączeniu z cytrusami, które stabilizują słodycz. Idealny dodatek do chrupiących tostów z twarogiem (i nie twarogiem!), orzechami, naleśnikami… Lista jest długa)
Złożoność: łatwo Porcje: 1GotowaniePustySKŁADNIKI NA 1 PORCJĘdynia 1 kgpomarańcze 2 szt.cytryna 1 szt.cukier 1 kgkardamon 1 łyżeczkabagietka na tosty Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekran
Krok 1
Oczyszczamy dynię ze skórki, nasion i grubych włókien. Jeżeli zależy nam na teksturowanej konsystencji w „kawałkach” to kroimy go w dużą kostkę, jeżeli chcemy dżemu to kroimy go w małą kostkę. Cytrynę i skórkę i tak drobno kroimy, natomiast pomarańczę obieramy i kroimy w średnią kostkę.
Krok 2
Jeśli mamy ochotę na „starzoną” wersję dżemu, musimy uzbroić się w cierpliwość. Dynię zasyp cukrem na patelni, na której będzie się gotować i odstaw na noc, aby puściła sok i syrop. Następnego dnia włącz mały ogień i podgrzewaj, aż cukier zacznie zamieniać się w syrop. Gdy tylko dynia się w niej utopi, czas dodać cytrynę i pomarańcze. Całkowity czas gotowania wynosi około 40 minut. Można to jednak dostosować samodzielnie w zależności od pożądanej konsystencji – im dłuższe, tym bardziej miękkie i grubsze. Na koniec dopraw dżem kardamonem i przełóż do wysterylizowanych słoików.
UWAGA DO GOSPODARKI
Jeśli nie masz czasu i jesteś ogólnie leniwy, powinieneś wybrać opcję lekką. Dynię również posypujemy cukrem i stawiamy na małym ogniu. Stopniowo cukier zacznie się topić, zamieniając się w syrop, gdy tylko dynia się w nim utopi, czas dodać cytrynę i pomarańcze. A potem wszystko przebiega według tego samego schematu. co opisano powyżej.
Amarant jest:
Bogaty w białko, lizynę i skwalen ()
Amarant jest:
·
zbilansowane, łatwo przyswajalne białko roślinne
·
biodostępny wapń i lizyna
·
błonnik
Dodając amarantus w ilości do 20% całkowitej mąki stosowanej w przepisach, poprawiasz wartość odżywczą, smak i konsystencję wypieków. Ponadto amarantus jest odpowiednim zagęszczaczem do sosów, zup i gulaszy.
Reklama LLC „Russkaya Oliva” INN: 3665050261