Sushi faszerowane mięsem mielonym: proste, smaczne i niezwykłe

Sushi faszerowane mięsem mielonym: proste, smaczne i niezwykłe

Sushi faszerowane mięsem mielonym: proste, smaczne i niezwykłe

Ludmiła Salnikowa 05 lutego 2024 r

Kto pierwszy wpadł na pomysł nie tylko podawania sushi i bajgli do herbaty, ale przekształcenia ich w przekąskę wypełnioną różnymi smacznymi rzeczami, nie jest znany. Ale przepis z czasów radzieckich nie traci popularności. Ta sztuka ludowa wygląda uroczo, wywołuje u dorosłych atak nostalgii, a dzieci są nią po prostu zachwycone! I gotuj kilka drobiazgów.

Treść artykułu:

  • Suszki i bajgle – jaka jest różnica?
  • Historia sushi i bajgli
  • Suszenie mięsem mielonym – prosty przepis, który stał się popularny
  • Czym jeszcze można napełnić suszarki?
  • Czy można nadziewać bajgle?

Suszki i bajgle – jaka jest różnica?

Bajgle (pod tą nazwą w dawnych czasach rejestrowano suszarki, bajgle i precle) pojawiały się w Rosji od czasów Piotra Wielkiego. Produkty te spełniały swoistą rolę „chleba w puszkach”: aby dłużej zachować ciasto, gotowe bułeczki często gotowano w mocno osolonym wrzątku, wzmacniając w ten sposób ciasto i nadając mu błyszczącą skórkę. Stąd nazwa – kiedyś brzmiała jak „gotowana”. A jeśli bajgle suszono w piekarniku, efektem było wysuszenie.

Historia sushi i bajgli

Przed rewolucją istniały kierownice
Przed rewolucją bajgle były „ulicznym jedzeniem”: sprzedawano je na jarmarkach, wieszano na samowarach

W przededniu rewolucji w Rosji wyprodukowano około 40 rodzajów bajgli. Wyrabiali je głównie mężczyźni, ciasto było twarde i wymagało siły do ​​zagniatania i wałkowania. W procesie wypieku zaangażowane były cztery profesje: ugniatacz (ten, który wyrabiał ciasto), formierz, oparzacz i sam piekarz. To jest przenośnik dla owiec.

A kobiety sprzedawały bajgle. W zatłoczonych miejscach bajgle pełniły także rolę narodowego jedzenia ulicznego: parujący samowar, na który wrzucono pęczek bajgli – co trzeba rozgrzać podczas spaceru po zmarzniętych bulwarach lub targowania się na jarmarku.

W czasach sowieckich asortyment bajgli ograniczał się do zaledwie trzech znanych produktów: bajgli (dużych i miękkich), bajgli (mniejszych chrupiących krążków chlebowych) i sushki (suchych do tego stopnia, że ​​trzeba je było namoczyć w herbacie). Krążył nawet dowcip: „Co to jest suszenie? To bajgiel, którego życie nie zepsuło. Kiedy życie nie było łaskawe, szczególnie poszukiwano suszarek i bajgli – kosztowały grosze, a na deszczowy dzień można było je przechowywać miesiącami na odległej półce.

Suszenie mięsem mielonym – prosty przepis, który stał się popularny

Nadziewane sushi
Nadziewane sushi

Bajgle zapiekane z mięsem mielonym – przepis z czasów sowieckich. Danie nie jest bynajmniej ostentacyjne, ale piękne w swojej pomysłowości. Świetny sposób na zrobienie czegoś jadalnego. A co najważniejsze – eleganckie i proste, z tego co jest pod ręką. Oczywiste jest, że po wymyśleniu tego know-how ówczesne gospodynie domowe chciały podać oryginalną, obfitą przekąskę i zaoszczędzić na mięsie. Brązowe mięso mielone w „gniazdku” z tostowego chleba wygląda apetycznie, a dzieciom smakuje – czemu nie mini-pizza?

Ta ludowa przystawka jest przygotowywana prosto, ale jest jeden sekret. Aby bajgle (szczególnie te suche) nie zamieniły się w kamień w piekarniku, należy je najpierw namoczyć. W mleku, wodzie, ciepłym bulionie z kurczaka lub mięsa – to nie ma znaczenia. Wybierz opcję, która odpowiada Twojemu gustowi i nadzieniu. Najważniejsze, żeby nie przesadzić: nie trzeba trzymać nawet najtwardszych suszarek w płynie dłużej niż 10 minut, w przeciwnym razie rozpadną się w dłoniach lub na blasze do pieczenia.

Wtedy sprawa jest całkiem prosta: weź dowolne mięso mielone (kurczak, wieprzowina, wołowina – w dowolnych proporcjach bliskich Twojemu sercu), dodaj sól, pieprz, może odrobinę ketchupu, startą surową lub podsmażoną drobno posiekaną cebulę.

Lekko rozmoczone, ale nadal podobne bajgle układamy na blaszce wyłożonej pergaminem lub silikonem tak, aby nic nie przywarło do dna, a dziurki dokładnie wypełniamy mielonym mięsem. Możesz użyć łyżki lub po prostu palców. Niektórzy rzemieślnicy zalecają również zanurzenie całej konstrukcji w ubitym jajku, aby upewnić się, że dobrze się trzyma. Ale to nie jest konieczne: po złożeniu w piekarniku przekąska nie rozpadnie się na części składowe. Ale przydałoby się posmarowanie jajkiem – aby uzyskać złocistobrązową skórkę.

Suszarki wstawiamy na blachę do pieczenia do piekarnika na około piętnaście minut, a gdy mięso mielone będzie już prawie gotowe, dekorujemy je w dowolny sposób: na wierzchu układamy starty ser, kółko pomidora lub łyżkę majonezu zmieszanego z ketchupem. na wierzchu mięsa mielonego w każdej suszarce (to potrawa ludowa, więc nie wstydźcie się). I znowu w piekarniku na około trzy minuty, aby Twoja „dekoracja” pokryła się złotobrązową skórką.

Na koniec można też posypać ziołami, żeby na pewno od razu chciała się spróbować takiego suszenia.

Czym jeszcze można napełnić suszarki?

Nie trzeba być mądrym. Wymyślenie zbyt skomplikowanego nadzienia do bajgli przypomina gotowanie doshiraku z foie gras. Ten przepis jest dobry w swojej prostocie, szybki i łatwy, więc nie ma potrzeby niepotrzebnych komplikacji.

Oto opcje napełniania, które z pewnością przypadną Ci do gustu:

Sushi Z Rybą. Dowolny filet rybny pokroić w drobną kostkę (można użyć tuńczyka z puszki lub różowego łososia), dodać podsmażoną cebulę i marchewkę, wymieszać z ubitym białkiem tak, aby nadzienie zostało w suszarce – i do piekarnika.

Serniki. Do miękkiego (ale nie mokrego!) jednorodnego twarogu wmieszać odrobinę kwaśnej śmietany, dodać cukier i ewentualnie szczyptę cukru waniliowego. Połącz to wszystko z niewielką ilością semoliny i pozostaw na 15 minut, aby semolina spęczniała. Następnie napełnij suszącym się twarogiem i piecz na złoty kolor. Skropić wierzch skondensowanym mlekiem lub czekoladą.

„Pizza” w suszarniach. Szynkę, cebulę, paprykę czerwoną pokroić w drobną kostkę i podsmażyć na patelni. W misce ubić jajko z mlekiem, suszonym tymiankiem, bazylią lub pietruszką, zanurzyć w tej mieszance suszącą masę, ułożyć na blasze do pieczenia, do każdego wlać masę jajeczną. Wstawiamy „omlet” do piekarnika, na wierzch układamy szynkę i warzywa, posypujemy startym serem i ponownie wstawiamy do piekarnika, aby czapka serowa roztopiła się i nabrała złotego koloru.

Sushi po koreańsku. Wymieszaj koreańską marchewkę, pierś z kurczaka pokrojoną w drobną kostkę do smaku, dodaj starty ser i majonez. Rozłóż to nadzienie wśród suszarek i upiecz.

Sushi po koreańsku
Sushi po koreańsku

Sushi z nadzieniem wegetariańskim. Na patelni podsmaż drobno posiekaną marchewkę, cebulę, łodygi selera i pomidory concasse, dodaj odrobinę puree z fasoli z puszki (tak, żeby nadzienie się nie rozpadło) i szczyptę khmeli-suneli. Do każdej suszarki włóż nadzienie, posmaruj majonezem i włóż do piekarnika.

Sushi Z Wieprzowiną. Mielone mięso wieprzowe wraz z cebulą przepuścić przez maszynę do mięsa, posolić i doprawić papryką oraz drobno posiekaną kolendrą. Upiecz miękkie sushi z tym mięsem mielonym, następnie połóż na wierzch plaster pomidora, lekko podpiecz i podawaj.

Suszenie z ziemniakami. Do puree ziemniaczanego wbić surowe jajko, dodać podsmażoną złotą cebulę, wymieszać z drobno posiekanym boczkiem lub skwarkami ze smalcu podsmażonymi na chrupkość. Ostrożnie napełnij sushi nadzieniem, upiecz, udekoruj ziołami i podawaj.

Słodkie sushi na deser. Twarożek wymieszać z cukrem i jajkiem, osobno przygotować dżem, dodając do niego trochę skrobi dla zagęszczenia. W namoczone suszarki układamy nadzienie twarogowe jako pierwszą warstwę, konfiturę jako drugą i wstawiamy do piekarnika.

Czy można nadziewać bajgle?

Bajgle można nadziewać w taki sam sposób, jak bajgle z bajglami
Bajgle można nadziewać w taki sam sposób, jak bajgle z bajglami

Oczywiście, że możesz. Ale ponieważ otwór w pączku ma większą średnicę, nadzienie kosztuje wybierz gęsty, aby pozostał w tej dziurze. Pierwszą warstwą, jaką możemy położyć na każdym bajglu, jest jajko roztrzepane z tartym serem – w piekarniku zamieni się w gęsty omlet i nie pozwoli na wyciekanie nadzienia. Możesz także umieścić każdy bajgiel na osobnym „talerzu” z woskowanego papieru i podawać bezpośrednio na nim.

Najważniejsze jest zaopatrzenie się w różne suszarki, bajgle i bajgle: duże, małe, wydłużone suszarki „wahadłowe”. Można też nadziewać precle, nie mówiąc już o bajglach.

Ta odmiana pomoże zamienić proste składniki w świąteczne i będzie pięknie wyglądać na stole. To tak, jakbyś nie tylko przygotowywał codzienne danie, ale składał jadalny zestaw konstrukcyjny z poszczególnych części. Bardzo, wiesz, zabawne.

Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #bajgle #suszeniePOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGISortuj według popularności Jesteś już zarejestrowany na ? Zaloguj się lub zostaw komentarz jako gość

Brak komentarzy

Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja