Solone kurki w słoikach

Solone kurki w słoikach

Elena 17 sierpnia 20154,80 (5)WskaźnikDodaj do ulubionychUdział6KomentarzSolone kurki w słoikach Do przepisu

Ten prosty i racjonalny przepis przeznaczony jest dla tych, którzy po otwarciu mają zamiar nie tylko zjeść kurki, ale także przygotować z nich kolejne dania z udziałem tych pysznych grzybów. Podwójna sterylizacja sprzyja lepszej konserwacji bez użycia octu i długiemu gotowaniu bezpośrednio w soli. Stosowane są najpotrzebniejsze przyprawy, ponieważ… wszystko inne można dodać podczas gotowania. Przykładowo, aby usmażyć ziemniaki z tymi grzybami, po otwarciu można z nich trochę zagotować nadmiar soli i przystąpić do smażenia. Ale można to po prostu zjeść, bo czosnek i cebula już dodają smaku.

Złożoność: łatwo Kalorie: 23,96 kcal/porcja Porcje: 8 Gotowanie: 25 minut Używany: 1,70 g/1,04 g/3,18GotowanieSolenie, fermentacjaKonserwowanieKuchnia europejskaKuchnia rosyjskaKolacjaPopołudniowa przekąskaKolacjaPustyWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmImpreza, bufetSKŁADNIKI NA 8 PORCJIkurki – trzylitrowe wiadroczosnek – 4 ząbkimała cebula (młoda) – 3-4 szt. lub 1/2 średniej cebuligoździki – 2-3 szt.ziele angielskie – 2-3 szt.liść laurowy – 1 szt.niejodowana sól kamienna (!) – 4 łyżki. l. na 4 litry wody Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Jeśli zebrałeś lub kupiłeś czyste kurki, można je czyścić tylko szczotką bez moczenia, ponieważ woda, w której będą gotowane, i tak zostanie spuszczona. Można je dokładnie umyć, jednak nie należy ich moczyć przez pół godziny – są delikatne.

Krok 2

Kurki wkładamy do zimnej wody, żeby się nie stłoczyły i mogły swobodnie oddawać ziarenka piasku nie swoim towarzyszom, ale na dno patelni :) Doprowadzić do wrzenia, zebrać pianę i zmniejszyć ogień do lekko wymieszać, aby spowodować mniejsze uszkodzenia tych i tak już delikatnych grzybów. Gotuj przez 15-20 minut.

Krok 3

Do czystej wody dodajemy również sól i gotujemy około 3 minuty. Polewamy tym grzyby.

Krok 4

Pod koniec gotowania kurki wyjmij na durszlak łyżką cedzakową, tak aby cały piasek pozostał w wodzie. Zostawiamy je na chwilę, aby nadmiar wody mógł odpłynąć. Do tego czasu wysterylizujemy słoiki i pokrywki w dogodny dla Ciebie sposób (gotowanie, piekarnik, mikrofala, para).

Krok 5

Umieść czosnek, cebulę i przyprawy na dnie wysterylizowanego słoika. Przed tą czynnością możesz zalać je wrzątkiem. Następnie ostrożnie, bez nadmiernego nacisku, ułóż kurki, zagęszczając je. Napełnij gorącym roztworem soli. Nie zwijajmy się jeszcze!

Krok 6

Ustawiamy słoiczek z preparatem do ponownej sterylizacji, przykrywając go pokrywką i zostawiając niewielką szczelinę, aby mógł wydostać się nadmiar pęcherzyków powietrza. Na dnie słoika powinna znajdować się szmatka, która zapobiegnie drganiom słoika. Gotuj na małym ogniu przez około 5-10 minut, ostrożnie wyjmij słoik i teraz go zwiń.

Krok 7

Dla sprawdzenia obróć go do góry nogami i pozostaw w tej pozycji do całkowitego ostygnięcia. Następnie możesz umieścić przedmiot w lodówce lub piwnicy.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja