Sekrety idealnych cienkich naleśników

Sekrety idealnych cienkich naleśników

Cienkie naleśniki są dobre z dowolnym nadzieniem – na śniadanie, lunch i kolację. I nie ma znaczenia, jak je nazwiesz: po prostu cienkie naleśniki lub naleśniki. Tajniki ich przygotowania nie zawsze są dostępne nawet najbardziej doświadczonym i znającym się na rzeczy gospodyniom domowym, dlatego hojnie się nimi dzielimy.

Najbardziej wykwintną odmianą naleśników słusznie nazywane są naleśniki – cienkie i zwiewne naleśniki, tradycyjne dla kuchni francuskiej. Pasują do każdego nadzienia, są proste i mogą służyć zarówno jako przystawka, jak i samodzielne danie. Można je przygotować w niedzielny poranek dla dzieci na śniadanie lub podać na świątecznym stole.

Ciasto naleśnikowe z kremem serowym i jagodami

Odpowiednie ciasto na cienkie naleśniki

Aby uzyskać doskonałe cienkie naleśniki, ważne jest odpowiednie ciasto. Najlepsze ciasto na naleśniki robi się z 2 jajek, 1 szklanki mąki i 1 1/4 szklanki mleka. Aby naleśniki były całkowicie nieważkie, możesz dodać łyżkę roztopionego masła.

Pamiętaj, że Twoim najlepszym przyjacielem podczas robienia ciasta na naleśniki jest blender. Wystarczy wrzucić do niego składniki i wymieszać na niskich obrotach. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i uzyskasz ciasto o idealnej konsystencji. Jeśli przygotujesz mieszaninę w mikserze, do ciasta dostanie się znacznie mniej tlenu, a naleśniki staną się gęstsze i grubsze. Pamiętaj, im dokładniej zagniecisz ciasto, tym delikatniejsze i cieńsze będą Twoje naleśniki.

Dla smaku można do ciasta dodać szczyptę soli i trochę cukru (jeśli planujesz zawinąć w naleśniki coś słodkiego). W przypadku naleśników na słono można dodać do mieszanki zioła i przyprawy i połączyć je z nadzieniem.

Jeśli ciasto okaże się zbyt płynne, nie wsypuj od razu mąki do miski – wylej część ciasta, dodaj mąkę, dokładnie wymieszaj, aby nie było grudek i połącz z pozostałym ciastem.

Nie ma potrzeby pozostawiania ciasta przed pieczeniem naleśników. Jeśli jednak masz silne poczucie perfekcjonizmu, możesz namoczyć mieszaninę na 30 minut przed rozpoczęciem pieczenia naleśników.

Smażenie cienkich naleśników

Co i jak smażyć cienkie naleśniki

Ważną rolę w procesie tworzenia idealnego dania odgrywa także patelnia, na której pieczemy naleśniki. Najlepszą opcją jest patelnia, która nagrzeje się równomiernie.

Można i należy natłuścić patelnię. Najważniejsze, żeby nie przesadzić z olejem i przed wylaniem ciasta usunąć jego nadmiar papierowym ręcznikiem.

Teraz o pieczeniu naleśników. Należy trzymać rozgrzaną patelnię w jednej ręce, a drugą wlać ciasto na środek naczynia, zgarniając je chochlą. Zaraz potem należy kilka razy szybko obrócić patelnię wokół własnej osi.

Gotowy naleśnik wyjmuje się z patelni
Gotowy naleśnik wyjmuje się z patelni

Cienkie naleśniki należy smażyć na średnim ogniu, smażenie jednej strony naleśnika zajmuje około 15 sekund. Wystarczy obrócić naleśnik na drugą stronę, gdy surowa strona ciasta nie będzie już wyglądać na surową.

Istnieje również technologia wyjmowania i obracania naleśników. Aby nie podrzeć cienkiego i delikatnego naleśnika, należy go ostrożnie podważyć cienką szpatułką podobną do szpatułki, a następnie ostrożnie odwrócić lub chwycić obiema rękami.

Ułóż naleśniki i każdy posmaruj małym kawałkiem masła. Podawać na ciepło.

Główną przewagą naleśników nad zwykłymi naleśnikami jest ich trwałość. Są dobre już po 2 dniach od przygotowania.

Do przechowywania należy ostudzić naleśniki, ułożone na talerzu lub złożone w trójkąty. Następnie przykryj je folią spożywczą lub innym talerzem i włóż do lodówki. Placki te najlepiej podgrzać na suchej patelni, tuż przed zawinięciem ich w nie. ulubione nadzienie i służyć.

Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #jakgotować #tajemnice gotowania #naleśniki #naleśnikiPOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGI Jesteś już zarejestrowany na ? Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja