Przydatne wskazówki dla tych, którzy robią dżem

Przydatne wskazówki dla tych, którzy robią dżem

Przydatne wskazówki dla tych, którzy robią dżem

gastronomia 16 lipca 2022 r5,00 (1)WskaźnikDodaj do ulubionychUdział0Komentarz

Dżemy to jedna z najzdrowszych potraw przyrządzanych z cukrem. Nasze wskazówki przydadzą się tym, którzy lubią nie tylko otwierać słoiki z dżemami, ale także je „zamykać”.

Dżem agrestowy na zimę, Zahodnik

1. Jeśli zbierasz własne owoce, myj je jak najrzadziej przed gotowaniem. Jeśli kupujesz owoce w sklepie, na rynku lub od nieznanej babci, wręcz przeciwnie, umyj je tak dokładnie, jak to możliwe.

2 W przypadku dżemu należy koniecznie wybierać owoce całe, nieuszkodzone i w miarę możliwości nawet lekko niedojrzałe; jedynym wyjątkiem są śliwki i wiśnie, muszą być całkowicie dojrzałe. Do kompotu włóż najdojrzalsze owoce i jagody – nadają się do tego nawet przejrzałe i lekko posiniaczone owoce.

3. Sterylizuj słoiki! Nie jest to takie trudne, a w znaczący sposób gwarantuje bezpieczeństwo produktu, w który włożono tyle wysiłku. Nie wierz w sterylizację mikrofalową, to wszystko bzdury „na pokaz”. Zrób to tak, jak powinieneś – w kąpieli wodnej.

4 Aby jagody w dżemie zachowały swój naturalny kształt i aromat, umyte i obrane jagody zalewamy gorącym syropem na 3–4 godziny, a następnie zaczynamy gotować.

5. Jagody i owoce z grubą skórką – np. agrest i śliwki – nakłuwamy szaszłykiem lub wykałaczką, dzięki czemu syrop będzie lepiej wchłaniał się podczas gotowania.

6. Jeśli z jakiegoś powodu dżem nadal nie zgęstnieje, dodaj do niego odrobinę soku z cytryny lub musu jabłkowego.

7. Aby uniknąć słodzenia, do dżemu należy dodać sok z cytryny lub rozcieńczony kwas cytrynowy w proporcji „1 łyżka soku lub roztworu na 1 kg owoców lub jagód” lub nieco mniej, w zależności od tego, jak kwaśny został użyty owoc. . I nie rozgotuj dżemu!

8. Dżem jest gotowy, jeśli owoce lub jagody równomiernie rozmieszczą się w syropie i staną się półprzezroczyste. Dla pewności nabierz odrobinę syropu czystą łyżką i upuść na czysty talerz – nie powinien się rozlewać po talerzu.

9. Przechowuj dżem w chłodnym i suchym miejscu, najlepiej w temperaturze 10–15 °C. Nie przechowuj dżemu na zimno, nie wkładaj go do lodówki, prawdopodobnie zrobi się słodki.

10. Upewnij się wcześniej, że masz odpowiednie puszki i naklejki. *Nowoczesne słoiczki z żelazną „zapinką” i gumową (a jeszcze lepiej silikonową) uszczelką to cudowna rzecz. Łatwy w użyciu, piękny i teraz niedrogi. A pokrywka nigdy się nie zgubi.

11. Piękne opakowanie dżemu to niezwykle ważna sprawa! Dodatkowo naklejka na słoiczek jest nie tylko piękna, ale i funkcjonalna. Jeśli dużo gotujesz, informacja o dacie „zakładki” nie będzie zbędna. Jeśli masz zwykłe słoiki z nieatrakcyjnymi pokrywkami, możesz je łatwo ozdobić kawałkiem worka przewiązanego uroczym sznurkiem lub wstążką. Lub nawet po prostu kawałek pergaminu, zawiązany w ten sam sposób.

Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #dżemPOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGISortuj według popularności Jesteś już zarejestrowany na ? Zaloguj się lub zostaw komentarz jako gość

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja