Proste i genialne dania z ziemniaków: coś, co zaskoczy Twoich gości

Proste i pomysłowe dania z ziemniaków: coś, co zaskoczy Twoich gości

Proste i pomysłowe dania z ziemniaków: coś, co zaskoczy Twoich gości

Ziemniaki to podstawa domowej kuchni. Prosty i przejrzysty produkt o tysiącu twarzy. Można go smażyć, gotować, przecierać, a potem… ponownie smażyć, gotować i przecierać. Oto nasze dowody.

Co zrobić z puree ziemniaczanego

O czym porozmawiamy w artykule:

  • Takie różne placki ziemniaczane
  • Placki ziemniaczane z szynką
  • Draniki ze smażeniem
  • Puree w całości
  • Ziemniaki Saint-Florentin
  • Ciasto Pasterskie Z Wołowiną I Warzywami

Takie różne placki ziemniaczane

Draniki (inaczej placki ziemniaczane), zrazy, zeppeliny, czarodzieje, placki ziemniaczane, latkes, rösti, gnocchi, ziemniaki księżnej, puffers ziemniaczane, bram-boraki, hashbrown, krokiety, lula, knedle, pierogi, zhemaichay, drachena…

Być może na tym poprzestaniemy. Przecież najbardziej uważni zapewne zauważyli już, że wymienione przez nas dania mają ze sobą coś wspólnego. Wszystkie przyrządzane są z puree ziemniaczanego lub tartych ziemniaków.

Biorąc pod uwagę, że dania te należą do różnych kuchni, często trudno jest znaleźć nie tylko dziesięć różnic, ale nawet jedną. Aby ułatwić Państwu zrozumienie tego ziemniaczanego zamieszania, w którym każdy kucharz będzie pienił się z ust, aby udowodnić, że jego przepis jest autentyczny, pozwoliliśmy sobie wprowadzić przynajmniej pewien system.

Weźmy na przykład placki ziemniaczane. Są przygotowywane wszędzie. A jeśli jakikolwiek kraj zechce udowodnić, że danie należy do jego kuchni narodowej, wybuchnie kulinarna wojna światowa. Ale jak dotąd nic nie zagraża ziemniaczanej przyjaźni narodów. Arabowie i Żydzi, mieszkańcy Europy Zachodniej i Wschodniej, Azjaci, Amerykanie i Irlandczycy są zjednoczeni w swojej miłości do placków ziemniaczanych. Podstawą są starte ziemniaki, sól i pieprz. Często dodaje się startą cebulę i jajka; dla uzyskania gęstości niektórzy dodają mąkę, a inni skrobię. Ale pomimo tego, że podstawa jest taka sama, każdy naród wnosi swoje własne cechy do prezentacji tego dania.

Placki ziemniaczane z szynką

Na przykład, placki ziemniaczane czasem podawany w naturalnej postaci, czasem duszony w garnkach z mięsem, smalcem i smażoną cebulą, czasem z suszonymi śliwkami i grzybami. Draniki układamy na dnie garnka, następnie dodajemy „nadzienie”, przykrywamy jeszcze kilkoma plackami ziemniaczanymi i zalewamy kwaśną śmietaną. A potem to piękno może pozostać w piekarniku nawet przez jeden dzień, czytaj – w piekarniku.

Czesi dodają go do ciasta na swoje bramborak majeranek, dużo czosnku i trochę mleka. Nawiasem mówiąc, okropne słowo „bramborak” oznacza „ziemniak”. Bramboraki często przygotowywane jest z dodatkiem mięsa, kurczaka, wątróbki drobiowej i warzyw.

Niemcy przygotowują placki ziemniaczane pod głośną nazwą puchacz ziemniaczany i podawaj z sałatką, musem jabłkowym lub dżemem. Irlandczycy dodają do ciasta maślankę, dzięki czemu ich pudełka bardziej przypominają grube naleśniki niż naleśniki.

Koreańczycy gotują gamjajeon przyrządzane wyłącznie z ziemniaków i smażone na oleju roślinnym. Ale często dodaje się cebulę, grzyby i marchewkę. Gotowe danie posypujemy papryczką chili i sezamem i podajemy z mieszanką sosu sojowego i octu.

Szwedzi robią placek z ziemniaków, chleba i mąki tzw lewo. Podaje się go z dżemem, masłem orzechowym, jajkami i boczkiem.

Draniki ze smażeniem

szwajcarski dorastać Różni się tym, że nie umieszcza się w nim mąki ani jajek. Ale cebula, bekon, ser i jabłka mogą służyć jako dodatki.

Kiedy Amerykanie gotują haszyszowyrzadko też dodają do ziemniaków coś innego niż sól i pieprz. Zetrzeć ziemniaki na grubej tarce i dobrze je wycisnąć przed smażeniem. Dzięki temu naleśniki będą bardziej chrupiące. Zarówno rösti, jak i placki ziemniaczane są często smażone wielkości całej patelni, a nie jako pojedyncze naleśniki.

Ale pogromca ziemniaków – to trochę inna historia. Surowe obrane ziemniaki są tarte, dodaje się mąkę, smażony smalec i cebulę, pieprz, sól, sodę, wszystko miesza się. Przygotowaną masę wykładamy na głęboką patelnię, wyrównujemy, skrapiamy olejem i pieczemy w piekarniku. Białorusini przygotowują także babkę ziemniaczaną. Drobno starte surowe ziemniaki przekładane są warstwami mięsa, grzybów lub warzyw, pieczone w glinianym garnku i podawane ze skwarkami i kwaśną śmietaną.

Puree w całości

Z puree ziemniaczanego przygotowuje się kilka popularnych dań. Od razu omówmy, jak prawidłowo go przygotować. Aby puree ziemniaczane nie przypominały pasty, zalecamy pieczenie ziemniaków zamiast gotowania. Nadal musisz ubić ciepłe ziemniaki. Można go także zetrzeć na grubej tarce. Mieszając ziemniaki z innymi składnikami, należy pracować bardzo szybko. Jeśli będziesz miksować przez dłuższy czas, ryzykujesz, że zamiast ciasta ziemniaczanego otrzymasz cement.

Przygotowując odpowiednie puree, możesz cieszyć się zrazami, jagodami ziemniaczanymi i… Lista nie ma końca.

Ziemniaki Saint-Florentin

Zrazy można nadziewać mięsem lub grzybami. A z kwaśną śmietaną są po prostu cudowne. To banalne, ale bardzo smaczne.

Kartoplyaniki Być może różnią się od zrazu tylko kształtem. Są okrągłe. A w środku mięso mielone z cebulą i ziołami.

Możemy zaoferować coś niezwykłego Schupfnudeln – Niemieckie gnocchi. Z ciasta ziemniaczanego formuje się podłużne kiełbaski i gotuje. Podawane z kapustą kiszoną.

Krokiety Różnią się tym, że są panierowane w bułce tartej lub mące i smażone na dużej ilości oleju. Nadzieniem może być wszystko: ser, grzyby, mięso, ryba.

Księżniczka ziemniaczana – oryginalny sposób podawania puree ziemniaczanego, ułożonego w faliste piramidy za pomocą końcówki cukierniczej.

Francuzi mają zapiekankę „Parmentier”nazwany na cześć tego samego farmaceuty, który wprowadził modę na ziemniaki.

Brytyjczycy gotują pasztet pasterski. Zasada jest podobna: mięso mielone i krążek ziemniaczany na wierzchu. Jest jednak różnica – w Parmentier wyczuwalna jest lekka nuta gałki muszkatołowej i delikatny zapach czosnku, bo czosnek wciera się w naczynie żaroodporne. A w angielskim cieście jest posiekana marchewka, smażona cebula i groszek, a czasem seler. Wszystko jest proste i satysfakcjonujące.

Ciasto Pasterskie Z Wołowiną I Warzywami

Lifehacki na ziemniaki

Niezależnie od nazwy naleśników, które przygotowujesz, ważne jest, aby były smaczne. Ziemniaki powinny być skrobiowe. Czyścić czy nie – zdecyduj sam.

Skórki ziemniaczane nadadzą naleśnikom bogaty kolor i sprawią, że będą bardziej chrupiące. Jeśli nie usuniesz skórki, dobrze wyszoruj ziemniaki szczotką do warzyw. Trzymaj już obrane ziemniaki w wodzie, aby nie zrobiły się czarne, zanim uporasz się z resztą.

Jeżeli do naleśników dodamy cebulę, to ziemniaki nacieramy na przemian z cebulą i cały czas mieszamy, żeby nie ściemniały.

Jeśli lubisz chrupiące placki ziemniaczane, musisz dokładnie wycisnąć starte ziemniaki w dłoniach, a następnie osuszyć je papierowymi ręcznikami. Jeśli lubisz lekko lepkie placki ziemniaczane, nie wykręcaj ich.

Wlej olej roślinny na patelnię i podgrzej patelnię. Łyżką nakładamy ciasto, lekko je spłaszczamy i smażymy na rozgrzanym oleju z obu stron na złoty kolor. Osuszyć na papierowym ręczniku i natychmiast podawać.

Jeśli nie możesz podać naleśników od razu, włóż je do piekarnika nagrzanego do 95 stopni. Aby zachować chrupkość, nie należy ich układać w stosy ani przykrywać wierzchu.

Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #ziemniaki #Draniki #placki ziemniaczane #drachenaPOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGIDodaj komentarz Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja