Podstawowy peeling
Do przepisu
Peeling można przygotować metodami zimnymi i temperaturowymi. Podobnie jak wino, peeling nie psuje się, ale pięknie „starzeje się” w butelce. Można go przechowywać 5–6 lat, w tym czasie smak stanie się bogatszy. Peelingi najlepiej zachowują się w koktajlach z lodem, ujawniając całą swoją świeżość i owocowość już w niskich temperaturach.
Złożoność: łatwo Porcje: 1 Gotowanie: 30 minut Dodać. czas: 24 godzinyPustyDrinkWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmSKŁADNIKI NA 1 PORCJĘ1 część owoców lub jagód 1 część octu jabłkowego lub winnego 1 część cukru, przypraw i ziół do smaku (ale nie więcej niż 1 łyżka stołowa na 1 litr peelingu) Tabela miar i wag PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekran
Krok 1
Metoda gotowania na zimno. Posyp umyte i posiekane jagody, owoce i zioła cukrem, przykryj i odstaw na 24 godziny w temperaturze pokojowej, aby puściły sok.
Krok 2
Umieść całą zawartość w słoiku lub butelce z szeroką szyjką. Zamknąć luźno (można, wzorując się na domowych nalewkach, nałożyć na wierzch plastikową pokrywkę lub gumową rękawiczkę). Wypróbuj raz na 2-3 dni, aby móc dostosować wynik (dodać cukier, usunąć przyprawy itp.).
Krok 3
Po 2-4 tygodniach odcedzić, przelać do butelki i szczelnie zakręcić.
Krok 4
Metoda gotowania w temperaturze. W rondelku wymieszaj ocet z cukrem i podgrzej na małym ogniu, ciągle mieszając, aż cukier się rozpuści.
Krok 5
Dodaj owoce/jagody, zioła i przyprawy. Podgrzej mieszaninę na małym ogniu, aby utworzyć syrop owocowy.
Krok 6
Ochłodzić mieszaninę i przejść przez podwójną warstwę gazy. Przelać do szklanego słoika lub butelki, szczelnie zamknąć i pozostawić mieszaninę w lodówce na 2-4 dni przed użyciem.