Placki z ciecierzycy z kefirem
gastronomia 31 października 2023 r5,00 (4)WskaźnikDodaj do ulubionychUdział0Komentarz Do przepisu
Naleśniki z ciecierzycy na kefirze charakteryzują się wyrazistym i zapadającym w pamięć smakiem, oryginalną konsystencją oraz niezwykle atrakcyjnym wyglądem. Ale oprócz wszystkich oczywistych zalet, nie ma ich tak oczywistych, ale nie mniej znaczących. Mowa o głównym składniku przepisu – drobno zmielonej mące z ciecierzycy. Zawiera wiele niezbędnych aminokwasów, a także duże ilości witamin z grupy B, białka roślinnego i cynku. I nie ma całkowicie glutenu, którego wielu stara się unikać. Najprawdopodobniej ten przepis na naleśniki będzie jednym z dziesięciu Twoich ulubionych, szczególnie jeśli poważnie myślisz o zdrowym odżywianiu i monitorowaniu swojej wagi.
Złożoność: łatwo Kalorie: 270,93 kcal/porcja Porcje: 6 Gotowanie: 30 minut Dodać. czas: 15 minut Używany: 8,22 g/11,58 g/33,07MikserPrażenieŚniadanieKolacjaDanie główneWegetarianizm: Ovo-laktoWegetarianizmSKŁADNIKI NA 6 PORCJImąka z ciecierzycy – 260 gkefir – 500 mljajko – 1 szt.oliwa z oliwek – 2 łyżki. l.proszek do pieczenia ciasta – 1 łyżeczka.cukier – 1 łyżeczka.sól – ½ łyżeczki. Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekran
Krok 1
Wszystkie składniki przygotuj wcześniej, aby nabrały temperatury pokojowej. Do dużej miski wlać kefir i oliwę z oliwek. Dodać jajko, sól, cukier i proszek do pieczenia. Ciasto wymieszaj trzepaczką lub mikserem.
Krok 2
Do miski dodać mąkę z ciecierzycy i ponownie dokładnie wymieszać, aż w cieście nie pozostaną grudki. Miskę z ciastem przykryj ręcznikiem kuchennym lub pokrywką i odstaw na stolnicę na 10-15 minut.
Krok 3
Rozgrzej patelnię z grubym dnem na dużym ogniu przez 2 minuty. Optymalnie jest używać patelni o małej średnicy, około 14-16 cm. Delikatnie nasmaruj dno olejem roślinnym i zmniejsz ogień do średniego.
Krok 4
Na środek patelni wylewamy porcję ciasta i rozprowadzamy cienką warstwą po powierzchni. W tym celu wygodnie jest użyć tylnej części kadzi lub silikonowej szpatułki.
Krok 5
Piecz naleśnik na złoty kolor, 3 minuty. Wskaźnikiem gotowości będą małe dziury na całym obszarze. Przewrócić na drugą stronę i smażyć kolejne 2 minuty.
Krok 6
Kontynuuj pieczenie naleśników, aż wyczerpie się całe ciasto. Gotowe naleśniki układamy na głębokim talerzu lub patelni i przykrywamy pokrywką, aby naleśniki nie wyschły.
PRZYDATNE RADY
Należy zachować ostrożność podczas obracania naleśników z ciecierzycy i zdejmowania ich z patelni – są dość kruche. Nie będzie więc możliwości zwinięcia ich w kopertę czy rulon, jak to robimy w przypadku tradycyjnych naleśników. Można je jednak podać zamiast chleba, wykorzystać jako bazę bezglutenowej pizzy lub zrobić z nich doskonałe ciasto naleśnikowe.
PRZY OKAZJI
Ten przepis można łatwo przekształcić dla wegan lub osób poszczących. Wystarczy zastąpić jajo kurze 1 łyżką. l. mąkę lnianą, a jako składnik płynny użyj jogurtu roślinnego.
Przy okazji ()
Duński szef kuchni Ronnie Emborg uważany jest za twórcę kuchni sensorycznej. Za prowadzenie restauracji w 2013 roku otrzymał swoją pierwszą gwiazdkę Michelin Marchal* w Kopenhadze. Mniej więcej w tym okresie sformułował ideę kuchni sensorycznej i zaczął wykorzystywać jedzenie jako sztukę.
Jego dzieła to nie tylko dania, ale całe podróże emocjonalne i zmysłowe. Spróbuj sprawdzić się w gotowaniu i przygotować dania kuchni sensorycznej Bravolli!
*Marszałek
Reklama. magnet.ru