Placki jaglane z kefirem

Placki jaglane z kefirem

gastronomia 28 października 2023 r5.00(1)Dodaj do ulubionychUdziałPlacki jaglane z kefirem Do przepisu

Przepis na naleśniki jaglane z kefirem to kolejne przydatne odkrycie dla wszystkich miłośników zdrowego stylu życia. Mąka jaglana nie zawiera glutenu, dlatego nawet najsurowsi przestrzegający prawidłowego odżywiania mogą zagnieść z nią ciasto naleśnikowe, zwłaszcza, że ​​jako płynną bazę ciasta stosuje się fermentowany produkt mleczny, który wzbogaca gotowe danie w cenne składniki odżywcze. Wszelkie wypieki przyrządzane z dietetycznej mąki jaglanej wyróżniają się sypką konsystencją i puszystością, a wykonane z niej naleśniki nabierają szczególnego orzechowego aromatu i charakterystycznego słodkawego smaku. Kolejną dobrą wiadomością jest to, że produkty z mąki jaglanej świetnie nadają się do odżywek dla dzieci, dzięki czemu możesz zadowolić swoje dzieci zdrowymi, złocistymi naleśnikami.

Złożoność: przeciętny Kalorie: 251,17 kcal/porcję Porcje: 4 Gotowanie: 20 minut Dodać. czas: 20 minut Używany: 8,00 g/7,62 g/38,01MikserPrażenieŚniadanieKolacjaDanie główneWegetarianizm: Ovo-laktoWegetarianizmŚwięto dzieciSKŁADNIKI NA 4 PORCJEmąka jaglana – 150 gjajko C0 – 1 szt.kefir – 400 mlcukier – 1 łyżka. l.cukier waniliowy – ½ łyżeczki.soda – ½ łyżeczki.sól – ½ łyżeczki.olej roślinny do smarowania patelni Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Kefir wlać do małej miski, włożyć do miski z gorącą wodą i pozostawić na 10-15 minut, aż kefir lekko się rozgrzeje. Wyjmij jajka z lodówki na 30–40 minut przed gotowaniem.

Krok 2

W głębokiej misce jajka połącz z cukrem zwykłym i waniliowym, dodaj sól i ubijaj mikserem przez 20-30 sekund. Jajek nie trzeba ubijać do momentu powstania piany, wystarczy, że żółtka i białka połączą się w jednolitą masę.

Krok 3

Do miski wlać ciepły kefir i ponownie wymieszać. W osobnej misce wymieszaj mąkę jaglaną z sodą i wlej do miski z mieszanką kefirową. Mieszać mikserem, aż w cieście nie pozostaną grudki niezmieszanej mąki, 2-3 minuty.

Krok 4

Miskę z ciastem przykryj pokrywką lub przykryj folią spożywczą. Pozostawić na powierzchni roboczej w ciepłym miejscu na co najmniej 20 minut. Czas ten jest niezbędny, aby mąka jaglana spęczniała.

Krok 5

Rozgrzej patelnię o średnicy 14-16 cm na dużym ogniu. Zmniejsz ogień do średniego, posmaruj dno i ścianki patelni niewielką ilością oleju roślinnego.

Krok 6

Wlać porcję ciasta i rozprowadzić równomiernie po całej powierzchni, przechylając patelnię w różnych kierunkach. Piecz naleśnik przez 1,5 minuty, ostrożnie odwróć i smaż przez kolejne 45 sekund-1 minutę. Gotowe naleśniki układamy na talerzu i podajemy gorące.

PRZYDATNE RADY

Jeśli nie udało Ci się kupić mąki jaglanej, możesz przygotować ją samodzielnie. Dokładnie umytą kaszę jaglaną rozsypujemy cienką warstwą na blasze do pieczenia i suszymy w piekarniku na małym ogniu przez 30-40 minut. Płatki ponownie umyj i wysusz, a następnie zmiel w robocie kuchennym. Gotową mąkę przesiać przez sito, wlać do pojemnika z hermetyczną pokrywką i przechowywać w lodówce nie dłużej niż dwa tygodnie.

PRZY OKAZJI

Placki jaglane lepiej piec na małej patelni, bo ciasto okazuje się dość trudne w obróbce – przewracanie naleśnika na drugą stronę może łatwo spowodować jego pęknięcie lub odkształcenie. Dlatego zaleca się używanie patelni o małej średnicy i zawsze takiej, której będziesz mieć całkowitą pewność.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja