Placki bananowe dla dzieci: z kefirem, mlekiem, bez jajek, z płatkami owsianymi i mąką kukurydzianą

Placki bananowe dla dzieci: z kefirem, mlekiem, bez jajek, z płatkami owsianymi i mąką kukurydzianą

Placki bananowe dla dzieci: z kefirem, mlekiem, bez jajek, z płatkami owsianymi i mąką kukurydzianą

Nawet doświadczeni rodzice wiedzą, jak trudne może być czasami karmienie dziecka żywnością dla dorosłych. Dzieci często uważają ją za nieapetyczną i niegodną zaufania, więc mamy i tatusiowie czasami uciekają się do najróżniejszych sztuczek! Jeśli nigdy nie robiłeś naleśników bananowych dla swojego dziecka, teraz jest czas, aby to naprawić.

Placki bananowe dla dzieci: z kefirem, mlekiem, bez jajek, z płatkami owsianymi i mąką kukurydzianą

O czym porozmawiamy w artykule:

  • Po co banan i co jeszcze jest potrzebne do naleśników
  • Jak najlepiej podawać naleśniki bananowe?
  • Jak „rozweselić” naleśniki i sprawić, że będą kolorowe
  • Placuszki bananowe bez mąki i cukru
  • Placuszki bananowe z kokosem
  • Placki bananowe z płatkami owsianymi i kefirem
  • Placuszki bananowe z solonym karmelem
  • Placuszki owsiano-bananowe z serwatką
  • Naleśniki z twarogiem bananowym
  • Naleśniki owsiane z bananem i jogurtem
  • Naleśniki z bananami i masłem miodowym
  • Placuszki bananowe z mąki ryżowej

Po co banan i co jeszcze jest potrzebne do naleśników

Choć banan nadal uchodzi za owoc egzotyczny, można go kupić w każdym sklepie ogólnospożywczym w cenie sezonowych jabłek. To bardzo zdrowy owoc, szczególnie dla rosnącego organizmu. Jest bogaty w witaminy, których nie traci nawet po obróbce cieplnej.

Trzeba wziąć najbardziej dojrzałe i najmiększe banany, zmielić je w blenderze lub rozgnieść widelcem na puree, a następnie dodać mleko, kefir, jogurt lub wodę. Kolejnym krokiem jest mąka pszenna, ryżowa lub owsiana, a w razie potrzeby także jajko. Ciasto należy dobrze wymieszać, rozbijając ewentualne grudki, a następnie usmażyć małe, schludne naleśniki. Nie trzeba dodawać cukru ani soli – banany mają dość wszystkiego.

Jak najlepiej podawać naleśniki bananowe?

Wymyśl zabawne sposoby podawania placków bananowych
Wymyśl zabawne sposoby podawania placków bananowych

Dla dzieci do 2. roku życia naleśniki bananowe najlepiej podawać z kwaśną śmietaną, jogurtem naturalnym lub domowym konfiturą, na przykład malinową lub pestkową z wiśni. Dla osób starszych odpowiednia jest roztopiona czekolada i mleko skondensowane. Najważniejsze, żeby nie przesadzić. Jako polewę użyj musu jabłkowego, puree z truskawek lub świeżych porzeczek – pyszne bez słodzików. A jeśli masz też kilka bananów, to po prostu zmiksuj je w blenderze, dodając kakao i szczyptę cynamonu. Otrzymasz zdrowy krem ​​czekoladowy, którym możesz posmarować naleśniki parami. Te mini kanapki można wygodnie zabrać ze sobą w podróż lub na spacer.

Jak „rozweselić” naleśniki i sprawić, że będą kolorowe

Placki bananowe można zrobić wielokolorowe. Najczystszy i najbogatszy różowy kolor uzyskają maliny. Truskawki zabarwią wypieki na pomarańczowo, a granat czy wiśnie nadadzą je fioletowi. Żółte naleśniki można uzyskać dodając do ciasta odrobinę puree z marchwi, ale nie dajcie się zwieść – marchewka zmienia smak.

W sklepach można znaleźć wiele silikonowych foremek do naleśników, ciasteczek czy jajecznicy. Na przykład w postaci postaci z kreskówek lub śmiesznych twarzy. Z ciasta bananowego można upiec figury w formie liter lub krótkich słów (na przykład imienia lub inicjałów). Ciasto przelej do zwykłej plastikowej butelki z dziurką w korku i „rysuj” razem z dzieckiem.

Placuszki bananowe bez mąki i cukru

Placuszki bananowe bez mąki i cukru
Placuszki bananowe bez mąki i cukru

Te naleśniki bananowe zawierają same zdrowe składniki i nic więcej. Dużo potasu i magnezu dla rosnącego organizmu dziecka!

40 minut

2 porcje

Aby przygotować, potrzebujesz:

bardzo dojrzałe banany – 2 szt. (250 g)

jajka – 2 szt.

olej roślinny – 2 łyżki. l.

sok z cytryny – 1 łyżka. l.

1. Wyjmij jajka z lodówki wcześniej, aby miały temperaturę pokojową. Banany pokroić w małe plasterki lub rozgnieść widelcem. Dodać jajka i sok z cytryny.

2. Powstałą mieszaninę umieść w blenderze i miksuj na wysokich obrotach, 45 minut. Rezultatem powinna być bujna, jednorodna piana, a objętość pierwotnej masy powinna się podwoić.

3. Rozgrzej patelnię na średnim ogniu i posmaruj cienką warstwą oleju roślinnego. Za pomocą łyżki dodaj mieszaninę bananów i uformuj naleśniki o pożądanej wielkości. Przykryj pokrywką i zostaw na 23 minuty.

4. Gdy powierzchnia naleśników stanie się matowa, połóż na niej drugą warstwę masy bananowej. Ponownie przykryj i kontynuuj gotowanie na średnim ogniu 12 minuty.

5. Połóż trzecią warstwę ciasta bananowego. Przykryj i gotuj jeszcze 12 minuty. Dzięki wielowarstwowości naleśniki okażą się obszerne i przewiewne.

6. Odwróć naleśniki i przykryj patelnię pokrywką. Gotuj 23 minuty do złotego koloru. Trzeba ostrożnie odwracać, bo naleśniki są bardzo delikatne i łatwo je rozerwać.

7. Połóż gotowe naleśniki na talerzach, w razie potrzeby udekoruj owocami lub jagodami. Podawać.

UWAGA DO GOSPODARKI

Jeśli masz w domu niedojrzałe owoce, możesz dodać je do bananów. Dzięki tej technice banany będą się psuć wolniej, a owoce szybciej dojrzeją.

PRZY OKAZJI

O bananach dowiedzieli się w Rosji na początku XVIII wieku. Po wyjeździe Piotra I do Holandii. Przez długi czas banany były dostępne tylko dla klas wyższych. Owoc ten pojawił się w sprzedaży w ZSRR za Chruszczowa, któremu udało się ustalić masowy import bananów z Chin.

Placuszki bananowe z kokosem

Placuszki bananowe z kokosem
Placuszki bananowe z kokosem

Naleśniki bananowe gotują się bardzo szybko – dokładnie tyle, ile potrzebujesz na śniadanie. Na tropikalny początek dnia polecamy dodać płatki kokosowe.

25 minut

2 porcje

Aby przygotować, potrzebujesz:

banany – 2 szt.

jajka – 2 szt.

płatki kokosowe – 2 łyżki. l.

olej roślinny – 1 łyżka. l.

1. Bardzo dojrzałe banany pokroić na dowolne kawałki i zmiksować blenderem zanurzeniowym na gładką masę. Dodaj płatki kokosowe.

2. Ubij jajka, dodaj do bananów, wymieszaj. Wlać olej roślinny, dokładnie wymieszać i pozostawić na 20 minut.

3. Piec naleśniki na patelni z powłoką nieprzywierającą na małym ogniu z pokrywką. Podawać na ciepło lub całkowicie wystudzone.

UWAGA DO GOSPODARKI

Jeśli Twoje dziecko uwielbia sezam i nie ma na niego alergii, to możesz zastąpić nim część płatków kokosowych.

PRZYDATNE RADY

Kokos dobrze komponuje się z owocami tropikalnymi. Podawaj te naleśniki z kawałkami ananasa w syropie.

Placuszki bananowe z płatkami owsianymi i kefirem

Placki bananowe z płatkami owsianymi i kefirem
Placki bananowe z płatkami owsianymi i kefirem

Nasze naleśniki bananowe w ogóle nie zawierają mąki. Zastępują go płatki owsiane i kasza manna, które świetnie ze sobą współgrają. Jeśli gotujesz dla bardzo małych dzieci, lepiej pominąć skórkę pomarańczową.

35 minut

4 porcje

Aby przygotować, potrzebujesz:

kefir 3,2% tłuszczu – 1,5–2 szklanki

kasza manna – 1,5 szklanki

średnie, bardzo dojrzałe banany – 2 szt.

płatki owsiane – 1 szklanka

jajka – 3 szt.

olej roślinny – 3 łyżki. l.

cukier – 2-3 łyżki. l.

pomarańczowy (skórka) – 1 szt.

soda – 1/2 łyżeczki.

sól – 1/2 łyżeczki.

1. Do miski blendera lub młynka do kawy (partiami) wsypać semolinę i płatki owsiane. Ucierać aż mieszanina uzyska jednolitą konsystencję.

2. Wlać powstałą mieszaninę kefirem w temperaturze pokojowej. Wymieszaj i pozostaw do spęcznienia. Im dłużej ta mieszanka będzie stała, tym delikatniejsze będą naleśniki (co najmniej 15 minut).

3. Gdy płatki owsiane i kasza manna zauważalnie zwiększą objętość, wymieszaj mieszaninę, dodaj ubite jajka, sól, cukier, sodę i olej roślinny.

4. Dojrzałe banany zmiel w blenderze do konsystencji puree. Można je po prostu rozgnieść widelcem. W razie potrzeby dodać skórkę pomarańczową i dokładnie wymieszać.

5. Do ciasta dodać puree bananowe, dokładnie wymieszać. Rozgrzej patelnię z grubym dnem na średnim ogniu. Nasmaruj olejem roślinnym.

6. Łyżką nakładaj ciasto i smaż małe naleśniki pod pokrywką przez 1–1,5 minuty. Następnie obróć i smaż bez przykrycia, aż lekko się zarumieni. Wszystkie poniższe porcje można smażyć bez oleju.

PRZYDATNE RADY

Placki bananowe z płatkami owsianymi na kefirze można podawać z dobrą tłustą śmietaną, skondensowanym mlekiem lub jogurtem naturalnym (np. greckim).

Placuszki bananowe z solonym karmelem

Placuszki bananowe z solonym karmelem
Placuszki bananowe z solonym karmelem

Te placki bananowe świetnie smakują z jogurtem. Tak jest w przypadku, gdy niedokończona butelka jogurtu zalega wieczorem w lodówce, w końcu poczuje, że jest zbawienna.

1 godzina

6 porcji

Aby przygotować, potrzebujesz:

przejrzałe banany – 3 szt.

jajka – 4 szt.

jogurt – 250 g

mąka – 200 g

cukier – 100 g

proszek do pieczenia – 1,5 łyżeczki.

roztopione masło

cukier waniliowy

Na solony karmel:

cukier – 300 g

glukoza/miód płynny – 150 g

ciężki krem ​​- 75 g

mleko – 50 ml

masło solone – 25 g

płatki solne – 2,5 g

1. Aby przygotować solony karmel, w głębokim rondlu wymieszaj cukier, glukozę i 40 ml wody. Doprowadzić do wrzenia i gotować na złoty kolor. Podgrzej mleko i śmietanę. Ostrożnie, żeby się nie poparzyć, wlewamy je do karmelu, mieszamy drewnianą łyżką na gładką masę, dodajemy masło i sól. Fajny.

2. Zmiksuj banany na puree. W misce ubić jajka, dodać jogurt, cukier, cukier waniliowy, wymieszać na gładką masę. Dodać mąkę i proszek do pieczenia, pozostawić mieszaninę na 15-20 minut. Dodaj banany i dodaj 2-3 łyżki. l. roztopione masło, ciągle mieszając.

3. Rozgrzej patelnię z powłoką nieprzywierającą i posmaruj ją odrobiną oleju. Za pomocą chochli nalewaj ciasto na patelnię, formując okrągłe naleśniki. Gdy na wierzchu zaczną tworzyć się bąbelki, przewróć naleśniki na drugą stronę.

4. Gotowe naleśniki włóż do piekarnika nagrzanego do 180°C na 5 minut, a następnie podawaj.

PRZYDATNE RADY

Do deserów i naleśników zawsze wybieraj najbardziej dojrzałe lub nawet przejrzałe banany. Sprawią, że ciasto będzie bardziej wilgotne i słodsze, a tego właśnie nam potrzeba.

Placuszki owsiano-bananowe z serwatką

Placuszki owsiano-bananowe z serwatką
Placuszki owsiano-bananowe z serwatką

Jeśli samodzielnie robisz twarożek dla swoich dzieci, zapewne często zastanawiasz się: gdzie umieścić serwatkę? Odpowiedź jest prosta – ugotuj na nim naleśniki bananowe bez mąki i cukru.

40 minut

2 porcje

Aby przygotować, potrzebujesz:

płatki owsiane – 8 łyżek. l.

banan – 1 szt.

serum – 100 ml

jaja kurze – 1 szt.

sól – 1 szczypta

wanilina – do smaku

olej roślinny do smażenia

1. Płatki owsiane zmiel w blenderze, wlej serwatkę i dodaj sól. Pozostawić ciasto do wyrośnięcia, 1015 minut.

2. Banana pokroić w losowe kawałki, włożyć do miski blendera, dodać jajko i ubić na gładką masę.

3. Połącz pokruszone płatki z puree bananowym, dodaj cukier waniliowy.

4. Nasmaruj patelnię olejem roślinnym, łyżką nałóż trochę ciasta i smaż naleśniki bananowe z obu stron, aż będą ugotowane.

UWAGA DO GOSPODARKI

Serwatkę można zastąpić mlekiem lub sfermentowanym mlekiem pieczonym. I dodaj szczyptę cynamonu dla smaku.

Naleśniki z twarogiem bananowym

Naleśniki z twarogiem bananowym
Naleśniki z twarogiem bananowym

Zdrowy twarożek i równie zdrowe banany to idealne naleśniki dla dzieci. Podawaj je na śniadanie lub kolację.

1 godzina

6 porcji

Aby przygotować, potrzebujesz:

duże, bardzo dojrzałe banany – 3 szt.

twarożek – 300 g

jajka – 4 szt.

mąka – 200 g

mleko – 150 ml

cytryna (sok i skórka) – 1/2 szt.

proszek do pieczenia – 1 łyżeczka.

soda – 1 szczypta

sól

roztopione masło

cukier puder

1. Połącz twarożek z mlekiem, dokładnie wymieszaj. Oddziel białka od żółtek. Żółtka…

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja