Papryka faszerowana w soku pomidorowym na zimę
Julia Sinitsa 31 października 2024 r5,00 (1)WskaźnikDodaj do ulubionychUdział3Komentarz Do przepisu
Papryka faszerowana w soku pomidorowym na zimę może nie czekać do tej zimy i odleci w jeden jesienny wieczór ku pochlebnym recenzjom odwiedzających nas gości. Lepszej przystawki do mięsa nie można sobie wyobrazić. Tak, nawet bez mięsa – będzie świetnie smakować z gorącymi ziemniakami. Szczególnie dla wegetarian i osób poszczących. Proste, tradycyjne składniki – marchew, cebula i pomidory – łączą się ze słodką papryką w sprawdzonej przez wieki harmonii gastronomicznej. Do tego spora ilość ziół i czosnku, a aromat jest przepyszny. Do konserw najlepiej nadaje się mielona papryka o cienkich ściankach, dzięki czemu można dodać więcej nadzienia. Przygotuj trzylitrowy słoik. I zważ składniki w ich oczyszczonej postaci.
Złożoność: przeciętny Kalorie: 1672,92 kcal/porcję Porcje: 1 Gotowanie: 1 godzina 30 minut Używany: 43,09 g/83,08 g/206,06PustyWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmSKŁADNIKI NA 1 PORCJĘ–1Część+Czerwona słodka papryka 1 kgSok pomidorowy 1 lCebula 300 grMarchew 700 grPietruszka 50 grKolendra 50 grCzosnek 5 ząbkówLiść laurowy 2 szt.Czarne ziarna pieprzu 6 szt.Gorąca papryka 1 sztukaRafinowany olej roślinny 4 łyżkiSól 50 gr Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekran
Krok 1
Dojrzałe, nienaruszone papryki dokładnie umyj, odetnij wierzchołki i łodygi, usuń nasiona. W dużym rondlu zagotuj wodę. Zanurz w nim paprykę na 3 minuty. Zblanszowane papryki wyjmij łyżką cedzakową, aby odsączyć całą wodę i połóż je przekrojoną stroną do dołu na papierowych serwetkach.
Faszerowana papryka w soku pomidorowym na zimę ()
Krok 2
Cebulę i marchewkę obierz i pokrój w cienkie paski. Marchewkę można zetrzeć na specjalnej tarce. Obierz czosnek i drobno posiekaj. Umyj pietruszkę i kolendrę, osusz papierowymi ręcznikami, drobno posiekaj warzywa, odrzuć łodygi.
Faszerowana papryka w soku pomidorowym na zimę ()
Krok 3
Rozgrzej olej roślinny na dużej patelni. Smaż cebulę i marchewkę przez 3 minuty, mieszając. Dodać czosnek, zioła, sól do smaku, wymieszać i dusić bez przykrycia kolejne 3 minuty. Warzywa powinny być miękkie, ale nie ugotowane.
Faszerowana papryka w soku pomidorowym na zimę ()
Krok 4
Powstałym nadzieniem napełnij paprykę za pomocą łyżki stołowej. Należy go ułożyć dość ciasno, starając się nie pozostawić komór powietrznych i tak dalej – aż do krawędzi strąków.
Faszerowana papryka w soku pomidorowym na zimę ()
Krok 5
Tak przygotowaną paprykę włóż do wysterylizowanego słoika. Słoiki do konserw domowych należy przygotować wcześniej. Należy je dokładnie umyć, następnie oblać wrzącą wodą od środka i położyć na suchym, czystym ręczniku szyją w dół.
Faszerowana papryka w soku pomidorowym na zimę ()
Krok 6
Umyj ostrą paprykę, usuń łodygę i nasiona, pokrój na małe kawałki. Do rondelka wlać sok pomidorowy. Dodaj liść laurowy, ostrą paprykę, ziarna czarnego pieprzu i sól. Postawić na dużym ogniu i doprowadzić do wrzenia.
Faszerowana papryka w soku pomidorowym na zimę ()
Krok 7
Wrzącym sokiem pomidorowym zalać nadziewane papryki w słoiku. Przykryj słoik pokrywką i włóż do garnka z wrzącą wodą na 30 minut, aby wysterylizować. Następnie szczelnie zamknij, ostudź w temperaturze pokojowej i przechowuj nadziewane papryki w soku pomidorowym do zimy.
Faszerowana papryka w soku pomidorowym na zimę ()
UWAGA DO GOSPODARKI
Dokładne obliczenie ilości nadzienia papryki faszerowanej w soku pomidorowym jest prawie niemożliwe. Wiele zależy od wielkości i kształtu strąków, grubości ścianek i tak dalej. Dlatego lepiej jest mieć składniki w rezerwie. Trochę zostanie – nie ma problemu, wykorzystaj do zupy lub gulaszu.
PRZY OKAZJI
Zamiast gotowego soku pomidorowego do faszerowanej papryki na zimę można użyć świeżych pomidorów. Ale będziesz musiał majstrować przy nich trochę dłużej – obierz je, zmiksuj w blenderze, a następnie trochę ugotuj z przyprawami.