Orzechowy Dżem Wiśniowy: Wyjątkowa Kompozycja Smaków

Dżem wiśniowy z orzechami włoskimi

Dżem wiśniowy z orzechami włoskimi Do przepisu

Dżem wiśniowy z orzechami włoskimi potrafi zaskoczyć nawet bardzo wyrafinowanych smakoszy zarówno samym pomysłem, jak i oczywiście niesamowitym smakiem. Warto zauważyć, że owoce te nie są tak często wykorzystywane do zbioru na zimę, w porównaniu z tymi samymi wiśniami. I zupełnie na próżno! W wiśniach jest wyraźnie więcej miąższu niż w wiśniach, a smak jest dość bogaty. Cóż, jeśli usuniesz nasiona z owocu i włożysz do środka orzechy, otrzymasz nie tylko dżem, ale wykwintny deser. Wypróbowaliśmy ten pomysł w praktyce i byliśmy przekonani, że działa doskonale. Powiedzmy sobie szczerze: nie musieliśmy długo przechowywać słoiczka z próbką konfitury wiśniowo-orzechowej!

Złożoność: przeciętny Kalorie: 386,63 kcal/porcję Porcje: 15 Gotowanie: 1 godzina 20 minut Dodać. czas: 48 godz Używany: 2,76 g/8,96 g/75,10GotowaniePustyWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmMenu dla dzieciSKŁADNIKI NA 15 PORCJIWiśnie 1 kgCukier 1 kgOrzechy włoskie 200 grStrąk wanilii 1 sztukaWoda 250 ml Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Przygotuj składniki na dżem. Wiśnie umyć i dobrze osuszyć, rozłożyć na ręczniku papierowym. Następnie usuń nasiona z owocu za pomocą szpilki lub wykałaczki (nie używaj specjalnego urządzenia do usuwania nasion, spowoduje to poważne uszkodzenie jagód, a do tego dżemu wiśnie powinny pozostać jak najbardziej nienaruszone, z małą dziurką).

Krok 2

Orzechy włoskie zalać wrzącą wodą, aż całkowicie je zakryje i pozostawić na 20 minut. Następnie usuń brązową skórkę z jąder. Nafaszeruj nimi wiśnie.

Krok 3

Zrób syrop na dżem. Do szerokiego rondla wsypać cukier i zalać wodą. Doprowadzić do wrzenia, mieszając. Gotuj przez 3 minuty i zdejmij z ognia. Wiśnie i orzechy włożyć do syropu i odstawić na 24 godziny.

Krok 4

Wiśnie i orzechy umieścić w syropie na średnim ogniu i doprowadzić do wrzenia. Usuń piankę. Zmniejsz ogień do niskiego. Gotuj przez 40–45 minut. Nie dopuścić do silnego zagotowania: powierzchnia powinna lekko drżeć.

Krok 5

Dokładnie umyj słoiki i pokrywki po dżemie, a następnie wysterylizuj je w dogodny dla Ciebie sposób. Wyłóż na ręczniki papierowe i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Krok 6

Do konfitury wiśniowo-orzechowej dodać przekrojoną na pół laskę wanilii i gotować kolejne 10 minut. Wlać do suchych, wysterylizowanych słoików i zamknąć pokrywkami. Przykryj grubym kocem i odstaw na 24 godziny.

PRZYDATNE RADY

Dżem wiśniowo-orzechowy czasami przygotowuje się w kilku etapach w ciągu czterech dni. Pierwszego dnia owoce gotuje się w syropie przez 3 minuty, a przez kolejne dni – przez 5-7 minut. Po każdej obróbce cieplnej dżem należy pozostawić do ostygnięcia. Dzięki takiemu przygotowaniu wiśnie lepiej zachowują swój kształt i świetnie wyglądają po podaniu.

PRZY OKAZJI

Dżem orzechowy można też zrobić z białych wiśni, ale wydaje nam się, że z czarnymi wiśniami smak deseru stanie się bardziej intensywny. Możesz wypróbować obie opcje i zdecydować, która jest lepsza (ilość składników i przepis są podobne).

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja