Jak prawidłowo gotować ryby na żywym ogniu
Gotujmy ryby na daczy! Szef kuchni Alexander Popov jest pewien, że najlepsza ryba to ta dotknięta żywym ogniem i lekko owiana aromatycznym dymem. Dzielimy się z Wami tajnikami gotowania ryb na grillu.
O czym porozmawiamy w artykule:
- Wskazówki od szefa kuchni dotyczące gotowania ryb na ogniu
- Szybka ściągawka, jak idealnie grillować ryby
- Autorski przepis Aleksandra Popowa
Wskazówki od szefa kuchni dotyczące gotowania ryb na ogniu
1. Wybierz rybę, która ma najmniej kości. Od razu więc odkładamy karpia na bok i skupiamy się na pstrągu rzecznym (w całości) lub pstrągu karelskim (trzeba go pokroić w steki). Można zabrać ze sobą sandacza, nelmę i oczywiście odwieczny hit lata – łososia lub łososia (w stekach). Najlepszą opcją do smażenia na ognisku jest jesiotr, którego można również używać do grillowania. Ale halibuta na grillu trudno usmażyć: należy go owinąć w folię i upiec.
2. Można kupić ryby mrożone. Oczywiście lepsza jest świeża ryba, ale odpowiednio zamrożona ryba też jest świetną opcją. Główna zasada: mrożone ryby należy rozmrażać w lodówce, dzięki czemu stracą mniej wilgoci i będą bardziej soczyste.
3. Dobre węgle są całkowicie spalone, z białą krawędzią, dzięki czemu nie ma już dymu.
4. Ryby nie należy solić ani skropić sokiem z cytryny – w przeciwnym razie przyklei się do grilla. Najpierw należy osuszyć rybę serwetką, aby usunąć wilgoć, posmarować ją olejem roślinnym i usmażyć z jednej strony, następnie posmarować drugą stronę olejem i usmażyć, a następnie dodać sól i pieprz.
5. Można marynować całą rybę od środka – sól, pieprz, cebula, koperek, zalać oliwą – przykryć folią i odstawić na kilka godzin w chłodne miejsce.
Szybka ściągawka, jak idealnie grillować ryby
- Pstrąg rzeczny, flądra, dorada, okoń morski – smaż w całości.
- Halibut, dorsz, sandacz, nelma – pokroić w filety bez skóry.
- Pstrąg, łosoś – pokroić w steki.
- Jesiotr, łosoś – kładziemy na grilla.
Autorski przepis Aleksandra Popowa
Halibut w papierze olchowym z żywego ognia
Aleksander gotuje halibuta w olchowym papierze na otwartym ogniu z zieloną cebulą i plasterkami pomidorów Baku i proponuje podawać z pieczonymi ziemniakami i gotowanym szpinakiem. Danie jest porcjowane, więc szef kuchni podaje układ składników na jedną porcję. Możesz po prostu zwiększyć ilość składników w zależności od liczby osób, dla których będziesz przygotowywać rybę. Papier olchowy można zastąpić folią: nie będzie już tak pachnący, ale nadal smaczny.
Halibut w papierze olchowym
Aby przygotować, potrzebujesz:
- halibut – 200 gr
- skrobia – 5 gr
- zielona cebula – 3 pióra
- pomidory – 2 szt., małe
- sól, pieprz – do smaku
- papier olchowy – 1 sztuka
- Halibuta oprósz skrobią, a następnie szybko usmaż na rozgrzanej patelni.
- Papier olchowy namoczyć na kilka godzin w zimnej wodzie, aby się nie przypalił.
- Pomidory, cebulę, halibut ułóż w olchowym papierze, zawiń i podpal. 3–Trzymaj na dużym ogniu przez 4 minuty i 6 minut – na słabym.
- Gotową rybę dopraw solą i pieprzem i natychmiast podawaj.
Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #halibut #przepis szefa kuchniPOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGIDodaj komentarz Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych