Odkryj, jak maksymalnie zwiększyć zdrowotne właściwości truskawek

Jak sprawić, by po prostu zdrowe truskawki były bardzo zdrowe

Jak sprawić, by po prostu zdrowe truskawki były bardzo zdrowe

Truskawki zawsze na pierwszym miejscu. Pierwsza jagoda ogrodowa dojrzewająca w strefie środkowej, pierwsze witaminy sezonu, pierwszy „żywy” deser. Podczas gdy jej dzikie krewne wciąż kwitną, truskawki nie tylko ozdabiają stół dojrzałymi owocami, ale także kładą kres problemowi niedoboru witamin. Jak zwiększyć zalety truskawek i jak nie zaszkodzić jedząc je dla przyjemności? – zastanowimy się.

O czym porozmawiamy w artykule:8 powodów, aby pokochać truskawki Truskawki dla młodego ciała Truskawki jako środek przeciwgorączkowy Truskawki – naturalny napój energetyczny Truskawki na wsparcie mikroflory jelitowej Truskawki – żywa multiwitamina Truskawki na męską siłę Truskawki – naturalny kosmetolog Truskawki na azotany 3 sposoby na wzmocnienie dobroczynnych właściwości truskawek Dobrze wypłucz truskawki Jedz truskawki tylko z naturalnym mlekiem Truskawki myj za pomocą woda, zjedz łodygiJak przedłużyć sezon klubowy jagody Zamrażanie truskawek Gotuj truskawki Suszenie truskawek 4 powody Ostrożne obchodzenie się z truskawkami

8 powodów, by kochać truskawki

Truskawki dla młodego ciała

W truskawkach dominują węglowodany, które aktywują procesy metaboliczne, zmuszając organizm do szybszej odnowy komórek. Ze względu na te właściwości truskawki śmiało można zaliczyć do środków odmładzających organizm.

Truskawki jako środek przeciwgorączkowy

Ta jagoda rzadko jest słodka. Truskawki zawierają dużo kwasów (zwłaszcza kwasu salicylowego), dzięki czemu można je stosować jako łagodny środek napotny i przeciwgorączkowy. Truskawki pomagają również rozrzedzić krew. Bardziej kwaśne truskawki są szczególnie korzystne dla organizmu, dlatego nie należy dodawać do nich cukru: lepiej złagodzić kwaśność produktami mlecznymi – śmietaną, śmietaną, mlekiem.

Truskawka – naturalny napój energetyczny

Truskawki zawierają wystarczającą ilość organicznego kwasu szczawiowego, który organizm może wykorzystać jako źródło energii.

Truskawki wspomagają mikroflorę jelitową

Polisacharydy truskawkowe w połączeniu z kwasami organicznymi pomagają normalizować skład mikroflory jelitowej, zmniejszać objawy dysbakteriozy i usuwać z organizmu toksyny, metale ciężkie i inne niepotrzebne śmieci.

Truskawka – żywa multiwitamina

Regularne spożywanie truskawek może wyeliminować sezonowe zimowo-wiosenne niedobory witamin i uzupełnić organizm w niedobory witamin C, E i z grupy B. Ponadto truskawki zawierają dużą ilość metali – manganu, potasu, wapnia, miedzi, kobaltu, molibdenu – w przydatna i łatwo przyswajalna forma. Żelazo pomaga przy anemii, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia odporność.

Truskawka na męską siłę

Aktywizując procesy metaboliczne i odmładzając organizm, truskawki stwarzają warunki nie tylko do wydajniejszej i owocniejszej pracy, ale także do wzmocnienia potencji. Cynk zawarty w truskawkach zwiększa libido, więc istnieją podstawy, aby uważać truskawki za „naturalną Viagrę”.

Truskawka – naturalny kosmetolog

Truskawki są aktywnie wykorzystywane w kosmetologii. Ale truskawka to trochę więcej niż kosmetolog. Regularnie i prawidłowo stosowany wpłynie na poprawę zdrowia organizmu i wyeliminowanie szeregu problemów skóry, włosów i paznokci.

Truskawki kontra azotany

Do uprawy truskawek nadaje się każda gleba. Najważniejsze jest to, że jest wystarczająca ilość wilgoci. W zasadzie nie potrzebuje nawozów. Oznacza to, że truskawki z reguły nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych.

truskawki
truskawki

3 sposoby na zwiększenie korzyści płynących z truskawek

Dobrze umyj truskawki

Jest tylko jeden sposób na zmniejszenie alergenności truskawek, a także zmniejszenie ryzyka infekcji przez brudne jagody: dokładnie je umyj. Myć bez pędzla, ale z dużą starannością.

Jedz truskawki wyłącznie z naturalnym mlekiem

Jeśli przed spożyciem truskawki zmieszamy z naturalnym nabiałem, zawarty w nich wapń zwiąże kwas szczawiowy i ochroni tkankę kostną przed jego negatywnym działaniem, a także ochroni paznokcie przed zwiększoną łamliwością. Aby zminimalizować ryzyko podrażnienia żołądka, nie należy jeść truskawek na czczo – jedynie po posiłku lub po zmieszaniu ich z produktami mlecznymi.

Truskawki popij wodą i zjedz łodygi

Jeśli popijesz truskawki odpowiednią ilością wody, szczawiany (kamienie tworzące się pod wpływem kwasu szczawiowego) będą mogły swobodnie przechodzić przez drogi moczowo-płciowe, nie powodując przy tym żadnych szkodliwych skutków.

Działanie kwasu szczawiowego można zneutralizować także ogonkami truskawek. 12 łyżki l. świeże lub suszone ogonki truskawek należy wlać 300400 ml wrzącej wody, pozostawić w misce z pokrywką na 1520 minut i przyjmuj ten napar przez cały dzień.

Jemy truskawki z mlekiem
Jemy truskawki z mlekiem

Jak przedłużyć sezon truskawkowy

Zamroź truskawki

Sezon na truskawki można przedłużyć przygotowując je do wykorzystania w przyszłości. Najlepszym sposobem na zachowanie smaku jest zamrożenie jagód w małych porcjach.

Ugotuj truskawki

Dżem truskawkowy jest bardzo smaczny, ale dość mocno zmienia smak jagód, a znaczna część witamin traci się podczas gotowania. Dlatego dżem truskawkowy ma raczej wartość kulinarną niż terapeutyczną i profilaktyczną.

Suche truskawki

Możesz suszyć soczyste jagody, ale temperatura powinna być niska, a wentylacja powinna być dobra. Podczas suszenia truskawek aromat zostanie w dużej mierze utracony, ale większość witamin zostanie zachowana.

Na podstawie materiałów lekarza-fitoterapeuty Borysa Skachko.

4 powody, aby obchodzić się z truskawkami ostrożnie

1. Truskawki są silnym alergenem

W okresie obfitego kwitnienia na porowatej powierzchni jagody gromadzi się duża ilość pyłków różnych roślin, co sprawia, że ​​truskawki są produktem jeszcze bardziej alergizującym.

2. Niebezpieczeństwo infekcji robakami pasożytniczymi

Porowata powierzchnia jagody często styka się z ziemią, dlatego może zawierać nie tylko pyłek, ale także różnorodne mikroorganizmy, jaja robaków i pierwotniaki. Ale truskawek, w przeciwieństwie do marchwi, nie można pocierać pędzlem. A nie chcę gotować wiosennych jagód na początku sezonu.

3. Kwasy i nasiona truskawek mogą podrażniać żołądek.

Truskawki są szczególnie bogate w kwas szczawiowy i salicylowy, które podrażniają błonę śluzową żołądka, co może zaostrzyć zapalenie żołądka, zapalenie żołądka i dwunastnicy, wrzody żołądka i dwunastnicy.

Problemem jest także obfitość nasion. Dostając się do żołądka, mogą powodować mechaniczne podrażnienie błony śluzowej i powodować zaostrzenie wrzodów trawiennych i zapalenia żołądka i dwunastnicy.

4. Kwas szczawiowy zawarty w truskawkach może powodować powstawanie kamieni nerkowych

Kwas szczawiowy obecny w truskawkach tworzy z wapniem nierozpuszczalne związki – szczawiany wapnia. Są bardzo podstępne: w zależności od tego, jak jemy truskawki, mogą zaostrzyć próchnicę, spowodować osteoporozę, wywołać kamicę moczową, zaostrzyć patologię przewodu pokarmowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek lub zapalenie pęcherza moczowego.

Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #jagody #truskawki #zdrowa żywność #Zdrowe odżywianie #zdrowa żywnośćPOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGIDodaj komentarz Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja