Odkryj 7 skutecznych metod na konserwację warzyw z użyciem preparatów witaminowych, które pozwolą Ci cieszyć się domowymi zapasami nawet w zimie!

Preparaty witaminowe: 7 sposobów na konserwację warzyw już teraz, aby zimą nie trzeba było niczego kupować

Preparaty witaminowe: 7 sposobów na konserwację warzyw już teraz, aby zimą nie trzeba było niczego kupować

Latem trzeba, po prostu trzeba być egoistą i myśleć tylko o sobie. Mówiąc dokładniej, martw się o to, jak zachować wszystkie zalety zbiorów i zabrać je ze sobą na zimę. Podpowiemy Ci, jak starannie przygotować warzywa i ulubione zioła, aby później było pysznie!

Preparaty witaminowePreparaty witaminowePreparaty witaminowePreparaty witaminoweO czym porozmawiamy w artykule:Po co zbierać warzywaPrzygotowanie zieleniny7 rodzajów zbierania zieleniny na zimęCo można szybko zrobić z nadmiarem posiekanej zieleninyPrzepisy na dressingi z ziołamiProsty zielony dressingZielony dressing w stylu Ryabikowa

Po co zbierać warzywa?

Wydawałoby się, że trawa jest wszędzie w sezonie, ale naprawdę chcę ją zachować na zimę. Jest tego kilka powodów. Powód jest sentymentalny: to są twoje rodzime warzywa, które sam wyhodowałeś własnymi złotymi rękami lub otrzymałeś w prezencie od innych drogich i ukochanych rąk. Szkoda po prostu zostawiać taką zieleń na łasce losu. Powód jest praktyczny: naukowcy udowodnili, że w warzywach znajduje się wiele przydatnych substancji, na przykład wapń. I stamtąd wchłania się jeszcze lepiej niż z produktów mlecznych. Warto więc zbierać pietruszkę, kolendrę, koper i bazylię. Ale powiemy Ci dalej, jak to zrobić poprawnie.

Przygotowanie zieleniny

Przed jakimkolwiek przygotowaniem potrzebujesz zieleni:

1. Dokładnie posortuj, usuwając uszkodzone części liści i łodyg. W końcu jeden liść może zrujnować cały słoik.

2. Umyć w dużej ilości zimnej wody, zmieniając wodę 3-4 razy.

3. Strząśnij wodę i rozłóż do wyschnięcia w jednej warstwie na tkanych ręcznikach, obracając kilka razy lub przenosząc na suche ręczniki. Jeśli masz wirówkę do suszenia warzyw, będzie to bardzo pomocne.

7 rodzajów zbierania zieleniny na zimę

Suszenie: Związać w pęczki, powiesić i wysuszyć lub pociąć i wysuszyć na gazecie. Przechowywać w szczelnym pojemniku.

Marynowanie: posiekać, wymieszać z solą w proporcji 4:1, przełożyć do słoików, zamknąć, przechowywać w lodówce.

Zamrażanie: pokroić, włożyć do torebek Ziploc, zamknąć, oznaczyć etykietą i włożyć do zamrażarki.

Fermentacja: grubo posiekać, sól w proporcji 8:1, fermentować w temperaturze 20–24°C przez 48 godzin. Przechowywać w lodówce.

Kimchi: namoczyć w osolonej wodzie przez 10 minut, odcisnąć, wymieszać z pastą kimchi w proporcji 7:2, przełożyć do słoika, fermentować w temperaturze pokojowej przez 48 godzin i włożyć do lodówki.

Zamrażanie w oleju: Niezależnie od tego, jakiego oleju użyjesz, najpierw przygotuj warzywa: posortuj, umyj, osusz. Następnie posiekaj bardzo drobno, możesz nawet użyć blendera. Na zielonym oleju roślinnym można smażyć warzywa, ryby i mięso, doprawiać zupy i kasze, dodając je pod sam koniec gotowania. Przed podaniem pokrój zielone masło w koła gorącym, mokrym nożem. Podawać do owsianek, zup, steków, drobiu, ryb, warzyw.

Marynowanie: przełożyć do słoika i zalać zalewą octową. Na 500 ml wody – 150 ml octu, 1 łyżka. l. sól i cukier, przyprawy do smaku.

Co możesz szybko zrobić z nadmiarem posiekanej zieleniny

Zdarza się, że zebrałeś i posiekałeś znacznie więcej warzyw, niż potrzebujesz do przygotowania lunchu lub kolacji. Nigdy nie wyrzucaj nadmiaru zieleniny! Oto 3 sposoby, aby zamienić go w doskonałe przygotowanie na zimę lub dressing na jutro.

  1. Posiekane warzywa wymieszać z masłem (warzywa:masło od 1:1 do 1:4), solą i pieprzem, zwinąć w kiełbaskę, zawinąć w folię i zamrozić.
  2. Posiekane warzywa włóż do tacek na kostki lodu, dodaj trochę soli i wlej olej roślinny: oliwkowy, słonecznikowy, kukurydziany (rafinowany lub nierafinowany).
  3. Drobno posiekaj warzywa, dodaj sól, a po 10 minutach zmiel w blenderze, dodając olej roślinny. Doprawić startym czosnkiem, mielonymi orzechami i serem (rodzaj orzechów i sera, który preferujesz).

Nadmiar posiekanej zieleniny można dodać do oleju roślinnego i masła, zamrozić lub przygotować pyszny dressing.

Przepisy na dressingi z ziołami

Prosty zielony dressing

To uniwersalny dressing do każdego dania.

Prosty zielony dressing
Prosty zielony dressing

1 l, przygotowanie: 1 dzień

Czego potrzebujesz:

  • dowolne warzywa – 1 kg
  • obrany czosnek – 40 g
  • ocet stołowy 9% – 30 ml
  • czarny pieprz – 5 g
  • sól niejodowana – 25 g
  • cukier – 25 g

Co zrobić:

1. Zagotuj solankę: zagotuj 0,5 litra wody z octem, dodaj posiekany czosnek, sól, cukier, pieprz, ocet. Rozpuścić sól i cukier, całkowicie ostudzić solankę.

2. Do litrowego słoika po szyję włóż posiekane zioła. Do słoika wlać wrzącą wodę i pozostawić na 1 minutę. Następnie spuść wrzącą wodę.

3. Zalej warzywa zimną solanką, zamknij słoik i odwróć go. Przechowywać do góry nogami w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej przez 1 dzień, przechowywać w lodówce.

Zielony dressing w stylu Riabikowa

Przyprawę tę można stosować do wszelkich zup, sałatek i dań gorących.

Zielony dressing w stylu Riabikowa
Zielony dressing w stylu Riabikowa

1 l, przygotowanie: 1 dzień

Czego potrzebujesz:

  • obrana cebula – 100 g
  • kolendra – 100 g
  • pietruszka – 100 g
  • koperek – 100 g
  • obrany świeży korzeń chrzanu – 50 g
  • pomidory – 200 g
  • obrana mielona słodka papryka – 300 g
  • obrana ostra papryczka chili – 30 g
  • obrany czosnek – 80 g
  • parasole koperkowe – 25 g
  • liść laurowy – 3 szt.
  • ziarna czarnego pieprzu – 15 g
  • porzeczka lub lipa – 5 liści
  • sól, cukier, ocet do smaku

Co zrobić:

1. Przełóż chrzan, pomidory, czosnek, cebulę, chili przez maszynę do mięsa.

2. Drobno posiekaj nożem koperek, pietruszkę i kolendrę. Paprykę słodką pokroić w kostkę o boku 5 mm.

3. Wszystko, co zostało zmielone, włóż do rondla i postaw na małym ogniu. Doprowadzić do wrzenia, zmniejszyć ogień do małego. Dodaj słodką paprykę, gotuj na wolnym ogniu przez 20 minut.

4. Dodać wszystkie posiekane zioła, pieprz, liść laurowy, porzeczkę lub liść lipy. Dodać sól, pieprz i ocet do smaku, dusić przez 5 minut.

5. Przyprawę ułożyć w wysterylizowanych słoikach z dodatkiem koperkowej parasolki. Zamknij słoiki, odwróć je, pozostaw na 1 dzień w ciemnym pomieszczeniu w temperaturze pokojowej. Przechowywać w lodówce.

Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #zielonyPOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGIDodaj komentarz Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja