Nauka gotowania z Natashą Skvortsovą – kasza jaglana z dynią

Nauka gotowania z Natashą Skvortsovą – kasza jaglana z dynią

Nauka gotowania z Natashą Skvortsovą – kasza jaglana z dynią

Natasza Skvortsova 22 września 2023 r5,00 (1)WskaźnikDodaj do ulubionychUdział0Komentarz

Moim prawdziwym hitem minionego weekendu był kasza jaglana w doniczce z dynią.

Kaszę jaglaną dobrze płuczę zimną wodą. Biorę małą dynię, odcinam kapelusz, oczyszczam z nasion i do powstałego garnka napełniam kaszą jaglaną. Zalewam mlekiem, zamykam pokrywką i wstawiam do piekarnika nagrzanego już do 220 stopni na 40-50 minut. Czas pieczenia zależy w dużej mierze od wielkości dynie. Gdy będzie gotowy, robi się różowy ze wszystkich stron, a owsianka próbuje wyskoczyć. To pewny znak, że czas to zdobyć. Następnie musimy działać szybko. Biorę mały rondelek, wrzucam do niego owsiankę i upieczony miąższ dyniowy i mieszam. Dodać więcej mleka lub śmietanki, sól i cukier do smaku i podgrzewać na małym ogniu przez 5-7 minut. Owsianka nabiera jasnego, słonecznego koloru i zaczyna dmuchać w rondlu, jakby mówiła: „Puff-puff, dodaj mi więcej mleka… puff-puff i nie oszczędzaj na maśle” Ale uważaj z tymi zaciągnięciami! Kiedyś owsianka tak mnie zaciągnęła, że ​​doznałem poważnego poparzenia. Lepiej więc ją uspokoić od razu, nie szczędząc mleka. I teraz nadchodzi moment poddania się. Pomarańczową radość zdecydowanie umieszczam na białych talerzach, bo tylko na nich dynia brzmi w pełnej harmonii. Na wierzch dodaję pokrojone w kostkę morele z domowego konfitury i łyżkę klarownego syropu. Błogość gwarantowana!

Natasza Skvortsova:
„Mam czwórkę dzieci i oczywiście większość czasu spędzam w kuchni. Każdą informację odbieram z punktu widzenia jej zastosowania w gotowaniu. Poznając nową osobę, patrzę mu w oczy i próbuję odgadnąć, co je na śniadanie i z czego składa się jego lunch. Bardzo często na podstawie preferencji żywieniowych można stworzyć portret psychologiczny danej osoby. Nie mam autorskiego przepisu. Gotuję tak dużo i różnorodnie, że nie ma potrzeby powtarzania tego samego dania kilka razy. Lubię eksperymentować. Jeśli coś w daniu przykuwa moją uwagę, traktuję to jako pomysł i rozwijam go. Nie lubię określenia „kuchnia autorska”. Wszystkie podstawowe techniki kulinarne zostały wynalezione przed nami. Można tylko coś zmienić, dostosować do siebie, do swoich upodobań. Mogę stać przy kuchence cały dzień i odczuwać niesamowity szum. Lubię patrzeć, jak zupa bulgocze na patelni i klarowny rosół mieniący się bursztynowymi bąbelkami. Uwielbiam zapach smażonej cebuli i czosnku. Uwielbiam ciepłą miękkość ciasta drożdżowego i smak ciasta wiśniowego z kardamonem. Gdyby było to możliwe, zamieszkałabym w kuchni.”

Nauka gotowania z Natashą Skvortsovą

„Przegrany obiera ziemniaki”

Jak nauczyć się gotować i co jest do tego potrzebne? Teraz co tydzień Natalya Skvortsova będzie dzielić się swoją wiedzą, pomysłami i przepisami z początkującymi kucharzami. Zobacz więcej…

Pomysły na dynię

Dynia nie wymaga skomplikowanych i wielogodzinnych przygotowań. Zapiekamy z wołowiną lub jagnięciną w gulaszu, podajemy z kurczakiem, indykiem… Zobacz więcej…

Konfitura z kaczki i gęsi

Nadszedł czas na gęsi i kaczki. Kupuję je na początku listopada, kiedy grube ptaki mają już dość wszystkiego, co trzeba zrobić na zimę. Zawsze kupuję od Lyuby. Zobacz więcej…

Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #kasza jaglanaPOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGISortuj według popularności Jesteś już zarejestrowany na ? Zaloguj się lub zostaw komentarz jako gość

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja