Maslenitsa to jedyne święto, które gloryfikuje obżarstwo. Bo jak inaczej spróbować wszystkiego, co wymyśliły bystre umysły gastronomii: naleśników wielokolorowych, koronkowych, z mięsem i miodem. szwedzki, austriacki, grecki i rosyjski. Powiemy Ci, czego jeszcze możesz nie wiedzieć o naleśnikach, które nie są tak proste, jak się wydaje.
O czym porozmawiamy w artykule
Ragmurki, szwedzkie placki ziemniaczane
Jeśli w zasadzie kochasz naleśniki, ale nie wiesz jeszcze, czym są ragmurki, przepis Andrieja Makajewa, szefa kuchni restauracji Food Embassy, będzie dla Ciebie wybawieniem. Szwedzkie ragmurki (od słowa raggmunk – „włochaty pączek”) są bardzo podobne do białoruskich placków ziemniaczanych czy ukraińskich placków ziemniaczanych. Nie jest to jednak ani jedno, ani drugie, czyli naleśniki. Tak przynajmniej uważają sami Szwedzi. Dobrze odżywione placki ziemniaczane to bardzo satysfakcjonujące danie, dlatego są uwielbiane w swojej ojczyźnie. Ponadto ragmurki, w przeciwieństwie do tych samych placków ziemniaczanych i placków ziemniaczanych, podaje się nie ze śmietaną, ale z boczkiem. A jeśli naprawdę nie możesz żyć bez sosu, wybierz coś słodko-kwaśnego, na przykład borówkę.
Ragmurki, szwedzkie placki ziemniaczane
Naleśniki greckie z fetą i ziołami
Greckie naleśniki tiganites mają podobne znaczenie do włoskiej pizzy: ich ciasto służy jako pojemnik na różnorodne dodatki. Są tiganity na słodko – obficie posypane cynamonem i dosłownie zatopione w miodzie, a także te na słono – z serem lub mięsem, z ziołami i mielonymi podrobami. W oryginalnym przepisie naleśnik jest najpierw pieczony, a więc także smażony na patelni w dużej ilości roztopionego masła. Andrey Makaev, szef kuchni restauracji Food Embassy, postanowił nieco ułatwić nam życie i nie smażył naleśników, ale włożył je do piekarnika. Bo inaczej po jednej takiej bombie kalorycznej nie będzie się chciało jeść przez cały dzień, a Maslenica nie skończy się jutro.
Naleśniki greckie z fetą
Wielokolorowe naleśniki z sosem winogronowym
Naleśniki występują w różnych odmianach – zielonej, żółtej, czerwonej. Jeśli dodasz do ciasta naturalny barwnik, np. szpinak, świeży sok z marchwi i buraków, otrzymasz wielokolorowe naleśniki, które można pięknie ułożyć niczym sygnalizacja świetlna i podawać z dowolnym sosem. Szefowa kuchni restauracji Wine and Dine Tatyana Juran proponuje utrwalić wrażenie, jakie taki trójkolorowy naleśnik zrobi na gościach, dodając do talerza niezwykły sos winogronowy – dzięki temu naleśniki będą nieodparte i niezapomniane.
Wielokolorowe naleśniki z sosem winogronowym
Słodkie naleśniki w stylu austriackim
Najpopularniejsze naleśniki w Austrii to te z nadzieniem twarogowym. Ale Austriacy mają inny ciekawy przepis – naleśniki z sałatką owocową zwane Kaiserschmarrn. Kiedyś podawano je austriackiemu cesarzowi w przydrożnej tawernie. Od tego czasu naleśniki otrzymały cesarski tytuł, a cukiernicy wymyślili wiele wersji królewskiego przysmaku. Jedną z takich opcji – naleśniki w stylu austriackim – oferuje szef kuchni restauracji Food Embassy Andrey Makaev. W przeciwieństwie do oryginalnego Kaiserschmarrn, nie rwie naleśników na małe kawałki, mieszając je z sosem owocowym, ale ostrożnie układa je na talerzu. Uważamy, że w ten sposób wyglądają bardziej formalnie.
Naleśniki w stylu austriackim
Naleśniki z krabem i krewetkami
Naleśniki możesz nafaszerować czym chcesz. Czasem jednak dusza pragnie czegoś niezwykłego, szczególnie w Maslenitsa, kiedy codziennie piecze się naleśniki i wszystkie nadzienia są już wypróbowane. Tatiana Juran, szefowa kuchni restauracji Wine and Dine, proponuje przygotowanie torebek naleśnikowych z krewetkami i krabem. Nie jest wstydem zapraszać gości na takie naleśniki: zorganizuj spotkanie szwagierki lub przedstawienie teściowej, jak nakazuje tradycja.
Naleśniki z krabem i krewetkami
Naleśniki z wołowiną i jajkiem
Naleśniki z mieloną wołowiną są pożywne i gęste, dobre na lunch każdego dnia. Ale szef kuchni restauracji Cheretto More, Władimir Sidorow, proponuje przygotować je w wersji świątecznej ze względu na Malenitsę. Na początek zwiń go w piękne, porcjowane bułki. Następnie posypujemy krakersami wymieszanymi z tartym jajkiem na twardo – taki elementarny sos bardzo efektownie prezentuje się na talerzu.
Naleśniki z wołowiną i jajkiem
Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #przepisy od szefów kuchni #naleśniki #naleśniki z przyprawami #naleśniki nadziewanePOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGI Jesteś już zarejestrowany na ?
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Jeszcze więcej pomysłów i przepisów – w naszych sieciach społecznościowych