Naleśniki kefirowe z grzybami

Naleśniki kefirowe z grzybami

gastronomia 20 lipca 2023 r5,00 (4)WskaźnikDodaj do ulubionychUdział1KomentarzNaleśniki kefirowe z grzybami Do przepisu

Naleśniki kefirowe z grzybami z pewnością przypadną do gustu dwóm kategoriom smakoszy – naleśnikomanom i koneserom grzybów. Ten przepis to dobry przykład dwóch w jednym, który naprawdę działa! Naleśniki z grzybami mogą być zarówno pełnowartościowym daniem obiadowym dla całej rodziny, jak i gorącą przystawką na przyjacielskim przyjęciu. Plastyczne i giętkie ciasto zmieszane z kefirem doskonale nadaje się do pieczenia cienkich naleśników, przy których możliwe są różne dalsze manipulacje. Można je nafaszerować grzybami i zwinąć w tradycyjne koperty, zwinąć nadzienie w rurki, a nawet napełnić je nadzieniem grzybowym i uformować woreczki, przewiązując z wierzchu zieloną cebulką lub gałązką pietruszki.

Złożoność: łatwo Kalorie: 637,16 kcal/porcję Porcje: 4 Gotowanie: 40 minut Dodać. czas: 15 minut Używany: 15,08 g/43,29 g/46,26PiekarniaWegetarianizm: Ovo-laktoWegetarianizmSKŁADNIKI NA 4 PORCJINa naleśnikimąka pszenna – 200 gkefir – 250 mljajko C0 – 2 szt.olej roślinny – 3 łyżki. l.cukier – 1 łyżeczka.soda – ½ łyżeczki.sól – ½ łyżeczki.Do nadzieniapieczarki – 400 gcebula – 1 szt.śmietana – 2 łyżki. l.olej roślinny – 4 łyżki. l.sólświeżo zmielony czarny pieprz Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Przygotuj nadzienie. Pieczarki i cebulę pokroić w drobną kostkę. Rozgrzej olej roślinny na głębokiej patelni i gotuj cebulę, aż będzie przezroczysta, 5 minut. Dodać grzyby, sól i pieprz i smażyć na średnim ogniu przez 7 minut. Dodać śmietanę, wymieszać i podgrzewać jeszcze przez 2 minuty. Zdjąć z ognia i ostudzić.

Krok 2

Przygotuj naleśniki. Do dużej miski wbijamy jajka, wlewamy kefir, dodajemy sodę, sól i cukier i mieszamy mikserem. Dodać mąkę, ponownie wymieszać i pozostawić ciasto ciepłe na 10 minut. Dodaj 200 ml ciepłej wody i 2 łyżki. l. olej roślinny i ponownie wymieszaj.

Krok 3

Rozgrzej patelnię o średnicy 22-24 cm na dużym ogniu przez 2 minuty. Zmniejsz ogień do średniego i posmaruj dno patelni olejem roślinnym. Użyj pędzla do ciasta lub spryskaj patelnię olejem w sprayu.

Krok 4

Na patelnię wlać porcję ciasta i piec naleśnik przez 1-1,5 minuty. Brzegi naleśnika powinny się zarumienić, a cała powierzchnia zrobić się matowa. Ostrożnie przewróć na drugą stronę i kontynuuj smażenie przez kolejną 1 minutę.

Krok 5

Kontynuuj pieczenie naleśników, aż skończy się ciasto. Gotowe naleśniki układamy na talerzu. Jeśli to konieczne, posmaruj patelnię olejem jeszcze kilka razy.

Krok 6

Gotowy naleśnik wyłóż na deskę, na środek połóż 1-2 łyżki. l. nadzienie grzybowe. Zwiń naleśnik w kopertę lub tubę. W ten sposób nafaszeruj wszystkie naleśniki.

PRZYDATNE RADY

Do napełniania naleśników można używać nie tylko pieczarek, ale także boczniaków. Optymalne jest przygotowanie nadzienia ze świeżych grzybów, ale można też użyć mrożonych. Świetnie sprawdzą się także grzyby leśne – borowiki, kurki lub mieszanka obu. Szczególnie aromatyczny i smaczny okazuje się nadzienie z grzybów leśnych.

PRZY OKAZJI

Naleśniki z grzybami doskonale znoszą szokowe zamrażanie. Umieść je w pojemniku, szczelnie zamknij i włóż do zamrażarki. Temperatura musi wynosić co najmniej –12°C. Zamrożone naleśniki można przechowywać przez 1 miesiąc.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja