Kwas brzozowy

Kwas brzozowy

Kwas brzozowy Do przepisu

Kwas brzozowy to napój, który nasi przodkowie przygotowywali z godną pozazdroszczenia regularnością. Doskonale gasi pragnienie i dodaje sił w okresie wiosennych niedoborów witamin. Na wsiach oczywiście nie znali tak skomplikowanych słów, ale o niezwykłym działaniu napoju na organizm przekonali się na żywym przykładzie. Wielu współczesnych ludzi nie ma pojęcia o jakimkolwiek innym kwasie chlebowym niż kwas chlebowy, a to duże pominięcie! Co więcej, przygotowanie napoju z sokiem brzozowym jest niezwykle proste, dosłownie w 5 minut. Co prawda taki kwas będzie fermentował dość długo, ale Twoja cierpliwość zostanie hojnie wynagrodzona jego wykwintnym, orzeźwiającym smakiem.

Złożoność: łatwo Kalorie: 117,95 kcal/porcję Porcje: 8 Gotowanie: 5 minut Dodać. czas: 504 godz Używany: 0,22 g/0,01 g/29,15DrinkWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmMenu dla dzieciSKŁADNIKI NA 8 PORCJIsok brzozowy – 1,5 lcukier – 140 gizum – 10 g Tabela miar i wag PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Przygotuj składniki kwasu chlebowego. Na początek weź dwie plastikowe butelki o pojemności 1L i umyj je. Rozłóż po równo cukier i rodzynki. Wlać sok brzozowy.

Krok 2

Zakręć butelki i potrząśnij kilka razy, aby rozpuścić cukier. Następnie otwórz je i spróbuj wypuścić jak najwięcej powietrza. Aby to zrobić, należy ostrożnie nacisnąć środek każdej butelki, aby poziom wody podniósł się do szyi.

Krok 3

Natychmiast szczelnie zamknij butelki z przyszłym kwasem. Przechowywać 3 tygodnie w ciemnym miejscu o temperaturze co najmniej 15°C. W tym czasie w butelkach będą aktywnie zachodzić procesy fermentacji.

Krok 4

Butelki z przygotowanym kwasem brzozowym włóż do lodówki na co najmniej godzinę: dzięki temu napój będzie bardziej orzeźwiający i przyjemniejszy do picia, szczególnie w upale.

UWAGA DO GOSPODARKI

Kwas brzozowy, podobnie jak inne podobne napoje przygotowywane w drodze naturalnej fermentacji, zawiera dużą ilość prebiotyków. Wiadomo, że te substancje mają najbardziej pozytywny wpływ na trawienie i odporność.

PRZY OKAZJI

Rodzynek przeznaczonych na kwas brzozowy pod żadnym pozorem nie należy myć, ponieważ na powierzchni suszonych jagód znajduje się ogromna ilość „właściwych” bakterii, które zapewnią proces fermentacji.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja