Dżem morelowy w powolnej kuchence
Do przepisu
Dżem morelowy w powolnej kuchence przygotowuje się, jak mówią, „jeden lub dwa razy”: po prostu i bez większej kontroli ze strony gospodyni domowej. Będzie musiała jedynie przeprowadzić przygotowawczą obróbkę owoców, następnie przetrzeć ugotowane puree przez sito, a później włożyć gotowy produkt do słoików. Zgadzam się: niska „płatność” za pyszny dżem morelowy bez szkodliwych konserwantów, barwników i aromatów! Dodatkowo problem dodawania do tostów czy serników na śniadanie zostanie rozwiązany idealnie i nie będziesz musiał wydawać dodatkowych pieniędzy na zakup „ze sklepu”.
Złożoność: łatwo Porcje: 1 Gotowanie: 1 godzina 30 minutPustyWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmMenu dla dzieciSKŁADNIKI NA 1 PORCJĘmorele – 1 kg woda do picia – 500 ml cukru – w zależności od ilości puree z moreli (patrz przepis) Tabela miar i wag PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekran
Krok 1
Przygotuj wolnowar i wszystkie składniki dżemu. Morele dokładnie umyj, osusz ręcznikiem papierowym i przekrój na połówki. Usuń nasiona.
Dżem morelowy w powolnej kuchence ()
Krok 2
Włącz tryb „Multi-cook”, ustaw temperaturę na 160°C. Włóż połówki moreli do miski multicookera. Napełnij wodą. Gotuj w powolnej kuchence przez 20 minut.
Dżem morelowy w powolnej kuchence ()
Krok 3
Morele przetrzyj przez drobne sito, aby usunąć skórkę. Otrzymaną masę odważyć i przełożyć do miski multicookera. Dodaj cukier w ilości 100 g przecieru owocowego na 100 g cukru.
Dżem morelowy w powolnej kuchence ()
Krok 4
W tym samym trybie zagotuj mieszaninę. Ustawić temperaturę na 120°C i piec przez 1 godzinę. Gorący dżem wlać do wyparzonych słoików, zwinąć pokrywki i przełożyć na złożony na pół ręcznik. Pozwól ostygnąć.
Dżem morelowy w powolnej kuchence ()
PRZYDATNE RADY
Jeżeli chcesz dodać smaku konfiturą morelową, podczas gotowania dodaj do puree morelowego kilka lasek cynamonu, wanilię lub anyż gwiazdkowaty (należy je wyjąć przed włożeniem do słoików).
PRZY OKAZJI
Zgodnie z przepisem na morele w powolnym naczyniu można zrobić dżem ze śliwek, śliwek wiśniowych lub brzoskwiń. Zwiększ lub zmniejsz ilość cukru w zależności od intensywności słodkiego smaku owocu.