Których pierogów na pewno nie odmówisz i jak ciekawie jest je przygotować

Których pierogów na pewno nie odmówisz i jak ciekawie jest je przygotować

Których pierogów na pewno nie odmówisz i jak ciekawie jest je przygotować

gastronomia 01 grudnia 2022 r5,00 (2)WskaźnikDodaj do ulubionychUdział2Komentarz

Wydawałoby się, że to bardzo prosty pomysł – weź nadzienie mięsne, zawiń je w ciasto i ugotuj, pomyślały o tym wszystkie kuchnie świata. Ale tylko pierogi ruskie cieszą się opinią popularnego dania, którego nie szkoda podawać zarówno w dni powszednie, jak i święta. Miłość do pierogów łączy duży kraj – wszędzie je przyrządza się i wszędzie – trochę inaczej. Syberyjczycy zawsze mieszają mięso mielone z dwóch rodzajów mięsa i do mielonego mięsa dodają pokruszony lód, na Uralu popularne są kluski z wieprzowiną, w południowych regionach dodają do nadzienia odrobinę kwaśnej śmietany i śmietanki. I oczywiście wszyscy uważają, że ich pierogi są jak najbardziej poprawne.

mój magnesmój magnesmój magnesmój magnesmój magnes

Łączenie tradycji

Marka pierogów Łożkariew nie kłóci się o smaki, ale łączy w swoich wyrobach wszystkie najlepsze tradycje: w swojej kolekcji posiada wyselekcjonowane pierogi z wołowiną i wieprzowiną oraz z mieszanym mięsem mielonym, a także z roztopionym masłem i śmietaną, która nadaje nadzieniu szczególna czułość. I choć nowoczesne półprodukty mają raczej zepsutą reputację, Łożkariew przygotowuje swoje pierogi z miłością, używając wyłącznie całkowicie naturalnych i bezpiecznych składników, świeżego mięsa mielonego, mąki i wody. Cienkie, średnio gęste ciasto, soczyste nadzienie, zgrabny, rozpoznawalny okrągły kształt „z paskiem” i – co jest ważnym wyznacznikiem jakości – te kluski nie rozsypują się i nie rozmiękają po ugotowaniu. Nie bez powodu pierogi Łożkariewa stały się najlepiej sprzedającymi się pierogami w Rosji: ludzi, którzy od dzieciństwa potrafią odróżnić prawdziwe pierogi od podróbek niskiej jakości, nie da się oszukać.

Jak najlepiej gotować kluski?

Oczywiście we wrzącej wodzie! – powie większość miłośników tego dania. I będą mieli całkowitą rację, jeśli chodzi o szybki obiad po pracy. Jeśli jednak chcesz podać kluski tak, żeby wszyscy zaparli dech w piersiach, to weź pod uwagę sekret, który kiedyś obowiązywał w słynnej restauracji Słowiański Bazar. Tam gotowano kluski w tzw. bulionie z kurczaka, czyli bogatym bulionie, w skład którego wchodziły resztki ziół, warzyw i aromatycznych korzeni, które pozostawały w kuchni. Cały ten nielegalny płyn można wlać do rondelka, gotować przez około dwadzieścia minut, następnie odcedzić bulion i wrzucić do niego kluski. Warzywa nadadzą bulionowi smaku, a z nich zostanie on przeniesiony na ciasto na kluski.

Z czym podawać

Pod żadnym pozorem nie wylewaj wody, w której gotowały się kluski, ani samego bulionu z kurczaka, to cenny składnik sosu, jeśli znudziło Ci się już jedzenie klusek w tradycyjny sposób ze śmietaną. Do szklanki bulionu z kluskami dodać pół łyżeczki octu, drobno posiekane zioła, ząbek posiekanego czosnku i doprawić do smaku sosem sojowym. A na koniec „dokręcić”, jak mówią szefowie kuchni, sos kawałkiem masła, czyli nadać mu błyszczący wygląd. Wszyscy pomyślą, że długo szukałeś w Internecie jakiegoś skomplikowanego azjatyckiego przepisu, chociaż tak naprawdę jest to łatwy i szybki sos.

Nie gotuj, ale smaż

Jedzenie samych smażonych klusek nie jest oczywiście zbyt zdrowym nawykiem, ale czasem warto przypomnieć sobie studencką przeszłość i otrząsnąć się z dawnych czasów. Pierogów nie trzeba rozmrażać, wystarczy od razu wrzucić je na patelnię z odrobiną wody. Gdy woda odparuje, a kluski „odejdą” od lodu, na patelnię wlewamy olej roślinny, smażymy kluski do chrupkości, a następnie dodajemy do nich pokrojone warzywa np. pomidor, kukurydzę czy słodką paprykę, dodajemy tarty ser, śmietana lub śmietana. Danie będzie miało jasny kolor, będzie bogate w smak i bardzo satysfakcjonujące.

Piec w garnkach

Jeśli posiadasz w swoim arsenale ceramiczne garnki na porcjowany gulasz lub julienne, porcja okaże się szczególnie uroczysta. Ale to samo danie można przygotować w jednym dużym naczyniu do pieczenia, na pewno się takie znajdzie. W przeciwnym razie nawet dziecko poradzi sobie z przepisem: posmaruj formę olejem, na spód połóż posiekaną cebulę, następnie ułóż połowę klusek i dopiero wtedy możesz poeksperymentować, dodając np. fasolkę szparagową, brokuły i ser. Resztę klusek ułożyć na warstwie warzywnej i przykryć startą marchewką. Wlej trochę wody i włóż do piekarnika. W garnkach kluski nasycą się sokiem z warzyw, a warzywa aromatem mięsa.

Pizza z kluskami

Jedna z najodważniejszych przemian kulinarnych pozwala na zrobienie… pizzy z klusek. Na początek ugotuj kluski według wszystkich zasad i ułóż je w jednej warstwie na dnie okrągłego naczynia do pieczenia, to będzie podstawa. I zacznij układać na wierzchu składniki, jakbyś naprawdę przygotowywał pizzę: plasterki pomidora, ser, ostra marynowana papryka dla pikanterii, szczypta włoskich ziół – i od razu włóż je do piekarnika. Za około dwadzieścia minut będziesz mieć w swoich rękach ekskluzywną pizzę dwa w jednym: na dole znajduje się „skórka” pierogów z warstwą mięsa, a na górze prawdziwa pizza Margherita.

Trzy najlepsze przepisy z kluskami Łożkariewa z

Zapiekanka kluskowa z sosem śmietanowym

Zapiekanka kluskowa z sosem śmietanowym

Czas gotowania: 50 minut

Do przygotowania 6-8 porcji potrzebne będą:

  • 2 opakowania pierogów Łożkariewa
  • 1 pęczek ziół (koperek, natka pietruszki, bazylia)
  • 200 g startego sera
  • 200 ml mleka
  • 300 ml śmietanki 10% tłuszczu
  • 3 łyżki l. mąka
  • 50 g masła
  • 1 łyżeczka zioła prowansalskie
  • sól, świeżo zmielony czarny pieprz

Jak gotować:

  1. Rozgrzej piekarnik do 190oC. Formę wysmaruj masłem.

  1. Na patelni rozpuść masło, dodaj mąkę i smaż, mieszając, przez 3-4 minuty. Dodać mleko i śmietanę, doprawić solą, pieprzem i ziołami, doprowadzić do wrzenia i gotować kolejne 4-5 minut, aż sos zgęstnieje.

  1. Włóż kluski do formy. Drobno posiekaj warzywa i posyp kluski. Polać sosem i piec 30-35 minut. Wyjmij z piekarnika, posyp serem i piecz przez kolejne 5-7 minut, aż pojawi się skórka.

Chrupiące kluski

Chrupiące kluski

Czas gotowania: 25 minut

Do przygotowania 4-6 porcji potrzebne będą:

  • 1 opakowanie pierogów Lozhkarev
  • 1 łyżeczka papryka
  • 1 łyżeczka proszek czosnkowy
  • sól, świeżo zmielony czarny pieprz
  • olej roślinny do smażenia
  • Aby przesłać:
  • słodki sos chili
  • zielona cebula

Jak gotować:

  1. Knedle ugotować we wrzącej, osolonej wodzie zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Odcedź wodę i dopraw kluski papryką i czosnkiem w proszku.

  1. Rozgrzej patelnię z dużą ilością oleju roślinnego. Dodaj kluski i smaż w małych porcjach, obracając, aż do złotego koloru, od 3 do 5 minut.

  1. Przełóż na ręczniki papierowe, aby odsączyć nadmiar tłuszczu i podawaj z sosem chili i zieloną cebulką.

Pierogi w garnkach z pieczarkami i serem

Pierogi w garnkach z pieczarkami i serem

Czas gotowania: 40 minut

Do przygotowania 4-6 porcji potrzebne będą:

  • 1 opakowanie pierogów Lozhkarev
  • 300 g pieczarek
  • 1 cebula
  • 150 g kwaśnej śmietany
  • 200 g sera
  • 2 łyżki l. olej roślinny
  • sól, świeżo zmielony czarny pieprz

Jak gotować:

  1. Pieczarki pokroić w plasterki, a cebulę w półpierścienie.

  1. Rozgrzej patelnię z olejem roślinnym i smaż grzyby przez 3-4 minuty. Dodać cebulę i smażyć kolejne 5-6 minut.

  1. Kluski włóż do garnków. Na wierzchu ułóż grzyby i cebulę, dodaj 2-3 łyżki. l. śmietana.

  1. Do garnków wlać wrzącą wodę tak, aby przykryła kluski. Dopraw solą i pieprzem, przykryj pokrywkami i włóż do piekarnika nagrzanego do 200°C. Gotuj przez 20–25 minut.

  1. Zetrzeć ser. 5 minut przed gotowaniem ostrożnie otworzyć garnki, dodać ser i piec kolejne 5 minut bez przykrycia, aż ser się roztopi. Podawać na gorąco.

Reklama. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością „Tander”

Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #reklama #MagnitPOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGISortuj według popularności Jesteś już zarejestrowany na ? Zaloguj się lub zostaw komentarz jako gość Olga ZacharowaOlga Zacharowa2 grudnia 2022 r

Konstanta, dziękuję za radę dotyczącą robienia pierogów.

00OdpowiedźKonstancaKonstanca1 grudnia 2022 r

Czasami robię to danie z knedlami: na głębokiej patelni podsmażam cebulę i marchewkę, dodaję pokrojone pomidory, smażę do miękkości. Układam mrożone kluski, dolewam wodę tak aby przykryła kluski 1,5 – 2 cm, sól i pieprz, delikatnie mieszam. Przykryj pokrywką i gotuj na wolnym ogniu, aż kluski będą gotowe. Okazuje się bardzo smaczne. Musisz wypróbować sugerowane przepisy.

00Odpowiedź Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja