Kompot wiśniowy w 3-litrowych słoikach na zimę

Kompot wiśniowy w 3-litrowych słoikach na zimę

Anastazja 01 lipca 2023 r0,00Dodaj do ulubionychUdziałKompot wiśniowy Do przepisu

Jak złapać i zatrzymać lato? Wystarczy przygotować kompot wiśniowy na zimę w 3-litrowych słoikach! Następnie, w chłodną porę roku, można je otworzyć, wlać pachnący napój do szklanki i… Nie, nie wypić go jednym haustem, ale najpierw rozkoszować się aromatem, a potem powoli pić łyk za łykiem, wspominając spędzone dni na daczy w cieniu wiśni. Na koniec zjedz same owoce łyżką, wkładając na spodek czyste nasiona. Ogólnie prawdziwa przyjemność, prawdziwa medytacja. Przygotowanie kompotu wiśniowego jest tak proste, że poradzi sobie z tym procesem nawet początkująca gospodyni domowa. Wypróbuj i przekonaj się sam!

Złożoność: przeciętny Kalorie: 27000,00 kcal/porcja Porcje: 10 Gotowanie: 3 godziny Dodać. czas: 1 godzina Używany: 48,00 g/30,00 g/6660,00GotowanieŚniadanieKolacjaPopołudniowa przekąskaKolacjaPustyDrinkWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmMenu dla dzieciPiknikSKŁADNIKI NA 10 PORCJIwiśnia – 6 kgcukier 200 g na 1 l (łącznie 6 kg)zwykła woda Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Wiśnie myjemy, suszymy i odrywamy gałązki. Przygotuj 30 litrów wody i około 6 kg cukru. Nie zdziw się wodą. Nie kupuję wody, ale przepuszczenie takiej ilości wody przez filtr zajmuje trochę czasu.

Krok 2

Przygotuj 10 trzylitrowych słoików. Nie przepadam za ceremonią ze słoikami – po prostu myję je w wysokiej temperaturze w zmywarce. Do każdego przygotowanego słoika włóż po 500 g wiśni (około jednej czwartej słoika).

Krok 3

Teraz o ważnych sprawach. Wszystkie domowe przetwory wymagają wygodnych przyborów. Do przygotowania kompotów wygodnie jest używać patelni o pojemności co najmniej 5,5 litra. Będziemy także potrzebować chochli do ugotowania pokrywek. Przygotuj syrop na kompot: cukier w rondlu zalej wodą o wymaganym stężeniu i zagotuj.

Krok 4

Stopniowo napełniaj słoik wrzącą wodą; najpierw o ćwierć (aby nie pęknąć), a potem do góry. Jeśli masz pewną rękę, możesz nalewać bez lejka. Przykryj słoiki, nie przekręcając ich „gotowanymi” pokrywkami, umieść je w rondlu z wodą do sterylizacji na kolejne 30 minut. Następnie możesz zwinąć słoiki z kompotem, odwrócić je, zawinąć w prześcieradło i pozostawić powoli ostygnąć.

Krok 5

Następnego dnia odwróć słoiki i przechowuj je w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu (niekoniecznie w lodówce). Kompot najlepiej smakuje pijany schłodzony.

UWAGA DO GOSPODARKI

Jeżeli lubisz mniej słodkie kompoty to ilość cukru możesz zmniejszyć do 150 g. Boisz się, że takie przetwory będą gorzej przechowywane? Sterylizuj słoiki z kompotem dłużej i przechowuj je w lodówce do czasu użycia.

PRZYDATNE RADY

Słoiki po kompotach można wygodnie sterylizować w zmywarce. Można go również zastąpić piekarnikiem: słoiki ułóż na blasze wyłożonej ręcznikiem i włóż do szafki nagrzanej do 100-120 stopni na 15 minut.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja