Kompot wiśniowo-malinowy
gastronomia 07 września 2023 r5,00 (1)WskaźnikDodaj do ulubionychUdział0Komentarz Do przepisu
Dlaczego wszyscy uwielbiają kompot wiśniowo-malinowy? Ponieważ jest bardzo łatwy w przygotowaniu! Nie będziesz musiał usuwać nasion z wiśni, ponieważ użyjemy całej jagody. W ogóle nie zaleca się mycia malin. Pod warunkiem, że zebrałeś go z krzaka w swoim ogrodzie. Smak napoju jest bardzo ciekawy: lekko cierpki, wiśniowy i aromatyczna słodka malina. Ten kompot nasyci organizm witaminami i uratuje Cię od pragnienia w upalny dzień. W naszym przepisie będzie potrzebne dwa razy więcej wiśni niż malin. Ale możesz zmienić stosunek jagód według własnego gustu.
Złożoność: łatwo Kalorie: 103,96 kcal/porcję Porcje: 12 Gotowanie: 40 minut Używany: 0,61 g/0,38 g/24,36DrinkWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmMenu dla dzieciSKŁADNIKI NA 12 PORCJIwiśnie z pestkami – 600 gmaliny – 300 gcukier – 200 gwoda – 2,5 lmięta – 1 gałązka Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekran
Krok 1
Przygotuj wszystkie składniki, aby przygotować kompot wiśniowo-malinowy na zimę. Zacznij od przygotowania wiśni. Dokładnie opłucz jagody pod bieżącą wodą, usuń łodygi i zepsute owoce. Suchy.
Krok 2
Jeśli w suchy dzień zrywałeś maliny z ogrodu, nie musisz ich myć. Możesz też zrobić tak: umieść jagody na durszlaku i opuść je do garnka z wodą. Następnie osusz jagody na ręczniku kuchennym.
Krok 3
Dla określonej liczby jagód odpowiedni jest jeden trzylitrowy lub 3-litrowy słoik. Słoiki i pokrywki dokładnie umyj sodą, a następnie wysterylizuj parą lub w piekarniku. Suchy.
Krok 4
Rozłóż jagody w wysterylizowanych słoikach, naprzemiennie. Dodaj liście mięty. Rozłóż cukier pomiędzy słoiki i zalej połowę objętości wrzącą wodą. Przykryj pokrywkami i pozostaw na 10-15 minut.
Krok 5
Ponownie zagotuj pozostałą wodę na patelni. I napełnij słoiki wrzącą wodą aż po szyję. Zamykaj słoiki z kompotem sterylizowanymi pokrywkami.
Krok 6
Odwróć puste miejsca do góry nogami i zawiń je. Pozostawić na 24 godziny w temperaturze pokojowej. Następnie przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu, unikając bezpośredniego światła słonecznego.
UWAGA DO GOSPODARKI
Z ilości składników podanych w przepisie otrzymasz trzylitrowe słoiczki napoju. Jeśli jest więcej jagód, po prostu pomnóż wskazane proporcje 2 lub 3 razy.
PRZY OKAZJI
Innym sposobem na zachowanie witamin na zimę jest zamrażanie. Latem zbieraj i zamrażaj jagody. Zimą należy je wyjąć z zamrażarki i przepłukać ciepłą wodą. Następnie w rondlu zagotuj wodę, dodaj cukier, maliny i wiśnie. Następnie doprowadzić do wrzenia i zdjąć z ognia. Napój jest gotowy.