Kompot morelowy na zimę

Kompot morelowy na zimę

Kompot morelowy na zimę Do przepisu

Nawet jeśli nie pokroimy na kawałki, warto przygotować na zimę kilka słoików kompotu morelowego. Po pierwsze, bardzo miło jest otworzyć zimą słoiczek takiego kompotu i wlać do szklanki odrobinę lata. Po drugie, zimą prawie niemożliwe jest kupienie prawdziwych dojrzałych moreli lub kosztuje to tyle pieniędzy, że na pewno nie ugotujesz z nich kompotu.

Złożoność: przeciętny Kalorie: 130,75 kcal/porcja Porcje: 1 Gotowanie: 25 minut Dodać. czas: 12 godz Używany: 0,30 g/0,03 g/32,08PustyWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmMenu dla dzieciSKŁADNIKI NA 1 PORCJĘ400 g moreli 350 g cukru Tabela miar i wag PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Aby przygotować kompot morelowy na zimę, wybierz dojrzałe owoce, nieuszkodzone, niezbyt miękkie, ale też nie twarde. Jeśli chcesz zrobić kompot z pestkami, przekrój morele na pół i usuń pestkę.

Krok 2

Morele umyj w zimnej wodzie, odcedź na durszlaku i przełóż do wysterylizowanego trzylitrowego słoika. Słoik z morelami napełnij po brzegi wrzącą wodą, przykryj wysterylizowaną metalową pokrywką i odstaw na 10 minut.

Krok 3

Ostrożnie wlej wodę ze słoika na patelnię. Postaw patelnię na ogniu, dodaj cukier i zagotuj. Syrop gotuj przez 5 minut.

Krok 4

Wrzący syrop wlać do słoika (pamiętać, aby syropem zalać morele, aby słoik nie pękł!). Przykryj słoik ponownie pokrywką i odstaw na 10 minut.

Krok 5

Płyn ze słoika wlać na patelnię i ponownie zagotować, gotować na wolnym ogniu przez 3 minuty. Gorącym syropem zalej morele i zamknij słoik metalową pokrywką.

Krok 6

Na zimę słoik kompotu morelowego połóż do góry nogami na ręczniku i przykryj kocem. Pozostaw do całkowitego ostygnięcia. Przechowuj kompot w temperaturze pokojowej.

PRZYDATNE RADY

Jako podstawę możesz wziąć przepis na kompot morelowy na zimę, a następnie użyć swojej wyobraźni lub dostosować zawartość lodówki. Morele połączyć z brzoskwiniami, wiśniami, porzeczkami, dodać maliny lub agrest. Pamiętaj, jeśli dodasz kwaśne jagody, zwiększ ilość cukru o 50 g.

PRZY OKAZJI

W przypadku kompotu morelowego na zimę ważne jest, aby wybrać określone owoce, nie twarde, ale niezbyt miękkie. Te twarde najprawdopodobniej są niedojrzałe, nie da się z nich zrobić pachnącego kompotu, a te zbyt miękkie, nawet przy tak delikatnej metodzie konserwowania bez gotowania, prawdopodobnie rozerwą się i rozpadną na drobne kawałki .

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja