Kimchi

Kimchi

gastronomia 19 marca 2015 rKimchi, zdjęcie gotowego dania Do przepisu

Bez kimchi kiszona kapusta z przyprawami – pikantna i jednocześnie słodka – nie sposób wyobrazić sobie kuchni koreańskiej. Kimchi dobrze komponuje się z każdym jedzeniem, może z wyjątkiem deserów. Jedząc jedno niezwykle bogate w witaminy kimchi i ryż, możesz całkowicie przetrwać zimę! Nawiasem mówiąc, to nie musi być kapusta. Zamiast tego lub razem z nim możesz fermentować różne warzywa.

Złożoność: przeciętny Kalorie: 75,30 kcal/porcja Porcje: 8 Gotowanie: 30 minut Dodać. czas: 20 minut Używany: 5,11 g/1,19 g/11.14MarynowanieKuchnia koreańskaKolacjaKolacjaPrzekąskaWegetarianizm: pescetarianizmWegetarianizmSzybkoSKŁADNIKI NA 8 PORCJI1 duża główka kapusty pekińskiej o wadze około 1,2 kg 6 ząbków czosnku 4 cm świeżego korzenia imbiru 100 g solonych anchois 1 duża soczysta gruszka 1 średnia cebula mały pęczek zielonej cebuli 1 łyżka. l. mąka ryżowa cukier 1–2 łyżki. l. mielona ostra papryka czerwona sól gruboziarnista Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Usuń zewnętrzne liście z kapusty (rezerwa). Główkę kapusty przekrój na pół i namocz w wodzie na 15–20 minut. Następnie wyjąć z wody bez suszenia, posypać solą pomiędzy liście, umieścić w dużej misce, zalać wodą, przykryć zewnętrznymi liśćmi, odstawić na 4-6 godzin.

Krok 2

Soloną kapustę bardzo dokładnie opłucz, aby usunąć sól, lekko odciśnij i osusz, 2 godziny.

Krok 3

Zetrzyj gruszkę na grubej tarce. Czosnek, imbir i anchois rozetrzeć w moździerzu lub blenderze na pastę, dodać gruszkę.

Krok 4

Cebulę pokroić w cienkie półpierścienie, a cebulę w kawałki o długości 5 cm. Wymieszać oba rodzaje cebul w dużej misce. Mąkę ryżową zalać 50 ml wrzącej wody i zaparzyć, mieszając. Fajny.

Krok 5

Wymieszaj mieszaninę mąki ryżowej, czerwonej papryki, 1/4 łyżki. l. sól, cukier i pasta z imbiru, czosnku i anchois z gruszką. Wymieszać z cebulą. Następnie w powstałej mieszance umieść kapustę i dokładnie i równomiernie rozprowadź ją pomiędzy liśćmi. Na każdą połówkę głowy zostaw 2 zewnętrzne liście wolne.

Krok 6

Złóż wewnętrzne liście ciasno na pół, tak aby ich końce sięgały łodygi. Owiń jeden z zewnętrznych arkuszy wokół powstałego „kokonu”, a drugi arkusz owiń po drugiej stronie.

Krok 7

Włóż kapustę przekrojoną stroną do góry do pojemnika. Ułożone główki od początku przykryć pozostałymi liśćmi kapusty, docisnąć, zamknąć i pozostawić w temperaturze pokojowej na 24 godziny. Od czasu do czasu otwierać i dociskać rękami, aby wypełnić kapustę uwolnionym płynem. Po dniu kimchi można zjeść lub pozostawić w lodówce do fermentacji na kolejne 2-3 dni.

PRZY OKAZJI

Do kapusty dodajemy plasterki daikonu lub kalarepy, w ten sposób fermentujemy ogórki, kroimy je i nadziewamy pastą przyprawową. Do zalewy można dodać także małże, gruszki, kasztany i daktyle – to już dość tradycyjne dodatki.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja