Kasza pszenna na wodzie, krusząca
gastronomia 31 marca 2023 r5,00 (3)WskaźnikDodaj do ulubionychUdział0Komentarz Do przepisu
Prawidłowo ugotowana owsianka pszenna w wodzie okazuje się krucha i bardzo smaczna. Dlatego zdecydowanie warto nauczyć się gotować to danie. Ponadto owsianka pszenna zawiera także witaminy (A, grupa B), cenne minerały (wapń, magnez, cynk), dlatego może przynieść wymierne korzyści dla organizmu. Dietetycy zdecydowanie zalecają to danie w codziennej diecie, ponieważ pomaga oczyścić jelita i obniżyć poziom „złego” cholesterolu. Dodatkowo owsianka pszenna spożywana na śniadanie zaspokaja głód na długi czas, dzięki czemu prawdopodobieństwo zjedzenia dodatkowej przekąski zmniejsza się niemal do zera. Jeśli więc chcesz schudnąć lub zachować szczupłą sylwetkę, zapoznaj się z naszym przepisem i zastosuj go w praktyce.
Złożoność: łatwo Kalorie: 239,43 kcal/porcja Porcje: 2 Gotowanie: 30 minut Używany: 5,80 g/8,90 g/32,74KolacjaDrugie danieOwsiankaDanie główneMenu dla dzieciSKŁADNIKI NA 2 PORCJEpłatki pszenne – 150 gwoda pitna – 350 mlsól – 1/3 łyżeczki.masło – 30 gcukier – do smaku Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekran
Krok 1
Przygotuj składniki na owsiankę. W pierwszej kolejności opłucz kaszę pszenną. Wlać do głębokiej miski i zalać bieżącą wodą. Spłucz rękami. Odlej wodę i napełnij świeżą wodą. Kontynuuj w ten sposób, aż stanie się przezroczysty.
Krok 2
Do rondelka wsypujemy umytą kaszę pszenną. Napełnij wodą pitną i zagotuj. Dodać sól i wymieszać. Gotuj przez 20 minut na małym ogniu, od czasu do czasu mieszając.
Krok 3
Dodać masło i cukier do smaku. Zamieszać. Zamknij patelnię z owsianką pokrywką i pozostaw na 20 minut na rozgrzanym, wyłączonym piecu. Następnie podziel na porcje i podawaj.
UWAGA DO GOSPODARKI
Do owsianki pszennej można dodać dowolne suszone owoce (rodzynki, suszone morele, daktyle), a także orzechy. Latem to danie można uzupełnić świeżymi jagodami: okaże się bardzo smaczne.
PRZY OKAZJI
Kasza pszenna na wodzie należała niegdyś do najpopularniejszych dań kuchni rosyjskiej. Podano go na chrzciny, na świąteczny stół, a nawet na wesela: wierzono, że „złote ziarna” przyciągają do domu bogactwo i szczęście.