Kapusta kiszona z miodem

Kapusta kiszona z miodem

Konstanca 24 listopada 2023 r5.00(2)Dodaj do ulubionychUdziałKapusta kiszona w sosie miodowymKapusta kiszona w sosie miodowymKapusta kiszona w sosie miodowymKapusta kiszona w sosie miodowym Do przepisu

Kapusta kiszona z miodem to jedna z opcji przygotowania tej popularnej i niewątpliwie bardzo udanej przekąski. To prawda, niektórzy zapytają, mówią, po co w ogóle robić solankę w tym przypadku, a nawet ją słodzić. Oczywiście według klasyków do warzyw dodaje się wyłącznie sól. Ciepła solanka z miodem i cukrem przyspiesza jednak proces fermentacji, dlatego kiszona kapusta w rondlu zajmie nie więcej niż trzy, a nawet dwa dni. Tak więc w warunkach braku czasu ten przepis stanie się prawdziwym ratunkiem.

Złożoność: łatwo Porcje: 10 Gotowanie: 1 godzina Dodać. czas: 48 godzSolenie, fermentacjaKonserwowanieChłodzenieKolacjaKolacjaPustyPrzekąskaWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmImpreza, bufetUrodzinyNowy RokBoże NarodzenieSKŁADNIKI NA 10 PORCJIkapusta biała – 2 kgmarchewka – 300 gpieprz czarny – 10 szt.liść laurowy – 4–5 szt.Na 1 litr wody:sól – 1 łyżka. l.cukier – 1 łyżka. l.miód – 2 łyżki. l. Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Przygotuj kapustę. Usuń górne liście z główek kapusty. Jedną całość włóż do kuchenki mikrofalowej. Włącz na maksymalną moc i gotuj przez 2-3 minuty.

Krok 2

Wyjmij kapustę z kuchenki mikrofalowej. Następnie ostrożnie odetnij liście i połóż je na dnie emaliowanego garnka o pojemności 7–10 litrów (zostaw 5–7 sztuk). Drugą główkę kapusty posiekaj i włóż do dużej miski.

Krok 3

Marchew obierz, dokładnie umyj i zetrzyj na grubej tarce. Dodać do kapusty i dokładnie wymieszać, pocierając rękami, aby puścić sok. Umieścić w rondlu nad liśćmi kapusty, posypać pieprzem i liśćmi laurowymi.

Krok 4

Przygotuj solankę (4–5 l). Przygotuj więcej: lepiej zostawić trochę niż za mało. Na patelnię wlej gorącą wodę. Dodaj sól, cukier i miód. Zamieszać.

Krok 5

Powstałą solanką zalej kapustę i marchewkę na patelni. Na wierzchu połóż pozostałe liście. Naciśnij dłońmi. Na wierzch nałóż mniejszą pokrywkę i umieść odważnik o wadze około 2 kg.

Krok 6

Pozostaw kapustę do fermentacji w temperaturze pokojowej. Po dniu przebij go do dna długim szaszłykiem lub pałeczkami azjatyckimi, aby nagromadzone gazy wydostały się na powierzchnię.

Krok 7

Za około 3 dni kapusta kiszona będzie gotowa. Umieść go w dużych, czystych słoikach, przykryj plastikowymi pokrywkami i przechowuj w lodówce.

PRZYDATNE RADY

Czas dojrzewania zależy od wielu czynników: rodzaju kapusty, wody, jakości miodu i temperatury w mieszkaniu. Pamiętaj, aby okresowo smakować kapustę, aby nie uległa nadmiernemu zakwaszeniu.

PRZY OKAZJI

Kapustę kiszoną można podawać w czystej postaci, doprawioną olejem słonecznikowym lub stosować jako składnik sałatek, np. w winegrecie.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja