Kandyzowany imbir
gastronomia 06 lipca 2013 r Do przepisu
Wśród suszonych owoców kandyzowany imbir ma szczególną wartość. Rzadko kiedy ktoś odważa się go tak zjeść – pomimo moczenia i gotowania, nadal pozostaje dość ostry. Ale są desery, których bez niego po prostu nie da się przygotować! Na przykład tradycyjny świąteczny budyń lub kompot rabarbarowy.
Złożoność: przeciętny Kalorie: 112,30 kcal/porcja Porcje: 10 Gotowanie: 2 godziny 30 minut Używany: 0,29 g/0,13 g/27,45PustyWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmSKŁADNIKI NA 10 PORCJIRozpocznij gotowanie na 4 godziny przed podaniem2 duże kawałki korzenia imbiru (każdy 7-8 cm)1 szklanka cukru1 łyżeczka sól Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekran
Krok 1
Imbir obierz i pokrój w plasterki o grubości około 1/2 cm. Plasterki zalej zimną wodą ze szczyptą soli i gotuj przez 30 minut. Opłucz i ponownie dodaj wodę, gotuj przez 20 minut. Powtórz tę czynność jeszcze 2 razy, za każdym razem dodając szczyptę soli do świeżej wody, zalej imbir 4 szklankami świeżej wody i dodaj cukier. Doprowadzić do wrzenia i gotować na wolnym ogniu bez przykrycia na małym ogniu, aż syrop zgęstnieje, około 1,5 godziny.
Krok 2
Blachę do pieczenia wyłóż papierem pergaminowym i posyp cienką warstwą cukru. Wyjmij plasterki imbiru z syropu widelcem i po obtoczeniu każdego w cukrze ułóż je na blasze do pieczenia do wyschnięcia na co najmniej 1 godzinę. Kandyzowany imbir przełóż do hermetycznego pojemnika – będzie tam przechowywany przez 2- 3 miesiące Wskazówka gastronomiczna Spróbuj dodać drobno posiekany kandyzowany imbir do lekko zmiękczonych zwykłych lodów imbirowych – następnie szybko wymieszaj i ponownie zamroź. Podawać posypane kawałkami piernikowych ciasteczek.