Kandyzowany imbir
gastronomia 18 lutego 2015 r Do przepisu
Owoce kandyzowane są znane każdemu i prawie każdy je lubi. Kandyzowane korzenie, takie jak imbir, to czysta egzotyka. Imbir jest nie tylko słodki, ale i pikantny! Naszym zdaniem smak jest wyśmienity, a takie kandyzowane owoce można wykorzystać na bardzo różnorodne sposoby. Obejmuje to po prostu delektowanie się nimi podczas „przekąski” na bazie zielonej herbaty. Właśnie w tej formie Marco Polo próbował ich kiedyś w Chinach.
Złożoność: przeciętny Porcje: 30 Gotowanie: 2 godziny Dodać. czas: 25 minutGotowanieKuchnia azjatyckaPopołudniowa przekąskaDeserPustyImpreza, bufetSKŁADNIKI NA 30 PORCJI500 g bardzo świeżego korzenia imbiru 2,5 szklanki cukru plus trochę cukru do obtoczenia Tabela miar i wag PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekran
Krok 1
Obierz imbir, usuń twarde i wysuszone części (oraz te, które przyciemniły). Cienko pokrój miąższ.
Krok 2
Plasterki włóż do rondla o grubym dnie i zalej dużą ilością zimnej wody. Doprowadzić do wrzenia na średnim ogniu i gotować przez 15–20 minut. Odcedź na durszlaku.
Krok 3
Włóż imbir z powrotem na patelnię, dodaj cukier i 2/3 szklanki wody. Mieszaj, postaw na średnim ogniu, zagotuj i gotuj, ciągle mieszając, aż plasterki imbiru będą prawie przezroczyste, a cały płyn odparuje, około 25 minut. Zmniejsz ogień do niskiego poziomu i gotuj, kontynuując mieszanie, aż mieszanina na patelni będzie prawie sucha, kolejne 10 do 15 minut.
Krok 4
Połóż plastry na wyłożonej folią lub pergaminem i naoliwionej ruszcie; pozostawić do wyschnięcia na 30 minut. Następnie obtaczamy plasterki imbiru w pozostałym cukrze i jeszcze trochę suszymy. Umieścić w szczelnie zamkniętym pojemniku.
PRZY OKAZJI
Kandyzowany imbir przechowywany w szczelnie zamkniętym pojemniku można przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu przez około 3 miesiące.