Julienne w tartalkach z grzybami w piekarniku

Julienne w tartalkach z grzybami w piekarniku

gastronomia 26 grudnia 2023 r5.00(1)Dodaj do ulubionychUdziałJulienne w tartalkach z grzybami w piekarniku Do przepisu

Julienne w tartalkach z grzybami w piekarniku to wygodny sposób na podanie przystawki na stole bufetowym. Tarty można upiec lub kupić gotowe, na szczęście są już dostępne w prawie każdym sklepie spożywczym. Tartaletki można upiec z ciasta kruchego i francuskiego lub zrobić bułkę tartą z gotowych niesłodzonych ciasteczek lub krakersów, wymieszać z masłem i włożyć do foremek. Ale najłatwiej jest upiec tartaletki z cienkiego lawaszu.

Złożoność: przeciętny Kalorie: 199,82 kcal/porcję Porcje: 10 Gotowanie: 1 godzina 30 minut Używany: 7,11 g/15,65 g/11,19Danie główneSKŁADNIKI NA 10 PORCJIDla Julienne:pieczarki – 500 gkrem 20% – 150-200 mlser – 100 gcebula – 1 szt.olej roślinnysólświeżo zmielony czarny pieprzNa tartaletki:mąka – 100 gmasło – 60 gżółtko – 1 sztukacukier puder – 1 łyżeczka.sól – 1/4 łyżeczki. Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Zagnieść ciasto kruche na tartaletki. Aby to zrobić, wyjmij wcześniej masło i jajko z lodówki – podczas wyrabiania powinny mieć temperaturę pokojową.

Krok 2

W głębokiej misce za pomocą miksera ubić masło z solą i cukrem pudrem. Do masła dodajemy żółtko i ubijamy na gładką masę. Do masy jajeczno-maślanej przesiej mąkę i wymieszaj mikserem, aż utworzą się okruszki.

Krok 3

Połóż ciasto na powierzchni roboczej i szybko ugniataj, aż będzie gładkie. Jeśli ciasto jest zbyt miękkie, podczas wyrabiania dodać trochę więcej mąki. Gotowe ciasto rozwałkować na warstwę o grubości 3-4 mm.

Krok 4

Za pomocą foremek do tartaletek wycinaj z arkusza ciasta kółka. Odwróć foremki i ostrożnie i równomiernie rozłóż ciasto na całej powierzchni. Foremki wkładamy do zamrażarki na 10-15 minut.

Krok 5

Rozgrzej piekarnik do 180°C. Ułóż tartaletki w foremkach na nagrzanej blasze do pieczenia, włóż do piekarnika i piecz przez 10-15 minut. Uważaj, aby tartaletki się nie przypaliły. Upieczone tartaletki wyjmij z piekarnika i pozostaw do wystygnięcia bezpośrednio w foremkach.

Krok 6

Pieczarki pokroić w cienkie plasterki, a następnie w paski. Rozgrzewamy głęboką patelnię z grubym dnem i smażymy grzyby bez oleju, od czasu do czasu mieszając, aż wypłynie nadmiar wilgoci.

Krok 7

Cebulę pokroić w małe kostki. Na patelnię z pieczarkami wlej odrobinę oleju roślinnego i smaż, ciągle mieszając, przez 1 minutę. Dodajemy cebulę i smażymy ją z grzybami przez 3-4 minuty.

Krok 8

Na patelnię z pieczarkami i cebulą wlej śmietanę, dodaj sól i pieprz, dokładnie wymieszaj. Ciągle mieszając, gotuj kolejne 3-4 minuty, aż krem ​​zgęstnieje. Na koniec spróbuj julienne i w razie potrzeby dodaj sól.

Krok 9

Zetrzyj ser na średniej tarce. Wyjmij tartaletki z foremek. Napełnij tartaletki grzybową julienne, posyp serem i włóż do piekarnika na 7-10 minut. Poczekaj, aż ser uzyska złocistobrązową skórkę i będzie gotowy do podania.

UWAGA DO GOSPODARKI

Te kruche tartaletki można przechowywać w szczelnym pojemniku przez około miesiąc, więc można je upiec z dodatkiem. Dzięki temu będziesz mieć je zawsze pod ręką na szybką, pyszną przekąskę.

PRZY OKAZJI

Liczba tartaletek z grzybami julienne na porcję może się różnić w zależności od wielkości kokilek. Duża tarta, która ma mniej więcej taką samą objętość jak klasyczna tarta do kokoty, można upiec w foremkach do babeczek i muffinek.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja