Jak zrobić magiczny biszkopt kremowy, który zamienia się w 3-warstwowe ciasto

Jak zrobić magiczny biszkopt kremowy, który zamienia się w 3-warstwowe ciasto

Szczerze mówiąc, nie mamy zaufania do wirusowych przepisów pochodzących z TikToka i Instagrama. Nie mogliśmy jednak przejść obojętnie obok ciasta, które przygotowane jest w jednej formie, a po wystygnięciu zamienia się w ciasto trójwarstwowe. I oni to przygotowali. I udało nam się za pierwszym razem!

Przepis na Instagramie „Magiczny quiche” zapoczątkowany przez fotografa, autora książki kucharskiej i blogerka Joanna Chismaru (Jo Cooks). To naprawdę niesamowite pieczenie! Ciasto robione jest z ciasta, którego konsystencja przypomina trochę naleśniki drożdżowe. Zaczyna się od piekarnika w naczyniu żaroodpornym, a potem zamienia się w trójwarstwowe ciasto z warstwą biszkoptu, kremem w środku i cienką warstwą przypominającą spód sernika.

Wszystkie składniki są jak najbardziej dostępne: jajka, mąka, cukier puder, wanilia (użyliśmy cukru pudru waniliowego), masło i mleko. Wszystko! Najtrudniej jest uchwycić odpowiedni moment, w którym trzeba wyjąć formę z piekarnika. I pamiętaj, aby wypieki całkowicie ostygły, aby ciasto nie było gorące, a nawet ciepłe! Wtedy wydarzy się magia tego ciasta!

Blogerka stwierdziła, że ​​na to ciasto jest tylko 6 składników, ale można dodać kardamon, mielony cynamon i być może chipsy czekoladowe. Nie próbowaliśmy, bo testowaliśmy oryginalny przepis. Do ubicia białek dodaliśmy tylko małą szczyptę soli morskiej, ale można się bez niej obejść.

Przepis na „Magiczny biszkopt z kremem”

Magiczny biszkopt z kremem autorstwa Joanny Chismaru
Magiczny biszkopt z kremem autorstwa Joanny Chismaru

Aby przygotować ciasto na 6-8 porcji, potrzebujesz:

  • 4 duże jajka w temperaturze pokojowej
  • 150 g cukru pudru
  • 130 g miękkiego masła
  • 1 łyżeczka cukier puder z wanilią lub jeśli chcesz, aby Twoje wypieki miały mocniejszy aromat wanilii, użyj około 1/3 laski wanilii
  • 120 g mąki premium
  • 500 ml mleka o temperaturze pokojowej
  • sól morska
  1. Jajka dzielimy na białka i żółtka. W dużej misce ubić żółtka mikserem z cukrem pudrem na średnich obrotach, aż masa będzie puszysta i jasna. Spróbuj – prawie nie powinieneś czuć cukru pudru.
  2. Masło pokroić na kawałki o wymiarach około 1×2 cm i dodać do ubitych żółtek. Kontynuuj ubijanie mikserem. Nawet nie zmieniliśmy nasadki, ale do ubijania użyliśmy klasycznej. Jeśli pozostały małe kawałki, mniej więcej wielkości czarnego pieprzu, nie martw się – później się rozproszą.
  3. Mąkę przesiej na powierzchnię zawartości miski. Ubijaj na niskiej i średniej prędkości, aż masa będzie gładka. Nie powinno być żadnych grudek!
  4. Wlać mleko i mieszać, aż masa będzie gładka. Cóż, niepokój się, że ciasto okazuje się płynne. Jego przygotowanie jeszcze się nie skończyło!
  5. Białka ubić z cukrem waniliowym i solą. Ubijaj, aż powstanie sztywna piana, jak w przypadku bezy. Wtedy można odwrócić miskę z ubitymi białkami i będą się trzymać razem.
  6. Za pomocą szpatułki lub łyżki dodawaj partiami białka do ciasta. Mieszaj ciasto kilkoma ruchami od dołu do góry. Aby uzyskać maksymalną jednorodność, nie trzeba długo mieszać. W cieście powinny pozostać drobne drobinki ubitego białka – to ważne! Teraz ciasto jest gotowe. Jest umiarkowanie puszysty i płynny. I pyszne!
  7. Wlać ciasto do formy. Użyliśmy żaroodpornej tortownicy o średnicy 25 cm, na której dnie ułożyliśmy papier do pieczenia i zabezpieczyliśmy pierścieniem z klamrą. Nic nie było smarowane olejem. Następnym razem weźmiemy mniejszą formę – o średnicy 22 lub 24 cm, aby ciasto było wyższe.
  8. Piec w piekarniku nagrzanym do 160°C przez 40 minut. Sprawdź gotowość ciasta. Powierzchnia powinna być złocista, a środek będzie mocno drgał, jeśli lekko potrząśniesz patelnią. Kontynuuj gotowanie przez kolejne 15-20 minut. Środek nie powinien być całkowicie wypieczony. Niech pozostanie trochę „chwiejny”. Wykorzystaj chwilę! Ciasto będzie puszyste w piekarniku, a potem trochę się uspokoi, ale nie ma innego wyjścia.
  9. Wyjmij patelnię z piekarnika. Przykryj ręcznikiem i odstaw do całkowitego wystygnięcia ciasta. Nie przykrywać folią ani niczym innym, aby zapobiec tworzeniu się skroplin. Gdy ostygnie, można udekorować jagodami, posypać cukrem pudrem, a nawet polać polewą czekoladową (opcjonalnie), ale lepiej – po raz pierwszy – spróbować „na czysto” i miejmy nadzieję, że bez skazy.

Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #ciasto #pieczenie na herbatę #krem #instagram #TikTokPOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGI Jesteś już zarejestrowany na ? Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja