Jak zrobić herbatę z ziół zebranych latem i 5 supermiksów
Olga Zacharowa 12 listopada 2021 r4,80 (5)WskaźnikDodaj do ulubionychUdział2Komentarz
Po lecie pozostają nie tylko liczne zdjęcia, ślady opalenizny i miłe wspomnienia. Wiele osób zaopatruje się w różnego rodzaju pachnące zioła, liście i kwiaty, aby później – jesienią i zimą – przygotować z nich herbaty i inne rozgrzewające napoje. Poranna herbata z dziką różą i przyprawami Cię rozbudzi. Filiżanka czarnej herbaty z liśćmi porzeczki zachęci do nieśpiesznych wieczornych rozmów. Herbata z rumiankiem i oregano odgoni troski dnia i pozwoli spokojniej zasnąć.
Jak wybrać herbatę
Jeśli chodzi o wybór właściwego rodzaju herbaty do mieszanki, należy zacząć od maksymalnej prostoty smaku. Do mieszania nadają się wyłącznie herbaty bezsmakowe. Wyjątkiem jest zielona herbata jaśminowa i to tylko wtedy, gdy stosowane przez Ciebie suplementy mają bardzo delikatny aromat, który nie przyćmi jaśminu.
Zapomnij na chwilę o ulubionym Earl Grey i oolongach, preferuj assam, angielską herbatę śniadaniową lub prosty, ale wysokiej jakości zielony proszek do broni. I pamiętajcie, że herbata czarna ma bardziej dominujący smak niż herbata zielona, dlatego lepiej komponuje się z gorzkimi ziołami i przyprawami (np. szałwią i pieprzem).
W większości pachnące zioła można łączyć z dowolnym rodzajem herbaty: czarną, zieloną i białą. Tylko pod warunkiem, że zostaną przygotowane w miękkiej wodzie, aby smak i aromat herbaty mógł się w pełni rozwinąć.
Jak mieszać herbatę i zioła
Dodatki do herbat ziołowych mogą być najprostsze, jednoskładnikowe lub mogą stanowić złożone zestawy – od dwóch do dziesięciu ziół. Trzeba je ze sobą łączyć oczywiście według własnego gustu, ale nadal obowiązują pewne zasady. Zwykle w mieszance dominuje jeden składnik, na przykład rozmaryn, porzeczka lub mięta – a reszta tylko z nim współgra.
Jeśli chcesz poeksperymentować z mocnymi zapachami, przynajmniej wybieraj je z różnych „obszarów”. Powiedzmy, pikantne zioło plus liście krzewu jagodowego i przyprawy. Całe przyprawy – cynamon, anyż, suszony korzeń imbiru, gałka muszkatołowa, goździki, anyż, wanilia, ziele angielskie – dodają kolekcji szczególnego uroku. Zapewniają nie tylko niesamowity smak, ale i mnóstwo witamin! Weź owoce cytrusowe, aby im pomóc – ich sok i skórkę, a liczba możliwych opcji będzie nieograniczona.
Idealne połączenia herbat, ziół i przypraw
- Liście malin + plasterki pomarańczy + cynamon
- Szałwia + melisa + ziele angielskie + goździki
- Słodka mięta + ćwiartki cytryny + anyż gwiazdkowaty
- Tymianek + oregano (oregano) + skórka z cytryny
- Liście wiśni + liście truskawek + laska wanilii
Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #jakgotować #przyprawy #zdrowie #zdrowe odżywianie #herbaty ziołowePOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGISortuj według popularności Jesteś już zarejestrowany na ? Zaloguj się lub zostaw komentarz jako gość Swietłana Gorbunienko18 czerwca 2010
Witam miłośników pysznych i zdrowych herbat ziołowych! Zarówno latem, jak i zimą (z suszonych składników) robię następujące herbaty ziołowe – liście malin i porzeczek, liście wiśni i cienkie ogonki, dzika róża oraz niektóre jagody: maliny, truskawki, aronia, jeżyny. Zaparzam cały ten blask wrzącą wodą i pozostawiam na godzinę do jednego dnia. Herbata ta jest nie tylko smaczna, ale i zdrowa – w jagodach i dzikiej róży jest mnóstwo witamin, liście malin bardzo dobrze usuwają nadmiar płynów z organizmu, a liście porzeczki oprócz jasnego smaku działają przeciwbólowo. -działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Zimą, podczas przeziębień, a także dla rozgrzania się, dodaję do tej herbaty drobno posiekany korzeń imbiru.
00Odpowiedź
31 maja 2010
Witam miłośników napojów ziołowych! Na daczy, szczególnie przy chłodnej pogodzie, bardzo smacznie parzyć świeży imbir z miodem, cytryną, kawałkami jabłek i cynamonem, można dodać goździki, ale to nie dla każdego… Pysznie jest parzyć miętę i mała czarna herbata z tymiankiem.
00Odpowiedź Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych