Jak połączyć świetną przekąskę, marzenie każdej dziewczyny i Nowy Rok

Jak połączyć świetną przekąskę, marzenie każdej dziewczyny i Nowy Rok

Jak połączyć świetną przekąskę, marzenie każdej dziewczyny i Nowy Rok

Olga Zacharowa 24 listopada 2021 r4,67 (3)WskaźnikDodaj do ulubionychUdział1Komentarz

Świąteczny rosyjski stół to zawsze mnóstwo przystawek, niemożliwych bez marynat, marynat i fermentacji. W wielkiej tajemnicy dzielimy się z Wami przepisem na doskonałą szybką przekąskę, którą Wasi goście na długo zapamiętają miłymi słowami.

Historyczny przepis Ogórki w Temce w nowym wydaniu

Latem odwiedziliśmy Niżny Nowogród. Wśród innych ciekawych miejsc odwiedziliśmy Rynek Środkowy. Tam między innymi próbowaliśmy lokalnych ogórków kiszonych. Tutaj nie są proste, ale z Podnovyi. Wcześniej była to osada pod miastem, słynąca z małych ogórków kiszonych (obecnie korniszonów i jeszcze mniejszych), które późną jesienią fermentowano w dyniach (lokalna nazwa tego warzywa to „tebeka” / „tebeki”). Otwórzmy słownik objaśniający Władimira Dahla i przeczytajmy, że temka to słowo żeńskie, należy do dialektów Niżny Nowogród i Kostroma i oznacza „dynię”. „W Podnowej kiszą ogórki w temkach. Tebechniki, chłopskie danie z dyni.” Słowo to wymawia się także jako „tewiaka”, a w Małej Rosji – „kabaka”.

Słynny mechanik Iwan Pietrowicz Kulibin, „Archimedes z Niżnego Nowogrodu”, po przeprowadzce do stolicy, tęsknił za ogórkami w Temce i nakazał pozostałym krewnym w Niżnym, aby surowo wysyłali mu „przysmaki z Niżnego Nowogrodu”. Historyk M.P. Pogodin, podróżując wzdłuż Wołgi w połowie XIX wieku, w notatkach podróżniczych zapisał się na temat szczególnej sztuki marynowania ogórków mieszkańców Podnowa.

Mieszkańcy osady utrzymywali w tajemnicy markowe ogórki dostarczane na dwór Katarzyny II, a nawet zawierali małżeństwa tylko wśród współmieszkańców, aby nie zdradzić tajemnicy obcym. Wiadomo, że były to twarde ogórki szklarniowe z ostatnich zbiorów. Solono je w dyni, z której wybierano miąższ, do której do smaku dodawano chrzan, czosnek, koper, liście dębu, porzeczki i wiśni.

Obecnie mieszkańcy Podnowego, niestety, nie przygotowują już w ten sposób ogórków, ale nadal robią doskonałe marynaty.

Oczywiście nie próbujemy przywracać przepisu na ogórki Podnowa, ale zdecydowanie zalecamy skorzystanie z samego pomysłu oryginalnej prezentacji marynat. Do przygotowania przekąski potrzebne będą: 1 dynia o wadze około 4-4,5 kg, 1,5 kg gotowych lekko solonych ogórków (kupuj je na rynku, marynuj samodzielnie w worku lub w wodzie mineralnej), główkę czosnku, para parasoli koperkowych i woda pitna lub słaby roztwór soli fizjologicznej.

Odetnij górę dyni, aby utworzyć pokrywkę. Zaostrzoną łyżką wydrąż miąższ, tak aby ścianki były dość grube. Do środka wlej wodę lub jeszcze lepiej sól fizjologiczną (zapobiegnie to szybkiemu psuciu się dyni). Dodać obrane ząbki czosnku, parasolki koperkowe i ewentualnie liście wiśni lub porzeczki. To wszystko. Danie jest gotowe do podania.

Nie zapomnij pamiętać, że dynia, stając się powozem, odegrała ważną rolę w życiu pięknej Kopciuszka i pomogła jej spotkać księcia.

Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #dynia #marynaty #nowy rok #przekąska #Biały Królik #Nowy Rok 2020POWIĄZANE MATERIAŁYUWAGISortuj według popularności Jesteś już zarejestrowany na ? Zaloguj się lub zostaw komentarz jako gość KonstancaKonstanca31 grudnia 2019 r

Bardzo ciekawy pomysł!

00Odpowiedź Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja