Pomysł jest taki, aby użyć olejki aromatyczne Zamiast tradycyjnych przypraw, zawitała z kuchni restauracyjnych do codziennej praktyki kulinarnej. Można kupić świeży rozmaryn i nałożyć go na kawałek jagnięciny, można też kupić olejek rozmarynowy i napełnić nim strzykawkę z insuliną. Tak, zgadza się. I to działa bardzo dobrze. Nawet pomimo ogromnej liczby szczegółów, które należy wziąć pod uwagę.
1. Różnorodność. Tradycyjnie niektóre przyprawy dodaje się do słonych wypieków, inne zaś do słodkich. Dlatego niektórzy nazywają się „słony„i inne”słodki” Dlatego olejki eteryczne otrzymały te same nazwy.
Słony: olejek goździkowy, kolendra, rozmaryn, kminek, tymianek, czosnek, kminek, zatoka, oregano, koper, estragon, bazylia, imbir, mięta, czarny pieprz i cytryna.
Słodki: olejki z cynamonu, bergamotki, lawendy, gałki muszkatołowej, mięty, wanilii i pomarańczy oraz olejek różany.
Jednak we współczesnej kuchni rozmaryn pasuje do słodkich, a bergamotka do słonych. Dlatego przede wszystkim kieruj się zdrowym rozsądkiem.
2. Jakość . Nie każdy olejek nadający się do aromaterapii można stosować w żywności. Tylko całkowicie naturalne, w stu procentach, od wielokrotnie sprawdzonej firmy.
3. Stosowanie. Olejków eterycznych nie należy wlewać bezpośrednio do naczynia. Najpierw musisz przygotować rozwiązanie. Nie nadaje się ani woda, ani bulion, ani żadne inne media na bazie wody – olejki eteryczne pozostają w nich skoncentrowane. Wymaga tłuszczu, a mianowicie dowolny olej jadalny w stabilnym stanie płynnym, śmietana, śmietana lub surowe żółtko jajaostrożnie oddzielony od białka. Nadaje się również syrop, miód i mocny alkohol.
Alternatywnie możesz zmieszać masło z ciastem przygotowanym z rafinowanego cukru. Proporcje w jakich należy wymieszać olej i bazę to: maksymalnie jedna kropla na 10 ml podłoża. Tutaj z pomocą przychodzi strzykawka.
4. Mechanika wejściowa. Najłatwiej dodać olejek eteryczny pod koniec gotowania, aby jak najmniej się nagrzał. Wystarczy go wziąć i wylać na naczynie, a po minucie zdjąć z ognia (jeśli tam stał). Guacamole, sosy kremowe, majonez, terrina na zimno lub zapiekanki z gorącym mięsem lub dziczyzną – oczywiste jest, że wszystkie te potrawy idealnie nadają się do kuracji olejkami eterycznymi.
Jednak trochę wyobraźni nigdy nie zaszkodzi. Na przykład, aby przygotować makaron z sosem pomidorowym, musisz wziąć 350 g suchego makaronu, 1 kg pomidorów, 2 krople oliwy rozmarynowej, 2 krople oliwy bazyliowej i trochę soli do smaku. Oliwę rozmarynową wraz z łyżką oliwy z oliwek wlewamy do wrzącej wody, w której gotujemy makaron, a do przygotowanego sosu pomidorowego dodajemy oliwę bazyliową.
Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #olej roślinny #pikantne zioła #oliwa z oliwek #przyprawy #jak gotować #pachnący olejPOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGI Jesteś już zarejestrowany na ?
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych