Jak gotować małe pierogi: okazuje się, że są niuanse

Jak gotować małe pierogi: okazuje się, że są niuanse

Jak gotować małe pierogi: okazuje się, że są niuanse

Olga Siutkina 02 lutego 2024 r

Moja babcia, odkrajając kromkę chleba, zawsze mówiła: usta cieszą się z dużego kawałka. Zatem to powiedzenie w ogóle nie odnosi się do pierogów. Knedle powinny być małe, schludne, na jeden kęs. Jak inaczej? W przeciwnym razie, gdy go ugryziesz, bulion wycieknie. Ale to jest najważniejsze w soczystych, porządnych pierogach. W skorupie ciasta powinien zachować się pyszny bulion wraz z klopsikami.

Małe pierogi

O czym porozmawiamy w artykule:

  • Klasyczne mięso mielone na małe pierogi
  • Ciasto na pierogi
  • Rozwałkowanie ciasta na małe knedle 1. metoda 2. metoda
  • Jak gotować małe kluski

W ten sposób od razu ujawniają się wszystkie sekrety kluski: powinna być mała, mięso soczyste, a ciasto cienkie i trwałe. Wszystko w tej klusce jest idealne!

Waga kluski, o której mowa powinna wynosić około 12 g. Ponadto stosunek ciasta do mięsa wynosi 50/50. Dużo ciasta bez smaku, nikt tego nie lubi. Dużo mięsa w cienkim cieście także problemy. Po pierwsze, takie ciasto może się rozerwać podczas gotowania. Po drugie, cienkie ciasto z mięsem mielonym nadaje pierogom niebieskawy kolor. A smak jest bardziej harmonijny, gdy kluska ma ciało. Mięso i ciasto są w odpowiednich proporcjach, nawet jeśli są malutkie.

A propos maleńkich klopsików mięsnych w cieście drążek prysznicowy. To zupa azerbejdżańska z produktami przypominającymi kluski. Rzemieślnicy robią je tak małe, że w łyżce stołowej zmieści się 10–11 sztuk. No cóż, nasz klusek ruski mieści się w jednej łyżeczce. Możesz go wypróbować podczas rzeźbienia.

Duszbara – zupa azerbejdżańska z małymi knedlami
Duszbara – zupa azerbejdżańska z małymi knedlami

Baza do klusek pyszne mięso mielone. Najlepsze uzyskuje się z dwóch rodzajów mięsa: wołowego i wieprzowego, równomiernie podzielonych. Ale cięcie jest ważne w przypadku mięsa mielonego. Nie potrzeba żadnych bonusów. Wołowina zad, zad, łopatka. Wieprzowina powinna zawierać tłuszcz kark, bok lub szynka z tłuszczem. Tłusta wieprzowina gwarancja soczystości. Czasami wkładają nawet więcej wieprzowiny niż wołowiny. Można oczywiście połączyć więcej niż dwa rodzaje mięsa, dodając jagnięcinę, indyka, kurczaka, łosia, jelenia, Każdy z nich nada klusce własnego, niepowtarzalnego smaku.

Podstawą pysznych pierogów jest odpowiednie mięso mielone
Podstawą pysznych pierogów jest odpowiednie mięso mielone

Do mięsa mielonego nie trzeba dodawać dużej ilości cebuli. Sok z cebuli nie doda smaku, ale może sprawić, że kluski będą twardsze. Istnieje opinia, że ​​cebulę na kluski należy najpierw podsmażyć. Możesz spróbować wybrać to, co lubisz najbardziej. Ale smaż tylko na maśle, bez oleju roślinnego!

Do mięsa mielonego potrzebna jest odrobina cebuli, w przeciwnym razie kluski będą twarde. Można go wstępnie podsmażyć na maśle
Do mięsa mielonego potrzebna jest odrobina cebuli, w przeciwnym razie kluski będą twarde. Można go wstępnie podsmażyć na maśle

Sól około 1,5% masy mięsa mielonego. Knedle muszą być dobrze osolone, w przeciwnym razie będą mdłe i pozbawione smaku. W razie potrzeby dodaj zmielony czarny pieprz i czosnek. Konieczne jest dodanie wody do mięsa mielonego, aby uzyskać soczystość!

Knedle muszą być dobrze osolone, w przeciwnym razie będą mdłe i pozbawione smaku. I zdecydowanie musisz dodać trochę wody do mięsa mielonego.
Knedle muszą być dobrze osolone, w przeciwnym razie będą mdłe i pozbawione smaku. I zdecydowanie musisz dodać trochę wody do mięsa mielonego.

Klasyczne mięso mielone na małe pierogi

Klasyczne mięso mielone na małe pierogi
Klasyczne mięso mielone na małe pierogi

Czego potrzebujesz:

  • 370 g wołowiny
  • 370 g wieprzowiny
  • 1 duża cebula
  • 1/3 szklanki zimnej wody
  • 10 gramów soli
  • mielony czarny pieprz, czosnek do smaku
  1. Mięso pokroić w kostkę o boku 2 cm, cebulę małe kostki.
  2. Mięso razem z cebulą przepuścić przez maszynkę do mięsa.
  3. Doprawić solą i pieprzem, małymi porcjami dolewać wodę, a po każdym dodaniu wody dokładnie zagniatać mięso mielone. Woda powinna wchłonąć się w mięso; mięso mielone nie będzie płynne.
  4. Miskę z mięsem mielonym przykryć folią spożywczą i wstawić do lodówki na co najmniej 1 godzinę.
  5. W międzyczasie wyrobić ciasto. Poniższa proporcja jest obliczona w przybliżeniu na naszą wagę mięsa mielonego.

Ciasto na pierogi

Ciasto na pierogi
Ciasto na pierogi

Główne zadanie małego kluska nie rozpadają się podczas gotowania i zachowują pyszny bulion mięsny. I odpowiednio przygotowane ciasto powinno sobie z tym zadaniem poradzić. Najbardziej udany przepis, który udaje się prawie każdemu To jest ciasto choux.

Potrzebujesz najzwyklejszej mąki pszennej najwyższej jakości.

Czego potrzebujesz:

  • 500 g mąki
  • 200ml gorącej wody
  • 1 jajko
  • 1 łyżka. l. olej roślinny
  • 10 gramów soli
  1. Niech woda się nagrzeje.
  2. Do miski wsypać mąkę.
  3. Za pomocą widelca wymieszaj w misce jajko i masło.
  4. Do mąki wlać jajko i masło i mieszać, aż masa zgęstnieje.
  5. Do filiżanki lub szklanki wlać przegotowaną wodę i rozpuścić w niej sól. Po kilku minutach woda ostygnie do około 80 °C.
  6. Do mąki wlać gorącą wodę i zagnieść ciasto, najpierw ostrzem noża, potem rękami. Na początku będzie trochę gorąco, ale ciasto szybko ostygnie i pod koniec wyrabiania temperatura będzie w miarę znośna. Rada. Nie próbuj ugniatać, aż masa będzie całkowicie gładka. Podczas procesu spoczynku tworzy się gluten i ciasto staje się plastyczne.
  7. Włóż ciasto do worka na 60 minut: w tym czasie musisz je dwukrotnie zagnieść. Pod koniec odpoczynku ciasto stanie się idealnie miękkie, nadające się do prasowania, z dobrze rozwiniętym glutenem.

Rozwałkowanie ciasta na małe knedle

Pierwsza metoda

Dzięki tej metodzie powstają idealnie gładkie, okrągłe małe knedle. Powstają jednak resztki ciasta, które można ponownie wykorzystać.

Rozwałkując ciasto szklanką, uzyskujemy idealnie równe krążki, ale są skrawki ciasta, które trzeba ponownie rozwałkować
Rozwałkując ciasto szklanką, uzyskujemy idealnie równe krążki, ale są skrawki ciasta, które trzeba ponownie rozwałkować

1. Ciasto podzielić na 2 części. Jedną część włożyć do woreczka, drugą rozwałkować na grubość 1 mm. Po rozwałkowaniu przewróć go na drugą stronę. trochę się skurczy i „skurczy”. To dobrze, bo po wycięciu kółek nie będą się kurczyć.

2. Za pomocą szklanki, szklanki lub specjalnego wycięcia (wycinania) wycinaj koła o średnicy 5–5,5 cm (wewnętrzna średnica wycięcia). Masa takiego koła wynosi 6 g.

3. Odpady włożyć do worka i na kubki nałożyć łyżeczkę mięsa mielonego 6 lat każdy

4. Zrób kluski. W ten sam sposób rozwałkuj drugą część ciasta, wycinaj kółka i naklejaj kluski.

5. Resztki zbierz razem i rozwałkuj kolejną na małe knedle.

Z ostatniego cięcia pozostaną jeszcze resztki, a ciasto można wałkować w nieskończoność, aż do jego wyczerpania. Jednak z czasem stanie się gęstszy, co nie będzie miało najlepszego wpływu na smak pierogów.

2. metoda

Metoda ta jest bardzo ekonomiczna, nie pozostawiają żadnych resztek ciasta. Jednak moim zdaniem jest to mniej atrakcyjne, bo w gotowych pierogach brzeg nie jest tak gładki jak w wyciętych kółkach. Jeśli zapytacie mnie, jaką metodę preferuję, odpowiem: pierwszą. Myślę, że jest szybszy. Ale to jest kwestia indywidualna.

1. Ciasto podzielić na 4 części i każdą z nich zwinąć w kiełbasę o grubości około 2 cm.

2. Z kiełbasy wytnij krążki o szerokości 1 cm. Jeśli zważysz ten krążek, będzie on ważył 6 g, czyli połowę prawidłowej wagi małego kluski.

3. Rozwałkuj krążki, połóż na nich mięso mielone i uformuj kluski.

Rada. Pierogi najlepiej przyrządzać całą rodziną W ten sposób będzie szybciej i przyjemniej.

Jak gotować małe kluski

Objętość patelni dobiera się w ilości 15 pierogów na 1 litr wody.

Knedle można ugotować w wodzie, koniecznie dodając sól do smaku. Pierogi gotowane w niesolonej wodzie stracą cały swój smak! To bardzo ważne: WODA MUSI BYĆ SOLNA! Dla smaku warto dodać także 2-3 liście laurowe, 5-8 ziaren czarnego pieprzu i ewentualnie 2-3 ząbki czosnku.

Knedle wyjdą bardzo smaczne, jeśli do wody dodamy liść laurowy, czarny pieprz i czosnek.
Knedle wyjdą bardzo smaczne, jeśli do wody dodamy liść laurowy, czarny pieprz i czosnek.

Dużo smaczniejsze są pierogi gotowane w bulionie mięsnym. A najsmaczniejsze są w bulionie z kurczaka, przyrządzanym z prawdziwego kurczaka w bulionie. Z tym samym bulionem możesz podawać kluski. Naprawdę bardzo smaczne!

1. Do rondla wlać wodę i doprowadzić do wrzenia.

2. Dopraw solą, dodaj liść laurowy, pieprz i czosnek według uznania.

3. Zamieszaj wodę i w trakcie jej ruchu zajmij się kluskami. Od razu wymieszaj (najlepiej łyżką cedzakową), aby kluski nie przykleiły się do dna. Rada. Mieszaj jeszcze 2-3 razy, aż knedle się zagotują, w przeciwnym razie opadną na dno i przykleją się.

4. Gdy kluski się zagotują, zmniejsz ogień do poziomu poniżej średniego lub do momentu, aż kluski za bardzo się zagotują. Knedle należy gotować na małym ogniu, nie dopuszczając do ich zagotowania. Czas gotowania klusek 5 minut. Mrożony 7 minut.

5. Wyjmuj kluski łyżką cedzakową. Trzymaj każdą porcję nad patelnią, aby woda odpłynęła, a kluski wyschły nad parą.

Umieść małe knedle w misce do serwowania. Dodaj kawałek masła i lekko wstrząśnij lub delikatnie wymieszaj.

Cóż, w takim razie to kwestia gustu. Każdy sam decyduje co zje z bulionem, mielonym czarnym pieprzem, śmietaną, majonezem, ketchupem lub octem.

Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #pierogi #ciastoPOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGISortuj według popularności Jesteś już zarejestrowany na ? Zaloguj się lub zostaw komentarz jako gość

Brak komentarzy

Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych…

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja