Jak gotować kurczaka po Kijowie

Jak gotować kurczaka po Kijowie

Jak gotować kurczaka po Kijowie

gastronomia 1 listopada 2023 r4,83 (12)WskaźnikDodaj do ulubionychUdział7Komentarz

W kuchni rosyjskiej nie ma wielu dań, które ugruntowały swoją pozycję w użyciu międzynarodowym. Kurczak po Kijowie – Kurczak Kijów – można zobaczyć w menu restauracji na wszystkich kontynentach. I to jest dokładnie to, co początkowo zamierzono, bez dalszych warstw i swobodnych wariacji.

Kurczak po kijowsku – jak gotowaćJak gotować kurczaka po KijowieKurczak po kijowsku – jak gotowaćJak gotować kurczaka po Kijowie

O czym porozmawiamy w artykule:

  • Filet z kurczaka
  • Robienie kotleta z kurczaka
  • Panierka do kurczaka Kijów
  • Papilloty dla urody
  • Smażenie kotleta po kijowsku

Przepis Kurczak Kijów jest naprawdę zaskakująco dobry, doskonale wpasowuje się w praktykę restauracyjną, wygląda imponująco i jest dość niedrogi. Koszt to pół łóżka, ale widok kosztuje trzy ruble, nie mniej.

Wszystko byłoby jeszcze lepsze, gdyby pokrojenie kurczaka na kotlet kijowski nie było tak skomplikowane. W rzeczywistości, gdy już to zobaczysz, odtworzenie operacji jest całkiem możliwe, ale mówienie o tym na papierze jest głęboko niewdzięcznym zadaniem. Być może nie warto; zobaczenie tego raz jest znacznie bardziej przydatne. Ale nadal będę starał się przekazać chociaż istotę pomysłu.

Cięcie kurczaka

Kurczaka należy ułożyć na desce do krojenia na grzbiecie, piersią do góry.

Za pomocą ostrego noża lub małego skalpela amputacyjnego przetnij mostek pośrodku wzdłuż kości stępkowej po obu stronach. Obróć nóż o 90 stopni i przetnij filet wraz ze skrzydełkiem wzdłuż kości.

Teraz musisz oddzielić mały filet od dużego. Cóż, to proste, jest gotowy oddzielić się przy pierwszej okazji. Oto nadchodzi. Mały filet znajduje się wewnątrz i przylega do kości, cóż, przekonasz się sam.

Teraz zaczynają się sztuczki. Ze skrzydła należy odciąć dwa zewnętrzne paliczki, pozostawiając jedynie ramię. Mięso z łopatki należy odciąć, pozostawiając gołą kość. Kość ramienną należy oddzielić od kości barkowej, ale nie odcinać od samego filetu, tak aby mięso pozostało na kości lub kość na mięsie, według uznania. Operacja wymaga umiejętności i ostrożności; najlepiej użyć małego noża do odkostniania, jeśli go posiadasz, w przeciwnym razie mały nóż do amputacji nie będzie już odpowiedni.

Robienie kotleta z kurczaka

Pożądany filet z kością (miejmy nadzieję, że będzie najlepiej) należy odeprzeć. Lekko, nie za dużo. Najlepiej umieścić go w woreczku foliowym lub pomiędzy warstwami folii spożywczej i poklepać wierzch na płasko drewnianym wałkiem do ciasta. Filet stanie się bardziej elastyczny i chętniej przyjmie pożądany kształt. Wymagany kształt opisuje imię hrabiego Zeppelina, czyli wygląda jak sterowiec. Nie należy go jednak podawać od razu.

Najpierw musisz włożyć do środka blok zamrożonego masła. Miłego dnia. Lub po prostu oleje lub idź kulinarnie i przygotuj wcześniej zielony olej – beurre vertemieszając miękkie masło z drobno posiekaną natką pietruszki i koperkiem. I sok z cytryny. I zamroź ponownie. Ale rzadko to robią, więc nie ma powodu się tym przejmować. Blok powinien mieć wymiary 5 x 1 x 1 cm, mniej więcej wielkości małego palca.

Musisz umieścić go na środku lekko spłaszczonego fileta i zwinąć go w ten sam kształt sterowca. Dużo wygodniej będzie, jeśli półprodukt owiniesz folią spożywczą i lekko zamrozisz. To właśnie na tym etapie można ominąć śliski problem z kością.

Nie musisz zawracać sobie głowy artystycznym rzeźbieniem kurczaka, wystarczy po prostu wziąć wyciętą kość barkową i po prostu włożyć ją do fileta z jednego końca. Kiedy zamarznie, będzie się kleić. Najczęściej tak robią z Pożarskim i Nowomoskowskim. kotletywięc nie wstydź się ”,wszystkie kobiety to robią„, jak powiedzieli nam Mozart i Tinto Brass.

Panierka do kurczaka Kijów

Ale oczywiście można iść dalej w szaleństwie odważnych, a to jest tylko wspierane. Teraz powstały zeppelin musi być potrójnie panierowany. Mąka – lezon – bułka tarta. Postaw na stole trzy miski z zupą. Do jednego wsyp mąkę pszenną, do drugiego wbij kilka jajek i ubij je widelcem, aż będą całkowicie jednolite – otrzymasz lody. W trzecim należy wlać drobne krakersy pszenne.

Uformowany kotlet najpierw obtaczamy w mące, upewniając się, że wszędzie się klei. Następnie z taką samą ostrożnością zanurzamy go w jajku. Trzeci punkt to bułka tarta, która powinna całkowicie przykryć kotlet, bez szczelin. Nie ma potrzeby usuwania kości! Powinna pozostać naga.

Papilloty dla urody

Aby podtrzymać tradycję restauracji i upiększyć otoczenie, nadal trzeba robić lokówki. Z kartki białego papieru formatu A4 wytnij pasek o szerokości 10 cm, złóż go wzdłuż na pół i pokrój na 4 części. Otrzymasz 4 prostokąty w dwóch warstwach o wymiarach około 5 x 7 cm. Zwiń je w rurkę wzdłuż dłuższego boku, o średnicy półtora centymetra lub mniejszej i sklej je ze sobą.

Weź nożyczki z ostrymi końcami i przetnij rurkę od jednego z końców do środka, często w odstępach co kilka milimetrów. Teraz obróć powstałe szmaty na zewnątrz, ale bez zginania, ale tylko zginania. Jeśli ten tekst wydaje Ci się chaosem, a nie muzyką, po prostu kup gotowe lokówki w porządnym sklepie z artykułami kuchennymi, są sprzedawane i niedrogie.

Smażymy kotlet po kijowsku

Prawie wszystko. Gotowe kotlety można zamrozić do lepszych czasów, panierowane nie wysychają i są dobrze przechowywane, można je też od razu ugotować, czemu nie. Weź patelnię, najlepiej ze stali nierdzewnej, niezbyt dużą, ale taką, w której zmieszczą się dwa kotlety obok siebie. Chyba że masz wesele na stu gości, ale wtedy będziesz potrzebować pięćdziesięciu kurczaków. Z jednego kurczaka otrzymujesz dokładnie dwa kotlety kijowskie.

Na patelnię wlać litr dowolnego rafinowanego oleju, podgrzać do 160-170 stopni (kropla wody już powoduje skwierczenie oleju, ale jeszcze nie wyskakuje z niego z dźwięcznym trzaskiem), ułóż kotlety i poczekaj, aż usmażą się na oleju, aż się ładnie zarumienią. Licz na 7-8 minut, coś w tym stylu.

Gotowy kotlet układamy na papierowej serwetce, aby wchłonął nadmiar oleju, następnie przekładamy na rozgrzany talerz – tak, tak, wszystko robimy jak dorośli, bo inaczej po co się tak męczyć od początku.

Na koniec umieść papillote zawinięty na kości. Piękno to straszna siła! Kotlet powinien mieć równomierny jasnobrązowy kolor. Panierka powinna być chrupiąca.

Po przekrojeniu z kotleta powinna wypłynąć kałuża pachnącego żółtego (lub zielony, jeśli naprawdę próbowałeś) oleje. Filet powinien być cudownie delikatny i soczysty. Nie zapomnij wycisnąć na wierzch plasterka cytryny. I będziesz szczęśliwy.

Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #Andrey Bugaisky #przepisy na kurczaka #kotlety kijowskiePOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGISortuj według popularności Jesteś już zarejestrowany na ? Zaloguj się lub zostaw komentarz jako gość Kasym EristowKasym Eristow28 listopada 2019 r

!!!!

00Odpowiedź

Artem (gość)

17 lutego 2019 r

wspaniały przepis, dziękuję bardzo! (tylko mi wycieka olej, najwyraźniej muszę spróbować drugi raz :) )

00Odpowiedź

Gość (gość)

27 grudnia 2012

tak dobrze napisane! Zrobiłem to dokładnie tak, jak napisano, wyszło bardzo smacznie!

00Odpowiedź

Gość (gość)

23 listopada 2012

Wydaje się, że autor pisał z dyktanda, doprawiając go jedynie wtrąceniami literackimi. Nawiasem mówiąc, niektóre z nich wyglądają niestosownie i wulgarnie. A potem? Panierowanie? Prażenie? Nie byłoby dobrze, gdyby szanowana publikacja przepuściła takie niedokończone artykuły.

00OdpowiedźLilija MatwiejewaLilija Matwiejewa23 listopada 2012

Mam wrażenie, że artykuł nie został w całości opublikowany. Przecież ważne jest też zwijanie kotleta w trzech miskach: z mąką, pestkami i bułką tartą w kilku etapach! i smażenie, a potem pieczenie… i najważniejsze to dobrze się odżywiać, żeby nie poparzyć się olejem w środku!

00Odpowiedź

Gość (gość)

23 listopada 2012

Dziękuję za wspaniały artykuł. Czytałem setki razy, jak ugotować kotlet po kijowsku z kurczaka, ale Twój… to nie przepis, ale miło to przeczytać, od razu zapragnąłem tych kotletów)! uwielbiam Cię czytać).

00OdpowiedźMiłosz BanochkaMiłosz Banochka22 listopada 2012

Ay-ay-ay, Tinto Brass… Cosi fan tutte to tak naprawdę opera Mozarta =)

00Odpowiedź Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja