Jak gotować kotlety z mintaja, aby okazały się smaczne i niedrogie
gastronomia 14 sierpnia 2023 r5,00 (3)WskaźnikDodaj do ulubionychUdział1Komentarz
Pachnące kotlety z mintaja zdecydowanie warto włączyć do swojej listy ulubionych dań rybnych. To nie tylko budżetowa opcja na codzienny lunch czy kolację. Według naszej receptury kotlety z mintaja powstają ze złocistobrązową skórką, a jednocześnie bardzo delikatne i soczyste w środku dzięki małym kulinarnym trikom, którymi dysponuje każda gospodyni domowa.
O czym porozmawiamy w artykule:
- Kotlety z mintaja
- Ważne punkty w przygotowaniu kotletów rybnych
Kotlety z mintaja
Kotlety z mintaja będą szczególnie dobre w towarzystwie gotowanego ryżu lub puree ziemniaczanego. Można dodatkowo posypać danie świeżymi ziołami według własnego gustu.
Kotlety z mintaja
Aby przygotować, potrzebujesz:
- 800 g filetu z mintaja
- 200 g najgrubszego twarogu (od 18%)
- 2 duże żółtka C0
- 2 duże cebule
- 130 g wędzonego smalcu (opcjonalnie) lub masła
- 1 średni pęczek mieszanki ziół (pietruszka, koper, bazylia)
- 4 ząbki czosnku
- mąka ryżowa lub skrobia kukurydziana do pogłębiania
- olej roślinny
- świeżo zmielony czarny pieprz, sól
Składniki na kotlety z mintaja
Co zrobić:
1. Aby przygotować kotlety z mintaja, obierz cebulę i pokrój w dowolne średnie kawałki. Jeśli używasz smalcu, posiekaj go tak drobno, jak to możliwe. Posiekaj warzywa wraz z łodygami.
Cebulę posiekać, zioła posiekać
2. Roztopić smalec (lub masło) na patelni na średnim ogniu. Dodaj cebulę, dodaj trochę soli i smaż, często mieszając, aż do złotego koloru, 10 minut. Zdjąć z ognia i ostudzić.
Cebulę podsmaż na oleju na złoty kolor
3. Filet z mintaja, twarożek i podsmażoną cebulę (wraz ze wszystkimi sokami z patelni) przepuścić przez dużą maszynkę do mięsa.
Przygotuj mielonego mintaja
4. Na koniec posiekaj warzywa i obrany czosnek. Następnie przepuść kolejną garść gotowego mięsa mielonego przez maszynę do mięsa. Do mięsa mielonego dodać żółtka, sól i pieprz i zagnieść. Wstawić do lodówki na 1 godzinę.
Do mięsa mielonego dodać żółtka, sól i pieprz
5. Smarując dłonie olejem roślinnym, uformuj kotlety o masie 75–85 g każdy. Obtaczamy w mące lub skrobi.
Uformuj kotlety, obtocz je w mące lub skrobi
6. Rozgrzej piekarnik do 200°C (konwekcja). Przykryj blachę do pieczenia pergaminem i ułóż kotlety w pewnej odległości od siebie. Piec na złoty kolor, około 20 minut.
Połóż kotlety na blasze do pieczenia i piecz na złoty kolor.
Ważne punkty w przygotowaniu kotletów rybnych:
- Takie kotlety można przygotować z dowolnej chudej ryby: sandacza, tilapii, okonia, morszczuka i tak dalej. W razie potrzeby ilość smalcu można zwiększyć półtorakrotnie (szczególnie jeśli ryba jest całkowicie chuda).
- Zamiast smalcu można użyć tłuszczu z kurczaka lub wołowiny. Ale jak mówi przepis, masło też sprawdzi się świetnie.
- Można eksperymentować z olejem kokosowym – kotlety będą miały „azjatycki akcent”. W takim przypadku do kotletów z mintaja lub innej ryby można dodać startego imbiru i więcej kolendry. Jeśli lubisz ostre, dodaj pastę curry lub tom yam.
- Do placków rybnych nie wkładaj całych jajek – tylko żółtka. Białka jaj sprawiają, że kotlety są twarde.
Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #kotlety rybne #mintajPOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGISortuj według popularności Jesteś już zarejestrowany na ? Zaloguj się lub zostaw komentarz jako gość
13 lutego 2022 r
Cześć! Po 20 minutach pieczenia w piekarniku pomyślałam, że będę musiała oddać kotlety psom, gdyż pomiędzy nimi utworzyła się bulgocząca ciecz, przypominająca lawę wulkaniczną… Jednak o dziwo, po kolejnych 10 minutach ciecz skarmelizowała się , a kotlety wyszły bardzo dobre i nietypowe w smaku! Dziękuję za przepis!
00Odpowiedź Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych